Divi 1.0 - en to ro translation catalogue (1634 entries)

en: % Comments
ro: % Comentarii

en: %1$s %2$s Settings
ro: Setări %1$s %2$s

en: %1$s Background Color
ro: %1$s Culoarea de fundal

en: %1$s Border Color
ro: %1$s culoarea de frontieră

en: %1$s Border Radius
ro: %1$s limitele raza

en: %1$s Border Width
ro: %1$s Lățime de frontieră

en: %1$s Columns
ro: %1$s Coloane

en: %1$s Font Size
ro: %1$s Mărime font

en: %1$s Hover Background Color
ro: %1$s hover Culoare de fundal

en: %1$s Hover Border Color
ro: %1$s hover Culoare de frontieră

en: %1$s Hover Border Radius
ro: %1$s Hover Raza de frontieră

en: %1$s Hover Letter Spacing
ro: %1$s Hover Scrisoare Spațiere

en: %1$s Hover Text Color
ro: %1$s hover culoare text

en: %1$s Icon
ro: %1$s icoană

en: %1$s Icon Color
ro: %1$s pictograma de Culoare

en: %1$s Icon Placement
ro: %1$s icoana de cazare

en: %1$s Letter Spacing
ro: %1$s Spațiu litere

en: %1$s Line Height
ro: %1$s Înălțime linie

en: %1$s Text Color
ro: %1$s Culoare text

en: %1$s Text Size
ro: %1$s Dimensiunea textului

en: %d Comments
ro: %d Comentarii

en: %s Settings
ro: %s Setări

en: &laquo; Older Entries
ro: &laquo; Intrări Mai Vechi

en: (Edit)
ro: (Editare)

en: 0 Comments
ro: 0 Comentarii

en: 0 comments
ro: 0 comentarii

en: 1 Column
ro: 1 Coloană

en: 1 Comment
ro: 1 Comentariu

en: 1 comment
ro: 1 comentariu

en: 3 column row can't be used in this column.
ro: Rândul cu 3 coloane nu poate fi folosit în această coloană.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ro: <span class="meta-nav">&larr;</span> Comentarii Mai Vechi

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
ro: <strong>%1$s</strong> zona widget a fost creată. Puteți crea mai multe zone, odată ce ați terminat actualizarea paginii, pentru a vedea toate zonele.

en: A Browser Backup Exists
ro: Există O Copie Browser

en: A browser backup exists for this post that is newer than  the version you are currently viewing. This backup was captured during your previous editing session, but you never saved it. Would you like to restore this backup and continue editing where you left off?
ro: Există o copie browser pentru această postare care este mai nouă decât versiunea pe care o vizualizezi în prezent. Această copie a fost efectuată în timpul sesiunii tale anterioare de editare, dar nu ai salvat-o. Vrei să recuperezi această copie și să continui editarea de unde te-ai oprit?

en: A name to associate with the account when displayed in the Aweber Lists select field.
ro: Un nume de asociat cu contul când este afișat în câmpul selectare din Listele Aweber.

en: A name to associate with the account when displayed in the Mailchimp Lists select field.
ro: Un nume de asociat cu contul când este afișat în câmpul selectare din Listele Mailchimp.

en: A recent autosave exists for this post that is newer than the version you are currently viewing. This autosave was captured during your previous editing session, but you never saved it. Would you like to restore this autosave and continue editing where you left off?
ro: Există o salvare automată recentă pentru această postare care este mai nouă decât versiunea pe care o vizualizezi în prezent. Această salvare automată a fost efectuată în timpul sesiunii tale anterioare de editare, dar nu ai salvat-o. Vrei să recuperezi această salvare automată și să continui editarea de unde te-ai oprit?

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
ro: O țintă a testării despărțire nu poate fi mutată într-un subiect al testării despărțire. Pentru a efectua această acțiune trebuie mai întâi să finalizați testul despărțire.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
ro: Un subiect al testării despărțire nu poate fi mutat într-o țintă a testării despărțire. Pentru a efectua această acțiune trebuie mai întâi să finalizați testul despărțire.

en: API Key
ro: Cod API

en: About Me
ro: Despre Mine

en: About Us
ro: Despre Noi

en: Above Title
ro: Deasupra titlului

en: Accordion
ro: Acordeon

en: Account Name
ro: Numele Contului

en: Account URL
ro: URL-ul contului

en: Active Link Color
ro: Culoare legătură activă

en: Active Menu Link
ro: Link Meniu Activ

en: Active Portfolio Filter
ro: Filtru activ portofoliu

en: Active Tab
ro: Filă activă

en: Active Tab Background Color
ro: Culoare fundal filă activă

en: Actual Size
ro: Zona Rezidentiala

en: Add
ro: Adaugă

en: Add %1$s Icon
ro: Pentru a adăuga %1$s icoană

en: Add From Library
ro: Adaugă din bibliotecă

en: Add Media
ro: Adaugă Media

en: Add New
ro: Adaugă Nou

en: Add New %s
ro: Adaugă %s nou

en: Add New Category
ro: Pentru A Adăuga O Nouă Categorie De

en: Add New Item
ro: Adăugare Articol Nou

en: Add New Layout
ro: Adaugă Schemă Nouă

en: Add New Module
ro: Adaugă Modul Nou

en: Add New Project
ro: Adăugarea Unui Nou Proiect De

en: Add New Row
ro: Adaugă Rând Nou

en: Add New Section
ro: Adaugă Secțiune Nouă

en: Add New Tag
ro: Adăugați Un Tag Nou

en: Add Row
ro: Adăugare Rând

en: Add Specialty Section
ro: Adăugare Secțiunea Specialitate

en: Add To Categories
ro: Adaugă la categorii

en: Add To Categories:
ro: Adaugă la categorii:

en: Add Your API Key
ro: Adăugați Cheia Dumneavoastră API

en: Add to Library
ro: Adaugă la Bibliotecă

en: Add/Delete Item
ro: Pentru A Adăuga/Șterge Un Element

en: Added
ro: Postat

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
ro: Ajustați apropierea la valorile specifice sau lăsați gol pentru a folosi apropierea implicită.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
ro: Ajustează distanța dintre fiecare coloană din acest rând.

en: Adjust the text used from the signup button.
ro: Ajustați textul utilizat de la butonul de înscriere.

en: Admin Label
ro: Etichetă Administrator

en: Advanced
ro: Avansat

en: After
ro: După

en: Album name
ro: Numele albumului

en: Alignment
ro: Aliniere

en: All
ro: Tot

en: All Categories
ro: Toate Categoriile

en: All Layouts
ro: Toate Schemele

en: All Projects
ro: Toate Proiectele

en: All Tags
ro: Toate Tag-Uri

en: All Time
ro: Tot timpul

en: All advanced module settings in will be lost.
ro: Toate setările avansate de modul se vor pierde.

en: All content created in the Divi Builder will be lost. Previous content will be restored.
ro: Tot conținutul construit în creatorul Divi se va pierde. Conținutul anterior va fi restaurat.

en: All of your current page content will be lost.
ro: Tot conținutul paginii dumneavoastră curente se va pierde.

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
ro: Tot conținutul de pe pagina actuală se va pierde. Vreți să continuați?

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
ro: Toate setările curente de rol vor fi instalate în mod implicit. Doriți să continuați?

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
ro: Toate fișierele video ar trebui încărcate atât în format .MP4 cât și .WEBM pentru a asigura compatibilitate maximă în toate browserele.Încărcați versiunea .MP4 aici. Notă Importantă: fundalurile video sunt dezactivate de pe dispozitivele mobile.În schimb, va fi utilizată imaginea dvs. de fundal. Din acest motiv, ar trebui să definiți atât o imagine de fundal cât și un video de fundal pentru a asigura cele mai bune rezultate.

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
ro: Toate fișierele video ar trebui încărcate atât în format .MP4 cât și .WEBM pentru a asigura compatibilitate maximă în toate browserele. Încărcați versiunea .WEBM aici. Notă Importantă: fundalurile video sunt dezactivate de pe dispozitivele mobile. În schimb, va fi utilizată imaginea dvs. de fundal. Din acest motiv, ar trebui să definiți atât o imagine de fundal cât și un video de fundal pentru a asigura cele mai bune rezultate.

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
ro: Permiteți ca video-ul să poate fi oprit de alți utilizatori atunci când pornesc redarea

en: Always Center Image On Mobile
ro: Centrează întotdeauna imaginea pe mobil

en: An Autosave Exists
ro: Există O Salvare Automată

en: An Error Occurred
ro: A apărut o eroare

en: An error has occurred while saving your page. Various problems can cause a save to fail, such as a lack of server resources, firewall blockages, plugin conflicts or server misconfiguration. You can try saving again by clicking Try Again, or you can download a backup of your unsaved page by clicking Download Backup. Backups can be restored using the portability system while next editing your page.
ro: A apărut o eroare la salvarea paginii tale. Diverse probleme pot determina eșecul unei salvări, precum lipsa resurselor serverului, blocajele firewall, conflictele plugin sau configurarea eronată a serverului. Poți încerca să salvezi din nou apăsând Înceracă Din Nou sau poți descărca o copie a paginii tale nesalvate apăsând Descarcă Copie. Copiile pot fi recuperate utilizând sistemul de portabilitate la următoarea editare a paginii tale.

en: Animation
ro: Animație

en: Arrows
ro: Săgeți

en: Arrows Color
ro: Culoare Săgeți

en: Arrows Custom Color
ro: Culoare predefinită săgeți

en: Artist Name
ro: Numele Artistului

en: Attributes
ro: Atribute

en: Audio Content
ro: Conținut audio

en: Audio Cover Art
ro: Imagine audio

en: Audio Meta
ro: Metadate audio

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
ro: de <strong>%1$s</strong>

en: Audio Title
ro: Titlu Audio

en: Authentication failed. You are not logged in.
ro: Eroare de autentificare. Nu sunteți autentificat.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
ro: Eroare de autentificare. Nu puteți vizualiza acest element.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
ro: Eroare de autentificare. Nu aveți permisiunea de a vizualiza acest element.

en: Author
ro: Autor

en: Author Name
ro: Numele Autorului

en: Author/Company URL
ro: URL-ul Autorului/Companiei

en: Automatic Animation
ro: Animație Automată

en: Automatic Animation Speed (in ms)
ro: Viteză Animație Automată(în milisecunde)

en: Automatic Carousel Rotation
ro: Rotație Automată Carusel

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
ro: Viteza de Rotație Automată Carusel (în milisecunde)

en: Automatic Excerpt Length
ro: Lungime Extras Automat

en: Aweber List
ro: Listă Aweber

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
ro: Blog-ul este configurat corect. Aveți posibilitatea să eliminați legătura, dacă doriți.

en: Background
ro: Fundal

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Background Image
ro: Imagine de fundal

en: Background Image Position
ro: Imaginea De Fundal Poziția

en: Background Image Size
ro: Imaginea De Fundal, Dimensiunea

en: Background Image URL
ro: URL imagine fundal

en: Background Overlay Color
ro: Culoare acoperire fundal

en: Background Video Height
ro: Înălțimea Video-ului de Fundal

en: Background Video MP4
ro: Video de Fundal .MP4

en: Background Video Webm
ro: Video de Fundal .WEBM

en: Background Video Width
ro: Lățimea Video-ului de Fundal

en: Backup of %s
ro: Copie a %s

en: Bar Background Color
ro: Culoare Fundal Bară

en: Bar Bottom Padding
ro: Apropiere bară jos

en: Bar Counter
ro: Bară grafic

en: Bar Counter Settings
ro: Setări Contori Bară

en: Bar Counters
ro: Contori Bară

en: Bar Top Padding
ro: Apropiere bară sus

en: Before
ro: Înainte

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
ro: Înainte de finalizarea testului de despărțire, trebuie să alegeți variația de testare despărție pe care o păstrați. Vă rugăm selectați subiectul favorit sau cel mai convertibil. Subiecții alternativi ai testării de despărțire vor fi înlăturați.

en: Below Title
ro: Sub titlu

en: Best Selling Products
ro: Cele Mai Bine Vândute Produse

en: Blog Masonry
ro: Zidărie Blog

en: Blog Standard
ro: Standard Blog

en: Blurb
ro: Prezentare

en: Blurb Content
ro: Conținut paragraf

en: Blurb Image
ro: Imagine paragraf

en: Blurb Title
ro: Titlu paragraf

en: Body
ro: Conținut

en: Bold Text
ro: Text Bold

en: Border
ro: Margine

en: Border Color
ro: Culoare margine

en: Border Radius
ro: Dimensiune margine

en: Border Style
ro: Stil margine

en: Border Width
ro: Mărime margine

en: Bottom
ro: Jos

en: Bottom Center
ro: În Partea De Jos Centru

en: Bottom Left
ro: În Partea De Jos Stânga

en: Bottom Padding
ro: Apropiere jos

en: Bottom Right
ro: Dreapta Jos

en: Bottom To Top
ro: De Jos În Sus

en: Bounce Rate
ro: Rată salturi

en: Bounce Rate Limit
ro: Limită rată salturi

en: Bounces
ro: Salturi

en: Builder Cache Warning
ro: Avertizare cache builder

en: Builder Interface
ro: Generator De Interfață

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
ro: Este posibil ca și fișierele builder să fie stocate în memoria cahe a browserului. Vă rugăm curățați memoria cache a browserului.

en: Builder settings synced
ro: Steări builder sincronizate

en: Built For
ro: Construit Pentru

en: Built For Any
ro: Construit Pentru Orice

en: Bullet Color
ro: Culoare punct

en: Button
ro: Buton

en: Button %1$s Text
ro: Text buton %1$s

en: Button %1$s URL
ro: URL buton %1$s

en: Button One
ro: Buton O

en: Button Relationship
ro: Relație Buton

en: Button Text
ro: Text Buton

en: Button Two
ro: Două Butoane

en: Button URL
ro: URL-ul butonului

en: Button alignment
ro: Aliniere buton

en: Button and Border Color
ro: Culoare Buton și Margine

en: CSS Class
ro: Clasă CSS

en: CSS ID
ro: ID CSS

en: CSS ID & Classes
ro: ID & Clase CSS

en: CSS ID &amp; Classes
ro: ID & Clase CSS

en: Call
ro: Apel

en: Call To Action
ro: Apel la  Activitate

en: Can't Clear Layout
ro: Nu se poate șterge afișajul

en: Can't Clone Row
ro: Nu se poate clona rândul

en: Can't Clone Section
ro: Nu se poate clona secțiunea

en: Can't Import/Export Layout
ro: Nu Se Poate Importa/Exporta Afișajul

en: Can't Load Layout
ro: Nu se poate încărca afișajul

en: Can't Move Goal
ro: Ținta nu poate fi mutată

en: Can't Move Subject
ro: Subiectul nu poate fi mutat

en: Can't Remove Row
ro: Rândul nu poate fi șters

en: Can't Remove Section
ro: Nu se poate șterge secțiunea

en: Can't Save Layout
ro: Nu se poate salva afișajul

en: Can't Save Module
ro: Nu se poate salva modulul

en: Can't Save Row
ro: Nu se poate salva rândul

en: Can't Save Section
ro: Nu se poate salva secțiunea

en: Cancel
ro: Anulează

en: Captcha Field
ro: Câmp Captcha

en: Captcha Text
ro: Text Captcha

en: Caption
ro: Legendă

en: Carousel
ro: Carusel

en: Case Study
ro: Studiu de Caz

en: Categories
ro: Categorie

en: Category
ro: Categorie

en: Center
ro: Centru

en: Center Left
ro: În Stânga, În Centrul

en: Center List Items
ro: Centrează articolele din listă

en: Center Right
ro: Centrul De Drept

en: Center Text
ro: Text Centru

en: Change API Key
ro: Modifică Cheie API

en: Change Column Structure
ro: Modifică Structura Coloanei

en: Change Gutter Width
ro: Modifică Lățime Spațiu

en: Change Structure
ro: Modifică structura

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
ro: Modificați în Da dacă doriți să ajustați lățimea acestui rând la o lățime non-standard.

en: Choose Column Structure
ro: Alege Structura Coloanelor

en: Choose Custom Color
ro: Alege culoare predefinită

en: Choose File
ro: Alegeți fișier

en: Choose Layout
ro: Alege Afișare

en: Choose a Background
ro: Alege un Fundal

en: Choose a Background Image
ro: Alegeți o imagine de fundal

en: Choose a Background Video MP4 File
ro: Alegeți un Fișier de Video de Fundal .MP4

en: Choose a Background Video WEBM File
ro: Alegeți un Fișier Video de Fundal .WEBM:

en: Choose a MailChimp list. If you don't see any lists, click "Add" to add a MailChimp account.
ro: Alege o listă MailChimp. Dacă nu vezi nicio listă, apasă "Adaugă" pentru a adăuga un cont MailChimp.

en: Choose a Slide Image
ro: Alegeți o Imagine de Diapozitiv

en: Choose a Video MP4 File
ro: Alegeți un Fișier Video .MP4

en: Choose a Video WEBM File
ro: Alegeți un Fișier Video .WEBM

en: Choose a service provider.
ro: Alege un furnizor de servicii.

en: Choose a title of your login box.
ro: Alegeți un titlu pentru caseta dvs. de autentificare.

en: Choose a title of your signup box.
ro: Alegeți un titlu pentru rubrica dvs. de înscriere.

en: Choose an AWeber list. If you don't see any lists, click "Add" to add an AWeber account.
ro: Alege o listă AWeber. Dacă nu vezi nicio listă, apasă "Adaugă" pentru a adăuga un cont AWeber.

en: Choose an Audio file
ro: Alegeți un fișier Audio

en: Choose an Image
ro: Alegeți o Imagine

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
ro: Alegeți o iconiță de afișat pentru butonul de derulare în jos.

en: Choose an icon to display with your blurb.
ro: Alegeți o pictogramă pentru a fi afișată cu prezentarea dvs.

en: Choose how many columns to display.
ro: Alegeți câte coloane se afișează.

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
ro: Alegeți câte postări vreți să fie afișate în glisant.

en: Choose how many posts you would like to offset by
ro: Alegeți câte postări ați dori să  compensați prin

en: Choose how much posts you would like to display per page.
ro: Alegeți câte mesaje doriți să fie afișate per pagină.

en: Choose how your products should be ordered.
ro: Alegeți modul cum ar trebui să fie comandate produsele dvs.

en: Choose image
ro: Alege imaginea

en: Choose the orientation of the gallery thumbnails.
ro: Alege orientarea miniaturilor din galerie.

en: Choose the social network
ro: Alegeți rețeaua socială

en: Choose the type of field
ro: Alegeți tipul de câmp

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
ro: Alegeți dacă URL-ul ar trebui sau n-ar trebui să se deschidă într-o nouă fereastră.

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
ro: Alegeți dacă pictograma citate ar trebui sau n-ar trebui să fie vizibilă.

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
ro: Alegeți dacă această comutare ar trebui să înceapă într-o stare deschisă sau închisă.

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
ro: Alegeți categoriile pe care ați dori să le excludeți din rezultatele căutării.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
ro: Alegeți ce categorii ați dori să includeți în flux

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
ro: Alegeți ce categorii vreți să includeți în glisant.

en: Choose which categories you would like to include.
ro: Alege ce categorie doriți să activați.

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
ro: Alegeți în care parte a paginii va fi bara laterală. Această setare controlează orientare textului și poziția  marginii.

en: Choose which type of products you would like to display.
ro: Alegeți ce tip de produse ați dori să fie afișate.

en: Choose your desired portfolio layout style.
ro: Alegeți stilul dorit al portfoliului dvs.

en: Circle
ro: Cerc

en: Circle Border Color
ro: Culoare Bordură Cerc

en: Circle Color
ro: Culoare Cerc

en: Circle Color Opacity
ro: Opacitate culoare cerc

en: Circle Counter
ro: Contori Cerc

en: Circle Counter Title
ro: Titlu grafic cerc

en: Circle Icon
ro: Pictogramă Cerc

en: Clear
ro: Șterge

en: Clear Browser Cache
ro: Curățați cache browser

en: Clear Layout
ro: Ștergere Aspect

en: Clear Plugin Cache
ro: Curățați cache plugin

en: Cleared
ro: Devamat

en: Click here to create new menu
ro: Faceți click aici pentru a crea un meniu nou

en: Clicks
ro: Apăsari

en: Clickthrough Rate
ro: Rată apăsări

en: Clone Module
ro: Clonare Modul

en: Clone Row
ro: Clonare Rând

en: Clone Section
ro: Clonare Secțiune

en: Cloned
ro: Clonate

en: Close
ro: Închidere

en: Close Modal
ro: Închide Modal

en: Closed Toggle Background Color
ro: Culoare fundal comutator închis

en: Closed Toggle Text Color
ro: Culoare text comutator închis

en: Code
ro: Cod

en: Collapse
ro: Rola

en: Collapse Settings
ro: Închide Setări

en: Collapsed
ro: S-a prăbușit

en: Color
ro: Culoare

en: Color Picker Color Pallete
ro: Paletă culori de ales

en: Column
ro: Coloană

en: Column %s After
ro: Coloana %s După

en: Column %s Background Color
ro: Culoare Fundal Coloana %s

en: Column %s Background Image
ro: Imagine Fundal Coloana %s

en: Column %s CSS Class
ro: Clasa CSS Coloana %s

en: Column %s CSS ID
ro: ID CSS Coloana %s

en: Column %s Custom Padding
ro: Umplere Personalizată Coloana %s

en: Column %s Main Element
ro: Element Principal Coloana %s

en: Column %s Parallax Effect
ro: Efect Paralaxă Coloana %s

en: Column %s Parallax Method
ro: Metodă Paralaxă Coloana %s

en: Column %s before
ro: Coloana %s înainte

en: Column 1
ro: Coloana 1

en: Column 2
ro: Coloana 2

en: Column 3
ro: Coloana 3

en: Column 4
ro: Coloana 4

en: Columns Number
ro: Cantitatea Coloanelor

en: Coming Soon
ro: În Curând

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment Avatar
ro: Avatar comentariu

en: Comment Body
ro: Corp comentariu

en: Comment Content
ro: Conținut comentariu

en: Comment Meta
ro: Meta comentariu

en: Comments
ro: Comentarii

en: Comments Count
ro: Contor comentarii

en: Company Name
ro: Numele Companiei

en: Configuration error: List is not defined
ro: Eroare de configurare: lista nu este definit

en: Configure Subject Variations
ro: Configurați variații subiect

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, Divi will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then Divi will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
ro: Felicitări, ați ales un subiect pentru testare despărțire! Acum trebuie să vă selectați ținta. După închiderea acestei ferestre, vă rugăm apăsați pe secțiunea, rândul sau modulul pe care doriți să-l utilizați ca țintă. În funcție de elementul ales, Divi va căuta rate de conversie relevante pentru apăsări, citiri sau vânzări. De exemplu, dacă selectați ca țintă un modul apel la acțiune, Divi va înregistra cum variațiile din subiectul testului afectează cât de des vizitatorii citesc și apasă pe buton în modulul apel la acțiune. Chiar și subiectul testării poate fi selectat ca țintă.

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
ro: Felicitări, testul dumneavoastră de despărțire este gata să înceapă! Veți observa că subiectul testării de despărțire a fost duplicat. Fiecare variație a testării de despărțire va fi afișată vizitatorilor și vor fi efectuate statistici pentru a afla care variație are cea mai mare rată de conversie a țintei. Testul va începe după salvarea acestei pagini.

en: Connecting...
ro: Conectare...

en: Connection failed
ro: Eroare de conexiune

en: Contact Button
ro: Buton contact

en: Contact Form
ro: Formular de Contact

en: Contact Title
ro: Titlu contact

en: Contact Us
ro: Contactați-ne

en: Contacting your host and asking them to increase the following PHP variables may help: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. In addition, auditing your firewall error log (such as ModSecurity) may reveal false positives that are preventing saves from completing.
ro: Contactarea furnizorului tău de internet și solicitarea de mărire a următoarelor variabile PHP pot ajuta: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. Suplimentar, auditarea istoricului tău de erori firewall (precum ModSecurity) poate evidenția pozitive false care împiedică salvările să fie finalizate.

en: Container
ro: Chenar

en: Content
ro: Conținut

en: Content Area Background Color
ro: Culoare fundal zonă conținut

en: Content Display
ro: Afișare Conținut

en: Content Font Color
ro: Culoare font conținut

en: Content Settings
ro: Setări Conținut

en: Content entered here will appear below the subheading text.
ro: Conținutul introdus aici va apărea sub textul subtitlului.

en: Continue Automatic Slide on Hover
ro: Continua Automată de diapozitive atunci când cursorul

en: Contract Modal
ro: Restrânge Modal

en: Contributor
ro: Participant

en: Control how many products are displayed.
ro: Controlați câte produse se afișează.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
ro: Controlați câte proiecte se afișează. Lăsați necompletat sau folosiți 0 pentru a nu limita cantitatea.

en: Controls
ro: Controale

en: Controls Colors
ro: Culori Controale

en: Conversion Goals
ro: Ținte conversie

en: Conversion Rate
ro: Rată conversie

en: Conversions
ro: Conversii

en: Copied
ro: Copiat

en: Copy
ro: Copie

en: Copy Module
ro: Copiază Modul

en: Copy Module Styles
ro: Copiază Stiluri Modul

en: Copy Style
ro: Stil Copiere

en: Countdown Timer
ro: Cronometru cu Numărătoare Inversă

en: Countdown Timer Title
ro: Titlu Cronometru

en: Countdown To
ro: Cronometrare până

en: Counter Amount
ro: Număr grafic

en: Counter Container
ro: Chenar grafic

en: Counter Title
ro: Titlu grafic

en: Cover
ro: Coperta

en: Cover Art Image URL
ro: URL-ul Imagine Grafică Album

en: Create
ro: Creare

en: Create New Category
ro: Creează categorie nouă

en: Creative Agency
ro: Agenție Publicitară

en: Currency
ro: Monedă

en: Currency &amp; Frequency
ro: Schimb &ila; Frecvența

en: Current Color
ro: Culoarea Actuală

en: Custom CSS
ro: CSS Predefinit

en: Custom Margin
ro: Distanță predefinită

en: Custom Padding
ro: Apropiere predefinită

en: Custom Taxonomy Name
ro: Nume Taxonomie Curentă

en: Custom Width
ro: Lățime predefinită

en: Cut
ro: Taie

en: Cut Module
ro: Taie Modul

en: Daily
ro: Zilnic

en: Dark
ro: Negru

en: Dark Text Color
ro: Culoare închisă text

en: Dashed
ro: Punctată

en: Date Format
ro: Format dată

en: Date: new to old
ro: Data: de la nou la vechi

en: Date: old to new
ro: Data: de la vechi la nou

en: Day
ro: Zi

en: Day(s)
ro: Ziua(e)

en: Decrease Font Size
ro: Micșorează Mărime Font

en: Decrease Row Padding
ro: Micșorează Umplere Rând

en: Decrease Row Padding By 10px
ro: Scade Umplerea Rândului Cu 10px

en: Decrease Section Padding
ro: Micșorează Umplere Secțiune

en: Decrease Section Padding By 10px
ro: Scade Umplerea Secțiunii Cu 10px

en: Default
ro: Implicit

en: Default Sorting
ro: Sortare Implicită

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
ro: Definiți o culoare de fundal personalizată pentru modulul dumneavoastră, sau lăsați gol pentru a utiliza culoarea implicită.

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
ro: Definiți un număr pentru contorul de cerc. (Nu includeți semnul procent, utilizați opțiunea de mai jos.). Notă: Puteți folosi doar numere naturale între 0 și 100

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
ro: Definiți un număr pentru contor. (Nu includeți semnul procent, utilizați opțiunea de mai jos.)

en: Define a percentage for this bar.
ro: Definiți un procentaj pentru această bară

en: Define a sub title for the table if desired.
ro: Definiți un titlu pentru tabel, dacă doriți.

en: Define a title for the pricing table.
ro: Definiți un titlu pentru tabelul de prețuri

en: Define a title for your contact form.
ro: Definiți un titlu pentru formularul dvs. de contact.

en: Define a title.
ro: Definiți un titlu.

en: Define an album name.
ro: Definiți un nume de album.

en: Define an artist name.
ro: Definiți un nume de artist.

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ro: Definiți textul pentru următorul link. Puteți folosi variabila <strong>%title</strong> pentru a include titlul postării. Lăsați gol pentru valorile implicite.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
ro: Definiți textul pentru linkul anterior. Puteți folosi variabila <strong>%title</strong> pentru a include titlul postării. Lăsați gol pentru valorile implicite.

en: Define custom width for this Row
ro: Definește lățimea predefinită pentru acest rând

en: Define how much space should be added below the divider.
ro: Definiți cât spațiu trebuie adăugat sub separator.

en: Define the HTML ALT text for your image here.
ro: Definiți textul alternativ de imagine pentru imaginea dvs. aici.

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
ro: Definiți fișierul audio pentru utilizare în modul. Pentru a îndepărta un fișier audio din modul, pur și simplu ștergeți URL-ul din câmpul setări.

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
ro: Definiți lungimea extraselor generate automat. Lăsați gol pentru valoarea implicită ( 270 )

en: Define the method, used for the parallax effect.
ro: Definiți metoda folosită pentru efectul de paralaxă.

en: Define the number of images that should be displayed per page.
ro: Definiți numărul de imagini care să fie afișate pe pagină.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
ro: Definiți numărul de proiecte care ar trebui să fie afișate per pagină.

en: Define the text for the slide button
ro: Definiți textul pentru butonul diapozitive.

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
ro: Definiți textul care va fi afișat pe butonul "Read More". Lasați gol pentru valoarea implicită ( Citește mai multe )

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
ro: Definiți textul care va fi afișat pe butonul \»Read More\». Lasați gol pentru valoarea implicită ( Citește mai multe )

en: Define the title text for your slide.
ro: Definiți titlul textului pentru diapozitivul dvs.

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
ro: Definiți ID-ul unic al acestui câmp. Trebuie să folosiți doar caractere englezești fără caractere speciale și spații.

en: Define whether the field should be required or optional
ro: Definește dacă acest câmp este obligatoriu sau opțional

en: Delete
ro: Ștergere

en: Delete Module
ro: Șterge Modul

en: Delete Row
ro: Ștergere Rând

en: Delete Section
ro: Ștergere Secțiune

en: Description
ro: Descriere

en: Design Settings
ro: Setări Design

en: Desktop
ro: Birou

en: Desktop View
ro: Vizualizare Desktop

en: Did
ro: A făcut

en: Disable
ro: Pentru a dezactiva

en: Disable Builder
ro: Dezactivează creatorul

en: Disable Debug Mode
ro: Dezactivează modul debug

en: Disable Global
ro: Dezactivează global

en: Disable Item
ro: Pentru A Dezactiva Opțiunea

en: Disable Memory Limit Increase
ro: Dezactivați mărirea limitei memoriei

en: Disable Module
ro: Dezactivează Modul

en: Disable on
ro: Dezactivează pe

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
ro: Dezactivați această opțiune dacă vreți să ignorați extrasele definite manual și să le generați automat întotdeauna.

en: Disabled
ro: Persoane cu handicap

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
ro: Dezactivarea acestei opțiuni va elimina butonul de cerc din partea de jos a sliderului.

en: Discard & Exit
ro: Renunță & Ieșire

en: Discard All Changes
ro: Anulează Toate Modificările

en: Display Captcha
ro: Afișează Captcha

en: Display Image Overlays on Main Video
ro: Afișare Suprapuneri Imagine pe Videoclipul Principal

en: Divi Builder Helper
ro: Ajutor Divi Builder

en: Divi Builder Layout
ro: Afișaj Divi Builder

en: Divi Builder Layouts
ro: Afișaje Divi Builder

en: Divi Builder Settings
ro: Setări Divi Builder

en: Divi Builder Timeout
ro: Pauză Divi Builder

en: Divi Library
ro: Bibliotecă Divi

en: Divi Role Editor
ro: Small Caps Rolul De Editor

en: Divi Role Editor Settings
ro: Setări editor rol Divi

en: Divider
ro: Divizor

en: Divider Position
ro: Poziție separator

en: Divider Style
ro: Stil separator

en: Divider Weight
ro: Înălțime separator

en: Do you wish to proceed?
ro: Doriți să continuați?

en: Don't Restore
ro: Nu Recupera

en: Don't Show Divider
ro: Nu Afișează Divizorul

en: Done
ro: Face

en: Dot Nav Custom Color
ro: Culoare predefinită punct navigator

en: Dotted
ro: Punctat

en: Double
ro: Dublu

en: Download Backup
ro: Descarcă Copie

en: Download backup before importing
ro: Descărcați backup înainte de importare

en: Downwards
ro: În jos

en: Draft saved at %s.
ro: Proiect salvat la %s.

en: Draggable on Mobile
ro: Poate fi Mutată pe Mobil

en: Dropdown Menu Animation
ro: Animație meniu vertical

en: Dropdown Menu Background Color
ro: Culoare fundal meniu vertical

en: Dropdown Menu Container
ro: Conținut Meniu Listă

en: Dropdown Menu Line Color
ro: Culoare linie meniu vertical

en: Dropdown Menu Links
ro: Linkuri Meniu Listă

en: Dropdown Menu Text Color
ro: Culoare text meniu vertical

en: Duplicate Module
ro: Dublează Modul

en: Duplicate Row
ro: Dublează Rând

en: Duplicate Section
ro: Dublează Secțiune

en: During preview, link to different page is disabled
ro: În intervalul de previzualizare, o trimitere la o altă pagină este dezactivat

en: Edit Buttons
ro: Editarea Butoanelor

en: Edit Category
ro: Editare Categorii

en: Edit Colors
ro: Editarea De Culori

en: Edit Configuration
ro: Editarea De Configurare

en: Edit Content
ro: Editarea De Conținut

en: Edit Fonts
ro: Edita Fonturi

en: Edit Global Items
ro: Editarea La Nivel Mondial De Elemente

en: Edit Item
ro: Editarea Unui Element

en: Edit Layout
ro: Editează Schemă

en: Edit Project
ro: Proiectul De Editare

en: Edit Tag
ro: Editarea Tag-Ul

en: Edited
ro: Edit

en: Editing History
ro: Editare Istoric

en: Elements
ro: Elemente

en: Email Account
ro: Cont Email

en: Email Address
ro: Adresă Email

en: Email Field
ro: Câmp Email

en: Email Optin
ro: Scrie Оптин

en: Enable
ro: Activa

en: Enable Redirect URL
ro: Activează URL Redirectare

en: Enable Split Testing
ro: Activați testare despărțire

en: Enable Visual Builder
ro: Activează Constructorul Vizual

en: Enable or disable pagination for this feed.
ro: Activare sau dezactivare paginare pentru acest flux.

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
ro: Activați această opțiune pentru a determina personalizate Lățime jgheaburi pentru această comandă.

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
ro: Activați această opțiune pentru a extinde lățimea acestui rând până la marginea ferestrei browserului.

en: Enabled
ro: Inclusive

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
ro: Activarea acestei opțiuni va oferi imaginii dvs. de fundal o poziție fixă în timp ce derulați.

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
ro: Activarea acestei opțiuni va elimina culoarea de fundal a acestei secțiuni, permițând culorii sau imaginii de fundal ale siteului să apară în loc.

en: End Split Test
ro: Finalizare test despărțire

en: End Split Test &amp; Pick Winner
ro: Finalizare Test Divizare & Alegere Câștigător

en: End Split Test?
ro: Finalizați test despărțire?

en: Engagement Rate
ro: Rată angajament

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
ro: Introduceți <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.

en: Enter a new name for this module
ro: Introduceți un nume nou pentru acest modul

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
ro: Introduceți o adresă pentru punctul central al hărții, iar adresa va fi geocodificată și afișată pe harta de mai jos.

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
ro: Introduceți o adresă pentru acest pin a hărții, iar adresa va fi geocodificată și afișată pe harta de mai jos.

en: Enter the URL for the Button.
ro: Introduceți URL pentru buton.

en: Enter the text for the Button.
ro: Introduceți textul pentru buton.

en: Enter your MailChimp API key. You can create an api key %1$s here %2$s
ro: Introdu codul API MailChimp. Poți crea un cod api %1$s aici %2$s

en: Enter your page title here.
ro: Introduceți titlul paginii aici

en: Equalize Column Heights
ro: Egalizează înălțimea coloanelor

en: Error loading Library items from server. Please refresh the page and try again.
ro: Eroarea la încărcarea articolelor din Bibliotecă de pe server. Te rugăm împrospătează pagina și încearcă din nou.

en: Error while saving.
ro: Eroare la salvare.

en: Error:
ro: Eroare:

en: Exceptions
ro: Excepții

en: Exclude Categories
ro: Exclude Categorii

en: Exclude Pages
ro: Exclude Pagini

en: Exclude Posts
ro: Exclude Postări

en: Excluded Item
ro: Obiect Exclus

en: Excluded Item Color
ro: Culoare Exclusă Articol

en: Excluded option
ro: Opțiune Exclusă

en: Exit Inline Editor
ro: Ieșire Editor Intern

en: Exit To Backend Builder
ro: Ieșire La Backend Builder

en: Exit Visual Builder
ro: Ieșire Din Constructorul Vizual

en: Expand
ro: Extinde

en: Expand Modal
ro: Deschide Modal

en: Expand Modal Fullscreen
ro: Extinde Modal Pe Tot Ecranul

en: Expand Row
ro: Extindeți Bara

en: Expand Section
ro: Extindeți Secțiunea

en: Expand Settings
ro: Deschide Setări

en: Expanded
ro: Extins

en: Export
ro: Exportare

en: Export Divi Builder Layout
ro: Exportă Afișaj Divi Builder

en: Export File Name
ro: Exportare nume fișier

en: Exporting your Divi Builder Layout will create a JSON file that can be imported into a different website.
ro: Exportarea Afișajului Divi Builder va crea un fișier JSON care poate fi importat pe un alt site.

en: Facebook Profile Url
ro: URL Profil Facebook

en: Fade
ro: Decolorează

en: Fade In
ro: Estompare

en: Featured Image
ro: Imagine Furnizată

en: Featured Image Overlay
ro: Suprapunere Imagine Furnizată

en: Featured Image Placement
ro: Plasare imagine recomandată

en: Featured Products
ro: Produse Recomandate

en: Featured Table
ro: Tabel recomandat

en: Featured Table Background Color
ro: Culoare fundal tabel recomandat

en: Featured Table Body Text Color
ro: Culoare text conținut tabel recomandat

en: Featured Table Bullet Color
ro: Culoare punct tabel recomandat

en: Featured Table Header Background Color
ro: Culoare fundal antet tabel recomandat

en: Featured Table Header Text Color
ro: Culoare text antet tabel recomandat

en: Featured Table Price Color
ro: Culoare prețuri tabel recomandat

en: Featured Table Subheader Text Color
ro: Culoare text subtitlu tabel recomandat

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
ro: Evidenţiind un tabel va face ca acesta să iasă în evidență față de restul.

en: Feed Title
ro: Titlu Flux

en: Fetch Lists
ro: Caută Liste

en: Fetching lists...
ro: Se caută listele...

en: Field
ro: Câmp

en: Field ID
ro: ID Câmp

en: Field Options
ro: Opțiuni Câmp

en: Field Settings
ro: Setări Câmp

en: Field border
ro: Margine câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Fields Background Color
ro: Culoare Fundal Câmpuri

en: Fields Border Radius
ro: Rază Margine Câmpuri

en: Filter
ro: Filtru

en: Filterable Portfolio
ro: Portfoliu Filtrabil

en: Find
ro: Căutare

en: First Name
ro: Prenume

en: Fit
ro: Se potrivesc

en: Flip
ro: Întoarce

en: Focus Background Color
ro: Culoare fundal câmp selectat

en: Focus Border Color
ro: Culoare margine câmp selectat

en: Focus Text Color
ro: Culoare text câmp selectat

en: Follow
ro: Urmărește

en: Follow Button
ro: Butonul Urmărire

en: For some reason, you cannot perform this task.
ro: Dintr-un anume motiv, nu puteți efectua această acțiune.

en: Force Fullwidth
ro: Extinde la lățime completă

en: Forgot your password?
ro: Ați uitat parola?

en: Form Background Color
ro: Culoare fundal formular

en: Form Field
ro: Câmp formular

en: Form Field Background Color
ro: Culoare fundal câmp formular

en: Form Field Text Color
ro: Culoare text câmp formular

en: Form Fields
ro: Câmpuri Formular

en: Frequency
ro: Frecvența

en: Fullwidth
ro: Lățime Completă

en: Fullwidth Code
ro: Cod lățime completă

en: Fullwidth Header
ro: Antet cu Lățime Completă

en: Fullwidth Image
ro: Imagine lățime completă

en: Fullwidth Map
ro: Hartă cu Lățime Completă

en: Fullwidth Menu
ro: Meniu cu Lățime Completă

en: Fullwidth Module
ro: Modul lățime completă

en: Fullwidth Portfolio
ro: Portfoliu de Lățime Completă

en: Fullwidth Post Slider
ro: Glisant Postare pe toată Lățimea

en: Fullwidth Post Title
ro: Titlu postare lățime completă

en: Fullwidth Section
ro: Secțiune pe toată lățimea

en: Fullwidth Slider
ro: Slider cu Lățime Completă

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
ro: Modulul lățime totală nu poate fi folosit în afara Secțiunii Lățime totală.

en: Gallery
ro: Galerie

en: Gallery Images
ro: Imagini Galerie

en: Gallery Item
ro: Articol galerie

en: Gallery Item Caption
ro: Titlu Obiect Galerie

en: Gallery Item Title
ro: Titlu articol galerie

en: Gallery Pagination
ro: Paginare Galerie

en: General Settings
ro: Setări Generale

en: Generate From Video
ro: Generare Din Video

en: Generate authorization code
ro: Generează cod autorizare

en: Geocode was not successful for the following reason
ro: Geocodarea nu a fost de succes pentru următorul motiv

en: Geocoder failed due to
ro: Geocodarea a eșuat din cauza

en: Global Layout
ro: Afișare Globală

en: Global/not Global
ro: Global/Neglobal

en: Go Back
ro: Înapoi

en: Goal Engagement
ro: Angajament țintă

en: Goal Reads
ro: Citiri țintă

en: Goal Views
ro: Vizualizări țintă

en: Google API Key
ro: Cheie API Google

en: Google+ Profile Url
ro: URL Profil Google+

en: Grayscale Filter Amount (%)
ro: Cantitate filtru gri (%)

en: Grid
ro: Grilă

en: Grid Tile Background Color
ro: Culoare fundal căsuță grilă

en: Groove
ro: Canelură

en: Gutter Width
ro: Distanță coloane

en: Header
ro: Antet

en: Header Container
ro: Titlu Container

en: Header Image
ro: Imagine Antet

en: Header Image URL
ro: URL imagine antet

en: Heading
ro: Titlu

en: Height
ro: Înălțime

en: Here you can add the current item to your Divi Library for later use.
ro: Aici puteți adăuga articolul actual la Biblioteca Divi pentru a fi utilizat mai târziu.

en: Here you can adjust the alignment of your text.
ro: Aici puteți ajusta alinierea textului.

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
ro: Aici puteți ajusta ordinea de afișare a postărilor.

en: Here you can change the text used for the signup button.
ro: Aici puteți modifica textul folosit pentru butonul de înscriere.

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
ro: Aici puteți alege culoarea textului titlului

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
ro: Aici puteți alege direcția pe care submeniurile dvs. vor deschide. Puteți alege să fie deschise în jos sau în sus.

en: Here you can choose the image alignment.
ro: Aici puteți alege alinierea imaginii.

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
ro: Aici puteți alege orientarea textului titlului

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
ro: Aici puteți alege forma icoanelor dvs. de rețea socială.

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
ro: Aici puteți alege valoarea textului dvs. Dacă lucrați cu un fundal întunecat, atunci textul ar trebui să fie setat pe luminos. Dacă lucrați cu un fundal luminos, atunci textul ar trebui să fie întunecat.

en: Here you can choose where to place the Featured Image
ro: Aici puteți alege unde să plasați imaginea recomandată

en: Here you can choose where to place the icon.
ro: Aici puteți alege unde să plasați pictograma.

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
ro: Aici puteți alege dacă setarea culorilor de fundal de mai jos ar trebui să fie utilizată sau nu.

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
ro: Aici puteți alege dacă pictograma de mai sus ar trebui afișată într-un cerc.

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
ro: Aici puteți alege dacă pictograma de mai jos să fie utilizată.

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
ro: Aici puteți alege dacă dacă bordura cercului pictogramei să fie afișată.

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
ro: Aici puteți alege dacă se afișează numele autorului în metadatele postării

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
ro: Aici puteți alege dacă se afișează categoriile în metadatele postării. Notă: Această opțiune nu funcționează pentru tipurile implicite de postări.

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
ro: Aici puteți alege dacă se afișează contorul de comentarii în metadatele postării.

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
ro: Aici puteți alege dacă se afișează data în metadatele postării

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
ro: Aici puteți alege dacă se afișează imaginea recomandată

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
ro: Aici puteți alege dacă se afișează metadatele postării

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
ro: Aici puteți alege dacă se afișează titlul postării

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
ro: Aici puteți alege dacă imaginea să aibă sau nu spațiu dedesubt.

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
ro: Aici puteți alege dacă imaginea ar trebui sau nu să se deschidă în căsuța de stocare. Notă: dacă selectați pentru deschiderea imaginii în căsuța de stocare, opțiunile URL de mai jos vor fi ignorate.

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
ro: Aici puteți alege dacă harta poate fi mutată pe dispozitivele mobile.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
ro: Aici puteți alege dacă butonul urmărire să fie inclus sau nu lângă pictogramă.

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
ro: Aici puteți alege dacă să utilizați efectul paralaxare pentru imaginea recomandată

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
ro: Aici puteți alege dacă să utilizați culoarea de fundal pentru textul titlului

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
ro: Aici puteți alege dacă link-ul dvs. să se deschidă într-o fereastră nouă sau nu

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
ro: Aici puteți alege dacă antetul se extinde la dimensiunea întregului ecran.

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
ro: Aici puteți alege dacă semnul procent ar trebui să fie adăugat după numărul stabilit mai sus.

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
ro: Aici puteți alege dacă se afișează butonul de derulare în jos.

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
ro: Aici puteți alege dacă utilizatorul trebuie să fie redirecționat către pagina curentă.

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
ro: Aici puteți alege dacă nivelul de zoom va fi controlată de către rotița mouse-ului sau nu.

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
ro: Aici puteți alege dacă să ascundeți sau să arătați linkul postării următoare

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
ro: Aici puteți alege dacă să ascundeți sau să arătați linkul postării anterioare

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
ro: Aici puteți alege dacă textul să fie luminos sau întunecat. Dacă aveți un diapozitiv cu un fundal întunecat, alegeți un text luminos. Dacă aveți un fundal luminos, folosiți un text întunecat.

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
ro: Aici puteți alege dacă textul dvs.să fie luminos sau întunecat. Dacă lucrați cu un fundal întunecat, atunci textul ar trebui să fie luminos. În cazul în care fundalul dvs. este luminos, atunci textul ar trebui să fie setat pe întunecat.

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
ro: Aici puteți alege dacă textul titlului ar trebui să fie luminos sau întunecat. Dacă lucrați cu un fundal întunecat, atunci textul ar trebui să fie luminos. În cazul în care fundalul este luminos, textul ar trebui să fie setat pe întunecat.

en: Here you can choose which action to execute on button click
ro: Aici puteți selecta o acțiune pe care doriți să o efectueze clic pe butonul mouse-ului

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
ro: Aici puteți alege ce metodă de paralaxare să utilizați pentru imaginea recomandată

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
ro: Aici puteți crea noi zone Widget pentru utilizare în modulul Bară laterală

en: Here you can create the content that will be used within the module.
ro: Aici puteți crea conținutul care va fi folosit în cadrul modulului.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
ro: Aici puteți defini o culoarea de fundal particularizată pentru apelul dvs.la acțiune.

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
ro: Aici puteți defini o culoare de fundal personalizată pentru cronometrul de numărătoare inversă.

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
ro: Aici puteți defini o culoare personalizată pentru bordura cercului pictogramei.

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
ro: Aici puteți defini o culoare personalizată pentru cercul pictogramei.

en: Here you can define a custom color for the overlay
ro: Aici puteți defini o culoare pentru suprapunere

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
ro: Aici puteți defini o culoare pentru iconița suprapusă

en: Here you can define a custom color for your icon.
ro: Aici puteți defini o culoare personalizată pentru pictograma dvs.

en: Here you can define a custom icon for the overlay
ro: Aici puteți defini o iconiță pentru suprapunere

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
ro: Aici puteți defini formatul datei în metadatele postării. Formatul implicit este 'M j, Y'

en: Here you can define the alignment of Button
ro: Aici poți defini alinierea Butonului

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
ro: Aici puteți defini conținutul care va fi pus în cadrul filei curente.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
ro: Aici puteți defini conținutul care va fi pus în caseta de informatii pentru pin.

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
ro: Aici puteți defini modelul pentru mesajele de email. Câmpurile trebuie incluse în următorul format - <strong>%%field_id%%</strong>. De exemplu, dacă vreți să includeți câmpul cu id = <strong>phone</strong> și câmpul cu id = <strong>message</strong>, atunci puteți folosi următorul model: <strong>Mesajul meu este %%message%% și numărul de telefon este %%phone%%</strong>. Lăsați gol pentru valorile implicite.

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
ro: Aici puteți defini dacă postările anterioare și următoare trebuie să fie în aceeași taxonomie precum postarea curentă

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
ro: Aici puteți defini dacă să se afișeze link-ul citește mai multe după extrase sau nu.

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
ro: Aici puteți desemna cât de repede se rotește caruselul, în cazul în care opțiunea "Rotație Automată Carusel"este activată mai sus. Cu cât numărul este mai mare, cu atât mai lungă este pauza între fiecare rotație. (Ex. 1000 = 1 sec)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
ro: Aici puteți desemna cât de repede să se estompeze sliderul între fiecare diapozitiv, dacă opțiunea "Animație Automată" este activată mai sus. Cu cât este mai mare numărul, cu atât mai mare este pauza între fiecare rotație.

en: Here you can save the current item and add it to your Divi Library for later use as well.
ro: Aici puteți să salvați articolul curent și să-l adăugați la biblioteca dumneavoastră Divi pentru utilizare ulterioară de asemenea.

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
ro: Aici puteți selecta dacă secțiunea are sau nu umbră interioară. Aceasta poate arăta foarte bine atunci când aveți fundaluri sau imagini de fundal colorate.

en: Hex Value
ro: Valoare Culoare

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Hide
ro: Ascundere

en: Hide Arrows
ro: Ascundere Săgeți

en: Hide Button
ro: Buton Ascundere

en: Hide CTA On Mobile
ro: Ascunde CTA pe mobil

en: Hide Content On Mobile
ro: Ascunde conținut pe mobil

en: Hide Next Post Link
ro: Ascunde Linkul Următoarei Postări

en: Hide On Mobile
ro: Ascunde pe mobil

en: Hide Previous Post Link
ro: Ascunde Linkul Postării Anterioare

en: Hide Slider Controls
ro: Ascundere Controale Slider

en: History States
ro: Stări Istoric

en: Home
ro: Acasă

en: Homepage Basic
ro: Pagină de Pornire de Bază

en: Homepage Company
ro: Companie Pagină de Pornire

en: Homepage Corporate
ro: Corporație Pagină de Pornire

en: Homepage Extended
ro: Pagină de Pornire Extinsă

en: Homepage Portfolio
ro: Portfoliu Pagină de Pornire

en: Homepage Shop
ro: Magazin Pagină de Pornire

en: Hour(s)
ro: Oră(e)

en: Hourly
ro: În fiecare oră

en: Hover Icon Picker
ro: Alegere iconiță planare

en: Hover Overlay Color
ro: Culoare planare acoperire

en: Hrs
ro: H

en: Icon
ro: Iconiță

en: Icon Color
ro: Culoare Pictogramă

en: Icon Font Size
ro: Mărime font iconiță

en: Icon Hover Color
ro: Culoare iconiță planare

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
ro: Dacă este definită, această imagine va fi utilizată ca fundal pentru acest modul. Pentru a elimina o imagine de fundal, pur și simplu ștergeți URL-ul din câmpul setări.

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
ro: Dacă este definit, această imagine de diapozitiv va apărea în stânga textului diapozitivului dvs. Încărcați o imagine, sau lăsați necompletat în cazul unui diapozitiv care cuprinde doar text.

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
ro: În cazul în care este definit, această imagine de diapozitiv va apărea în stânga textului diapozitivului dvs. Introduceți URL-ul paginii Youtube sau Vimeo, sau lăsați necompletat în cazul unui diapozitiv care cuprinde doar text.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
ro: Odată activat, o culoare suprapusă și o iconiță vor fi afișate când un vizitator trece peste imaginea postării.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
ro: Odată activat, o culoare suprapusă și o iconiță vor fi afișate când un vizitator trece peste imagine

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
ro: Odată activat, câmpul va ocupa 100% din lățimea ariei conținutului, altfel va ocupa 50%

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
ro: Dacă este activată, imaginea de fundal va rămâne fixată când defilați, creând un efect amuzant de paralaxă.

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
ro: Dacă este activată, imaginile dvs. de fundal vor avea o poziție fixă când defilați, creând un efect de paralaxă distractiv.

en: If this option appears to have no effect, you might need to
ro: Dacă această opțiune pare să nu aibă niciun efect, s-ar putea să trebuiască să

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
ro: Dacă aveți o imagine de diapozitiv definită, introduceți textul alternativ al imaginii pentru imagine, aici.

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
ro: Dacă ați curățat cache plugin și cache browser, dar tot primiți această avertizare, atunci este posibil ca fișierele dumneavoastră să fie stocate în memoria cache a DNS sau a serverului local. Pentru asistență, contactați furnizorul sau CDN.

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
ro: În cazul în care opțiunea aspect carusel este aleasă și doriți ca carusel să gliseze în mod automat, fără să fie nevoie ca vizitatorul să facă clic pe butonul următor, activați această opțiune și apoi reglați viteza de rotație mai jos, dacă doriți.

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
ro: Dacă doriți ca sliderul să gliseze în mod automat, fără ca vizitatorul să facă clic pe butonul următor, activați această opțiune și apoi reglați viteza de rotație mai jos, dacă doriți.

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
ro: Dacă doriți să ajustați formatul datei, introduceți formatul adecvat al datei PHP, aici.

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
ro: Dacă doriți să faceți din prezentarea dvs. un link, introduceți destinația URL aici.

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
ro: Dacă doriți să utilizați un subtitlu, adăugați aici. Subtitlul dvs.va apărea sub titlu, cu font mic.

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
ro: Dacă doriți ca imaginea dvs. să fie un link, introduceți destinația dvs.URL aici. Niciun link nu va fi creat dacă acest câmp este lăsat gol.

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
ro: Dacă stabilirea prețului dvs. este bazat pe abonare, introduceți ciclul de plată a abonării.

en: Image
ro: Imagine

en: Image & Icon
ro: Imagine & Iconiță

en: Image & Video
ro: Imagine & Video

en: Image Alignment
ro: Aliniere imagine

en: Image Alt Text
ro: Text Alternativ de Imagine

en: Image Alternative Text
ro: Text Alternativ de Imagine

en: Image Max Width
ro: Lățime maximă imagine

en: Image Overlay
ro: Suprapunere Imagine

en: Image Overlay URL
ro: URL-ul Suprapunere Imagine

en: Image Placement
ro: Plasare Imagine

en: Image Title Text
ro: Text Titlu Imagine

en: Image URL
ro: URL-ul Imaginii

en: Image Vertical Alignment
ro: Aliniere verticală imagine

en: Image/Icon Animation
ro: Animație Imagine/Pictogramă

en: Image/Icon Placement
ro: Plasare Imagine/Pictogramă

en: Images
ro: Imagini

en: Images Number
ro: Număr Imagini

en: Import
ro: Importare

en: Import Divi Builder Layout
ro: Importă Afișaj Divi Builder

en: Importing a previously-exported Divi Builder Layout file will overwrite all content currently on this page.
ro: Importarea unui fișier Divi Builder exportat anterior va suprascrie tot conținutul aflat în prezent pe această pagină.

en: Impressions
ro: Impresii

en: In The New Tab
ro: In Noul Tab

en: In The Same Window
ro: În Aceeași Fereastră

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
ro: Pentru ca videoclipurile să fie dimensionate corect, trebuie să introduceți înălțimea exactă (în pixeli) a video-ului dvs.

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
ro: Pentru ca videoclipurile să fie dimensionate corect, trebuie să introduceți lățimea exactă (în pixeli) a video-ului dvs., aici.

en: In the same category
ro: În aceeași categorie

en: Inactive Tab Background Color
ro: Culoare fundal filă inactivă

en: Include Advanced Design Settings
ro: Include setări avansate design

en: Include Advanced Design settings
ro: Include setările avansate de design

en: Include Categories
ro: Includere Categorii

en: Include Custom CSS
ro: Include CSS predefinit

en: Include General Settings
ro: Include setări generale

en: Include General settings
ro: Include setările generale

en: Included option
ro: Opțiune Inclusă

en: Incorrect email
ro: Greșit e-mail

en: Increase Font Size
ro: Mărește Mărime Font

en: Increase Row Padding
ro: Mărește Umplere Rând

en: Increase Row Padding By 10px
ro: Mărește Umplerea Rândului Cu 10px

en: Increase Section Padding
ro: Mărește Umplere Secțiune

en: Increase Section Padding By 10px
ro: Mărește Umplerea Secțiunii Cu 10px

en: Increase Your Memory Limit Now
ro: Măriți acum limita memoriei

en: Indent List
ro: Listă Indent

en: Inline Editor Shortcuts
ro: Scurtături Editor Intern

en: Input
ro: Intrare

en: Input Border Radius
ro: Dimensiune margine intrare

en: Input Facebook Profile Url.
ro: Introduceți URL-ul Profilului Facebook.

en: Input Field
ro: Câmp Introducere

en: Input Field Background Color
ro: Culoare Fundal Câmp Introducere

en: Input Google+ Profile Url
ro: Introduceți URL-ul Profilului Google+

en: Input LinkedIn Profile Url
ro: Introduceți URL-ul Profilului LinkedIn

en: Input Twitter Profile Url
ro: Introduceți URL-ul Profilului Twitter

en: Input a destination URL for the slide button.
ro: Introduceți o destinație URL pentru butonul diapozitive.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
ro: Introduceți o listă de funcții care sunt/nu sunt incluse în produs.Separați elementele într-o linie nouă, și începeți fie cu un simbol + sau - .

en: Input a title for the circle counter.
ro: Introduceți un titlu pentru contorul de cerc.

en: Input a title for the counter.
ro: Introduceți un titlu pentru contor.

en: Input a title for your bar.
ro: Introduceți un titlu pentru bara dvs.

en: Input the destination URL for the signup button.
ro: Introduceți destinația URL-ului pentru butonul de înscriere.

en: Input the destination URL for your CTA button.
ro: Introduceți destinația URL-ului pentru butonul apelulului la acțiune.

en: Input the destination URL for your button.
ro: Introduceți URL destinație pentru butonul dumneavoastră.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
ro: Introduceți adresa de email unde să fie trimise mesajele.<br /><br /> Atenție: livrarea de email și prevenția spam sunt procese complexe. Vă recomandăm utilizarea unui serviciu de livrare precum <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, sau altul similar pentru a asigura livrarea mesajelor introduse prin acest formular

en: Input the job title.
ro: Introduceți denumirea funcției.

en: Input the main text content for your module here.
ro: Introduceți conținutul principal de text al modulului dvs. aici.

en: Input the name of the company.
ro: Introduceți numele companiei.

en: Input the name of the person
ro: Introduceți numele persoanei

en: Input the name of the testimonial author.
ro: Introduceți numele autorului mărturiei.

en: Input the person's position.
ro: Introduceți poziția persoanei.

en: Input the value of the product here.
ro: Introduceți valoarea produsului aici.

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
ro: Introduceți site-ul autorului sau lăsați necompletat dacă nu există link

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
ro: Introduceți butonul textului dorit, sau lăsați gol dacă nu există buton.

en: Input your desired button text.
ro: Introduceți textul dorit de dumneavoastră pentru buton.

en: Input your desired currency symbol here.
ro: Introduceți simbolul monezii dorite aici.

en: Input your main slide text content here.
ro: Introduceți conținutul text al diapozitivului dvs. principal, aici.

en: Input your value to action title here.
ro: Introduceți titlul valorii dvs. la acțiune, aici

en: Insert Column(s)
ro: Inserare Coloană(e)

en: Insert Columns
ro: Inserare Coloane

en: Insert Heading Four
ro: Inserare Antet Patru

en: Insert Heading One
ro: Inserare Antet Unu

en: Insert Heading Three
ro: Inserare Antet Trei

en: Insert Heading Two
ro: Inserare Antet Doi

en: Insert Link
ro: Inserează Link

en: Insert Media
ro: Inserează Media

en: Insert Module
ro: Inserare Modul

en: Insert Module(s)
ro: Inserare Modul(e)

en: Insert Ordered List
ro: Listă Inserări Ordonate

en: Insert Quote
ro: Inserează Citat

en: Insert Row
ro: Inserează Rând

en: Insert Row(s)
ro: Inserează Rând(uri)

en: Insert Section
ro: Inserează Secțiune

en: Insert Unordered List
ro: Listă Inserări Neordonate

en: Inset
ro: Interior

en: Invalid Color
ro: Nevalid Culoare

en: Invalid Email.
ro: Email Invalid.

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
ro: Date invalide Pin și adresă. Vă rugăm încercați din nou.

en: Invalid email
ro: Greșit adresa de e-mail

en: Italic Text
ro: Text Italic

en: Item
ro: Element

en: Item Overlay
ro: Suprapunere Obiect

en: Item Title
ro: Titlu Obiect

en: Job Title
ro: Denumirea Funcției

en: Justified
ro: Aliniat

en: Justify Text
ro: Text Justify

en: Keep Column Padding on Mobile
ro: Păstrați o coloană de umplutură pe mobil

en: Keep Custom Padding on Mobile
ro: Păstrează apropierea predefinită pe mobil

en: Label
ro: Etichetă

en: Label Color
ro: Culoare etichetă

en: Landing Page
ro: Pagina de Destinație

en: Landscape
ro: Peisaj

en: Last 24 Hours
ro: Ultimele 24 de ore

en: Last 7 Days
ro: Ultimele 7 zile

en: Last Month
ro: Ultima lună

en: Last Name
ro: Nume

en: Lastly, it is recommended that you temporarily disable all WordPress plugins and browser extensions and try to save again to determine if something is causing a conflict.
ro: În ultimul rând, se recomandă ca temporar să dezactivezi toate pluginurile WordPress și extensiile de browser și să încerci să salvezi din nou pentru a determina dacă există ceva care produce conflictul.

en: Layout
ro: Schemă

en: Layout Name:
ro: Nume pagină:

en: Layout Type
ro: Tip pagină

[ctx: Layout item]
en: Add New
ro: Adaugă Nou

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
ro: Scheme

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
ro: Schemă

en: Layouts
ro: Scheme

en: Leave a Reply to %s
ro: Lăsați un Răspuns pentru %s

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
ro: Lăsați gol dacă folosiți acest modul la un Proiect sau o Postare. Altfel, scrieți numele taxonomiei pentru a face opțiunea 'În aceeași categorie' să lucreze corect

en: Left
ro: Stânga

en: Left Text
ro: Text Stânga

en: Left To Right
ro: De La Stânga La Dreapta

en: Library Settings
ro: Setări Bibliotecă

en: Light
ro: Alb

en: Light Text Color
ro: Culoare deschisă text

en: Link Disabled
ro: Comunicarea Este Dezactivat

en: Link Shape
ro: Formă Link

en: Link URL
ro: Linkul URL-ului

en: LinkedIn Profile Url
ro: URL-ul Profilului LinkedIn

en: Links
ro: Linkuri

en: List All Shortcuts
ro: Listă Toate Scurtăturile

en: List Settings
ro: Setări Listă

en: Load
ro: Încărcare

en: Load From Library
ro: Încarcă din bibliotecă

en: Load Layout
ro: Încărcare Aspect

en: Loaded
ro: Încărcate

en: Loading preview...
ro: Descărcarea de previzualizare...

en: Lock
ro: Castelul

en: Lock Item
ro: Element De Blocare

en: Lock Module
ro: Blochează Modul

en: Locked
ro: Blocat

en: Log out
ro: Deconectare

en: Logged in as %1$s
ro: Conectat ca %1$s

en: Login
ro: Conectare

en: Login Button
ro: Buton Conectare

en: Login Description
ro: Descriere Conectare

en: Login Fields
ro: Câmpuri Conectare

en: Login Form
ro: Formular Conectare

en: Login as %s
ro: Conectare ca %s

en: Logo Image Alternative Text
ro: Logo-Ul Imagine Text Alternativ

en: Logo Image URL
ro: URL imagine logo

en: Logo Title
ro: Logo-Ul Titlu

en: MailChimp List
ro: Listă MailChimp

en: Main Element
ro: Element principal

en: Maintenance Mode
ro: Mod Întreținere

en: Make Fullscreen
ro: Pe tot ecranul

en: Make Fullwidth
ro: Lățime Maximă

en: Make Menu Links Fullwidth
ro: Face Meniul De Link-Uri Полноширинный

en: Make Row Fullwidth
ro: Rând Lățime Completă

en: Make This Row Fullwidth
ro: Extinde acest rând la lățime completă

en: Make This Section Fullwidth
ro: Face În Această Secțiune Полноширинный

en: Make This Table Featured
ro: Doresc Ca Acest Tabel să Fie Reprezentativ

en: Make a connection
ro: Face conexiunea

en: Make sure you entered the captcha.
ro: Asigurați-vă că ați introdus codul captcha.

en: Make sure you fill in all required fields.
ro: Asigurați-vă de completarea tuturor câmpurilor obligatorii.

en: Make this a global item
ro: Transformă în articol global

en: Manage
ro: Administrează

en: Manage Categories
ro: Administrează categoriile

en: Manage Your Plugins
ro: Administrați-vă plugin-urile

en: Map
ro: Hartă

en: Map Center Address
ro: Adresă Centru Hartă

en: Map Pin Address
ro: Adresa Pin a Hărții

en: Map Pin Address cannot be empty
ro: Câmpul Pin Adresă Hartă nu poate fi gol

en: Max Width
ro: Lățime maximă

en: Member Description
ro: Descriere membru

en: Member Image
ro: Imagine membru

en: Member Position
ro: Poziție membru

en: Member Social Links
ro: Legături rețele socializare membru

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu Link
ro: Link Meniu

en: Message
ro: Mesaj

en: Message Field
ro: Câmp Mesaj

en: Message Pattern
ro: Model Mesaj

en: Meta
ro: Metadate

en: Meta Date Format
ro: Format Dată

en: Mine
ro: Extrage

en: Minute(s)
ro: Minute(e)

en: Mirror padding on both sides
ro: Umplere în oglindă pe ambele părți

en: Mobile
ro: Mobil

en: Mobile Menu Background Color
ro: Mobile Meniu Culoarea De Fundal

en: Mobile Menu Text Color
ro: Mobile Meniu Culoarea Textului

en: Modal Shortcuts
ro: Scurtături Modale

en: Module
ro: Modul

en: Module Customizer
ro: Particularizare modul

en: Module Settings
ro: Setări Modul

en: Module Shortcuts
ro: Scurtături Modul

en: Module Use
ro: Modul De A Folosi

en: Module Width
ro: Lățime modul

en: Modules
ro: Module

en: Mouse Wheel Zoom
ro: Zoom Rotiță Mouse

en: Move Item
ro: Mutarea Unui Element

en: Move Module
ro: Mută Modul

en: Move Row
ro: Mută Rând

en: Move Section
ro: Mută Secțiune

en: Move and copy module into dropped location
ro: Mută și copiază modulul în locația aleasă

en: Moved
ro: S-a mutat

en: Name
ro: Nume

en: Name Field
ro: Câmp nume

en: Navigation
ro: Navigare

en: Navigation Arrows
ro: Săgeți Navigare

en: Network
ro: Rețea

en: New Bar Counter
ro: Contor de Bară Nou

en: New Category Name
ro: Un Nou Nume De Categorie

en: New Comment Title
ro: Titlu comentariu nou

en: New Field
ro: Câmp Nou

en: New Layout
ro: Schemă Nouă

en: New Message From %1$s%2$s
ro: Mesaj Nou De La %1$s%2$s

en: New Module
ro: Modul nou

en: New Pin
ro: Pin Nou

en: New Pricing Table
ro: Tabel de Prețuri Nou

en: New Project
ro: Un Nou Proiect

en: New Row
ro: Rând nou

en: New Section
ro: Secțiune Nouă

en: New Slide
ro: Diapozitiv Nou

en: New Social Network
ro: Rețea Socială Nouă

en: New Tab
ro: Tab Nou

en: New Tag Name
ro: Un Nou Nume De Etichetă

en: New Template Settings
ro: Setări șablon nou

en: New Video
ro: Videoclip Nou

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Comentarii Mai Noi <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newsletter Button
ro: Buton buletin informativ

en: Newsletter Description
ro: Descriere buletin informativ

en: Newsletter Fields
ro: Câmpuri Buletin Informativ

en: Newsletter Form
ro: Formular buletin informativ

en: Next
ro: Mai departe

en: Next Entries &raquo;
ro: Următoarele Intrări &raquo;

en: Next Link
ro: Următorul Link

en: Next Link Arrow
ro: Sîgeată link următor

en: Next Link Text
ro: Text Următorul Link

en: Next Post
ro: Postarea Următoare

en: No
ro: Nr

en: No Animation
ro: Fără Animație

en: No Comments
ro: Fără Comentarii

en: No File Selected
ro: Niciun fișier electat

en: No available options for this configuration.
ro: Nicio opțiune disponibilă pentru această configurație.

en: No results found
ro: Niciun rezultat

en: Not saved, editor out of focus
ro: Nesalvat, editorul nu este focalizat

en: Note
ro: Notă

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
ro: Notă: Numirea zonei dvs. widget "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" sau "sidebar 5" va intra în conflict cu această temă

en: Note: this field is used to disable browser autofill during the form editing in VB
ro: Reține: acest câmp este utilizat pentru dezactivarea completării automate a browserului în timpul editării formularului în VB

en: Note: this process cannot be undone.
ro: Atenție: acest proces este ireversibil.

en: Nothing found
ro: Nu s-a găsit nimic

en: Nothing found in Trash
ro: Nu s-a găsit nimic în Gunoi

en: Number
ro: Număr

en: Number Counter
ro: Contor Număr

en: Number Counter Title
ro: Titlu grafic numeric

en: Numbers
ro: Numere

en: Off
ro: Închide

en: Offset Number
ro: Număr Compensator

en: Old Price
ro: Preț Vechi

en: On
ro: Deschide

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
ro: Odată setată, o țintă care a fost pusă într-un subiect de testare despărțire nu poate fi scoasă din subiectul testării despărțire. Puteți finaliza testul despărțire și începe unul nou dacă doriți să faceți această modificare.

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
ro: Doar afișare pictogramă atunci când mouse-ul pentru %1$s

en: Onsale
ro: De vânzare

en: Oops, it looks like the Divi Builder failed to load. Performing the following actions may help solve the problem.
ro: Hopa, se pare că Divi Builder nu a reușit să se încarce. Efectuarea următoarelor acțiuni poate ajuta la rezolvarea problemei.

en: Open
ro: Deschidere

en: Open History Window
ro: Deschide Fereastră Istoric

en: Open In Lightbox
ro: Deschide în Căsuța de Stocare

en: Open Page Settings
ro: Deschide Setări Pagină

en: Open Portability Window
ro: Deschide Fereastră Portabilitate

en: Open Toggle
ro: Deschide comutator

en: Open Toggle Background Color
ro: Culoare fundal comutator deschis

en: Open Toggle Text Color
ro: Culoare text comutator deschis

en: Open in Lightbox
ro: Deschide în lightbox

en: Order By
ro: Comanda După

en: Orientation
ro: Orientare

en: Our Team
ro: Echipa Noastră

en: Outset
ro: Exterior

en: Overlay
ro: Acoperire

en: Overlay Icon
ro: Iconiță acoperitoare

en: Overlay Icon Color
ro: Culoare Iconiță Suprapusă

en: Padding
ro: Apropiere

en: Padding limited to opposing value
ro: Umplere limitată la valoarea opusă

en: Page
ro: Pagina

en: Page Dual Sidebars
ro: Bare Laterale Duble ale Paginii

en: Page Fullwidth
ro: Pagină cu Lățime Completă

en: Page Left Sidebar
ro: Bara Laterală Stânga a Paginii

en: Page Options
ro: Pagina De Setări

en: Page Right Sidebar
ro: Bara Laterală Dreapta a Paginii

en: Page Settings
ro: Setări Pagină

en: Page Shortcuts
ro: Scurtături Pagină

en: Pagenavi
ro: Navigare pagină

en: Pagination Active Page
ro: Pagină Paginare Activă

en: Parallax
ro: Paralaxă

en: Parallax Effect
ro: Efect Paralaxă

en: Parallax Method
ro: Metodă paralaxare

en: Parallax method
ro: Metoda paralaxă

en: Parent Category
ro: Categorie Părinte

en: Parent Category:
ro: Categorie Părinte:

en: Parent Tag
ro: Tag-Ul Părinte

en: Parent Tag:
ro: Tag-Ul Părinte:

en: Password
ro: Parola

en: Paste
ro: Lipi

en: Paste After
ro: Introduceți După

en: Paste Module
ro: Lipește Modul

en: Paste Module Styles
ro: Stiluri Lipire Modul

en: Paste Style
ro: Stil Lipire

en: Paste the authorization code from the Aweber page that was just opened in a new tab here. You can generate a new authorization code %1$s here %2$s
ro: Lipește aici codul de autorizare de pe pagina Aweber care tocmai a fost deschisă într-un tab nou. Poți genera un nou cod de autorizare %1$s aici %2$s

en: Pasted
ro: Lipit

en: Pause Video
ro: Pauză Video

en: Percent
ro: Procent

en: Percent Container
ro: Conținut Procentual

en: Percent Sign
ro: Semnul Procent

en: Percent Text
ro: Text Procentual

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Percentage Color
ro: Culoare procentaj

en: Person
ro: Persoană

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone View
ro: Vizualizare Telefon

en: Pin Settings
ro: Setări Pin

en: Placeholder Color
ro: Culoare Substituent

en: Placeholder Text
ro: Text Substituent

en: Play Button
ro: Buton redare

en: Play Icon
ro: Iconiță Play

en: Play Icon Color
ro: Culoare iconiță redare

en: Player Buttons
ro: Butoane Player

en: Player Pause
ro: Pauză Player

en: Player Sliders
ro: Slideuri Player

en: Player Sliders Current
ro: Slideuri Actuale Player

en: Player Timer
ro: Temporizator Player

en: Please enter first name
ro: Vă rugăm să introduceți numele

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the Divi Theme Options in the future
ro: Vă rugăm măriți limita memoriei PHP la 128M. Puteți reveni ulterior la valoarea implicită prin opțiunile temă Divi

en: Please refresh the page and try again.
ro: Vă rugăm împrospătați pagina și încercați din nou.

en: Please select at least 1 tab to save
ro: Vă rugăm selectați cel puțin 1 filă pentru salvare

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
ro: Vă rugăm să verificați câmpurile de mai jos, pentru a vă asigura că ați introdus informațiile corecte.

en: Please, fill in the following fields:
ro: Vă rugăm, completați următoarele câmpuri:

en: Please, fix the following errors:
ro: Vă rugăm, remediați următoarele erori:

en: Plugin Options
ro: În Opțiunile De Plug-In

en: Portability
ro: Portabilitate

en: Portfolio
ro: Portfoliou

en: Portfolio 1 Column
ro: Portfoliu Coloana 1

en: Portfolio Filters
ro: Filtre portofoliu

en: Portfolio Fullwidth Carousel
ro: Portfoliu Carusel cu Lățime Completă

en: Portfolio Fullwidth Grid
ro: Grilă Portfoliu cu Lățime Completă

en: Portfolio Grid
ro: Grilă Portfoliu

en: Portfolio Image
ro: Imagine portofoliu

en: Portfolio Item
ro: Obiect Portofoliu

en: Portfolio Pagination
ro: Paginare Portofoliu

en: Portfolio Post Meta
ro: Metadate postare portofoliu

en: Portfolio Title
ro: Titlul Portfoliului

en: Portrait
ro: Portret

en: Portrait Border Radius
ro: Dimensiune margine portret

en: Portrait Height
ro: Înălțime portret

en: Portrait Image URL
ro: URL-ul Imagine Portret

en: Portrait Width
ro: Lățime portret

en: Position
ro: Poziție

en: Post Meta
ro: Metadate postare

en: Post Navigation
ro: Navigare Postări

en: Post Slider
ro: Glisant Postare

en: Post Title
ro: Titlu postare

en: Posts Number
ro: Număr de Postări

en: Posts by %s
ro: Postări de %s

en: Predefined Layouts
ro: Pagini predefinite

en: Prev
ro: Înaintea

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Previous
ro: Anterioare

en: Previous Link
ro: Link Anterior

en: Previous Link Arrow
ro: Săgeată link anterior

en: Previous Link Text
ro: Text Link Anterior

en: Previous Post
ro: Postarea Anterioară

en: Price
ro: Preț

en: Pricing Button
ro: Buton prețuri

en: Pricing Content
ro: Conținut prețuri

en: Pricing Heading
ro: Subtitlu prețuri

en: Pricing Item
ro: Obiect Preț

en: Pricing Subtitle
ro: Subtitlu Preț

en: Pricing Table
ro: Tabel Prețuri

en: Pricing Table Settings
ro: Setări Tabel Prețuri

en: Pricing Tables
ro: Tabele prețuri

en: Pricing Title
ro: Titlu prețuri

en: Pricing Top
ro: Top prețuri

en: Proceed
ro: Continuați

en: Product
ro: Produs

en: Product Category
ro: Categorie Produs

en: Product Count
ro: Contor Produs

en: Product Features
ro: Caracteristicile Produsului

en: Project
ro: Proiectul

en: Project Categories
ro: Categoria De Proiect

en: Project Category
ro: Categoria De Proiect

en: Project Extended
ro: Proiect Extins

en: Project Extended 2
ro: Proiect Extins 2

en: Project Tag
ro: Proiectul De Tag-Ul

en: Project Tags
ro: Tag-Ul Proiectului

en: Projects
ro: Proiecte

en: Promo Button
ro: Buton

en: Promo Description
ro: Descriere

en: Promo Title
ro: Titlu Promo

en: Publish
ro: Publică

en: Quote Icon
ro: Pictograma Citate

en: Quote Icon Color
ro: Culoare iconiță citat

en: Random
ro: Aleator

en: Rating
ro: Scor

en: Read More Button
ro: Butonul Citește Mai Multe

en: Read more
ro: Mai mult

en: Reading Rate
ro: Rată citire

en: Reads
ro: Citiri

en: Recent Products
ro: Produse Recente

en: Redirect
ro: Redirectează

en: Redirect To The Current Page
ro: Redirecționare Către Pagina Curentă

en: Redirect URL
ro: URL Redirectare

en: Redirect users after successful form submission.
ro: Redirecționează utilizatorii după înaintarea cu succes a formularului.

en: Redo
ro: Reface

en: Refresh Stats
ro: Împrospătare statistici

en: Regular
ro: Obișnuit

en: Reload The Builder
ro: Reîncarcă Builder

en: Remove
ro: Șterge

en: Remove Border Separator
ro: Elimină separator margine

en: Remove Featured Table Drop Shadow
ro: Elimină umbra tabelului recomandat

en: Remove Inner Shadow
ro: Elimină umbră interiorară

en: Remove Module
ro: Șterge modul

en: Remove Space Below The Image
ro: Eliminarea Spațiului De Sub Imagine

en: Remove the connection
ro: Ștergeți conexiunea

en: Removed
ro: Eliminate

en: Removing connection...
ro: Ștergerea conexiunii...

en: Rename
ro: Redenumire

en: Renamed
ro: Redenumit

en: Replace existing content.
ro: Înlocuiește conținut existent.

en: Replace the existing content with loaded layout
ro: Înlocuiește conținutul cu noua schemă

en: Reply
ro: Răspuns

en: Reply Button
ro: Buton răspuns

en: Required Field
ro: Câmp Necesar

en: Reset Roles
ro: Reset De Roluri

en: Resize Modal
ro: Redimensionează Modal

en: Responsive Zoom In
ro: Zoom In Sensibil

en: Responsive Zoom Out
ro: Zoom Out Sensibil

en: Restore
ro: Recuperează

en: Restrict padding to 10px increments
ro: Restricționează umplerea la creșteri de 10px

en: Ridge
ro: Margine

en: Right
ro: Dreapta

en: Right Text
ro: Text Dreapta

en: Right To Left
ro: De La dreapta La Stânga

en: Rotation
ro: Rotație

en: Rounded Rectangle
ro: Dreptunghi Rotunjit

en: Row
ro: Rând

en: Row Settings
ro: Setări Rând

en: Rows
ro: Rânduri

en: Sale Badge
ro: Semn Vânzări

en: Sale Badge Color
ro: Culoare siglă vânzare

en: Sale Products
ro: Vânzare Produse

en: Sales
ro: Vânzări

en: Sales Page
ro: Pagina Vânzări

en: Save
ro: Salvare

en: Save & Add To Library
ro: Salvează & adaugă în bibliotecă

en: Save & Exit
ro: Salvează & ieșire

en: Save And Add To Library
ro: Salvează și adaugă în bibliotecă

en: Save Changes
ro: Salvează Modificările

en: Save Divi Roles
ro: Salvați Small Caps Roluri

en: Save Draft
ro: Salvează Proiect

en: Save Module To Library
ro: Salvează Modul În Bibliotecă

en: Save Page
ro: Salvează Pagina

en: Save Page As Draft
ro: Salvează Pagina Ca Proiect

en: Save Row To Library
ro: Salvează Rând În Bibliotecă

en: Save Section To Library
ro: Salvează Secțiune În Bibliotecă

en: Save To Library
ro: Salvează în bibliotecă

en: Save as Draft
ro: Salvează ca Proiect

en: Save as Global
ro: Salvează ca global

en: Save as Global Item
ro: Salvează ca obiect global

en: Save as Global:
ro: Salvează ca global:

en: Save to Library
ro: Salvează în bibliotecă

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the Divi Library)
ro: Salvați câștigătorul ca obiect global (subiectul selectat va fi sincronizat și obiectul dumneavoastră global va fi actualizat în biblioteca Divi)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
ro: Salvați câștigătorul ca obiect non-global (subiectul selectat nu va mai fi obiect global și modificările dumneavoastră nu vor schimba obiectul global)

en: Save your current page to the Divi Library for later use.
ro: Salvați pagina dumneavoastră curentă în biblioteca Divi pentru utilizare ulterioară.

en: Saved Module
ro: Salvat Modul De

en: Saved Row
ro: Salvate De Comandă

en: Saved Section
ro: Secțiunea A Salvat

en: Scope
ro: Domeniu

en: Scroll Down Button
ro: Buton Derulare În Jos

en: Scroll Down Icon
ro: Iconiță Derulare În Jos

en: Scroll Down Icon Color
ro: Culoare iconiță derulare în jos

en: Scroll Down Icon Size
ro: Mărime iconiță derulare în jos

en: Search
ro: Caută

en: Search Categories
ro: Căutare Categorii

en: Search Field
ro: Câmp Căutare

en: Search Layouts
ro: Caută Scheme

en: Search Options
ro: Opțiuni Căutare

en: Search Projects
ro: De Căutare A Proiectelor De

en: Search Tags
ro: Căutare Tag -

en: Search for:
ro: Caută după:

en: Second(s)
ro: Secunde(e)

en: Section
ro: Secțiune

en: Section Background Color
ro: Culoare fundal secțiune

en: Section Settings
ro: Setări Secțiune

en: Sections
ro: Secțiuni

en: See History
ro: Arată Istoria

en: Select
ro: Selectează

en: Select A Different Goal
ro: Selectați o țintă diferită

en: Select Color
ro: Selectează Culoarea

en: Select File To Import
ro: Selectați fișierul de importat

en: Select Split Testing Goal
ro: Selectați ținta testării despărțire

en: Select Split Testing Subject
ro: Selectați subiect testare despărțire

en: Select Split Testing Winner
ro: Selectați câștigătorul testării de despărțire

en: Select Your Goal
ro: Selectați ținta dumneavoastră

en: Select a Network
ro: Selectați o Rețea

en: Select a list
ro: Selectează o listă

en: Select a menu
ro: Selectați un meniu

en: Select a menu that should be used in the module
ro: Selectați un meniu care să fie utilizat în modul

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
ro: Selectați o zonă widget care doriți să afișați. Puteți crea noi zone de widget în cadrul Apariții> fila Widgets.

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
ro: Selectați categoria(iile) pentru șablon nou sau scrieți un nume nou ( opțional )

en: Select how you would like to display the featured image in slides
ro: Selectați cum vreți să afișați imaginea furnizată din slideuri

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
ro: Selectați categoriile pe care doriți să le includeți în flux.

en: Separate Modal
ro: Separă Modal

en: Service Provider
ro: Furnizor de Servicii

en: Set As Audio for the module
ro: Setare ca Audio pentru modul

en: Set As Background
ro: Setare ca Fundal

en: Set As Background Video
ro: Setare ca Video de Fundal

en: Set As Image
ro: Setare Ca Imagine

en: Set As Slide Image
ro: Setare ca Imagine de Diapozitiv

en: Set As Video
ro: Setare ca Video

en: Set Winner Status
ro: Setați statut câștigător

en: Set image
ro: Setează imaginea

en: Settings
ro: Setări

en: Settings Tabs
ro: Fila Setări

en: Settings Types
ro: Parametri De Tipuri De

en: Shop
ro: Magazin

en: Shop Basic
ro: Magazin de Bază

en: Shop Extended
ro: Magazin Extins

en: Shortcode Conversions
ro: Conversații prescurtate

en: Shortcode Tracking
ro: Urmărire prescurtare

en: Shortcode for Tracking:
ro: Prescurtare pentru urmărire:

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: Show
ro: Afișare

en: Show Arrows
ro: Afișare Săgeți

en: Show Author
ro: Afișare Autor

en: Show Bullet
ro: Arată punct

en: Show Categories
ro: Afișare Categorii

en: Show Circle Border
ro: Afișare Bordură Cerc

en: Show Comment Count
ro: Arata Numarul De Comentarii

en: Show Comments Count
ro: Arată contor comentarii

en: Show Content
ro: Afișare Conținut

en: Show Controls
ro: Arată Controale

en: Show Date
ro: Afișează Data

en: Show Divider
ro: Afișare Divizor

en: Show Excerpt
ro: Afișare Extras

en: Show Featured Image
ro: Afișare Imaginea Reprezentativă

en: Show Image / Video On Mobile
ro: Arată imagine / video pe mobil

en: Show Image On Mobile
ro: Arată Imaginea pe Mobil

en: Show Inner Shadow
ro: Afișare Umbră Interioară

en: Show Meta
ro: Arată metadate

en: Show Pagination
ro: Afișare Paginare

en: Show Post Categories
ro: Arată categorii postare

en: Show Post Meta
ro: Arată Meta Postări

en: Show Read More Button
ro: Arată Butonul Citește Mai Multe

en: Show Scroll Down Button
ro: Arată buton derulare în jos

en: Show Slider Controls
ro: Afișare Controale Slider

en: Show Title
ro: Afișează Titlu

en: Show Title and Caption
ro: Afișare Titlu și Subtitrare

en: Show author avatar
ro: Arată avatar autor

en: Show comments count
ro: Arată contor comentarii

en: Show reply button
ro: Arată buton răspuns

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
ro: Afișarea întregului conținut nu va trunchia postările dumneavoastră din glisant. Afișarea extrasului va prezenta doar text extras.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
ro: Afișarea conținutului complet nu va trunca mesajele dumneavoastră pe pagina de index. Afișarea extrasului va afișa numai textul extras.

en: Sidebar
ro: Bara laterală

en: Sizing
ro: Dimensionare

en: Skype Button Action
ro: Skype Buton De Acțiune

en: Slide
ro: Imagine

en: Slide Active Controller
ro: Control activ imagine

en: Slide Arrows
ro: Săgeți Glisare

en: Slide Button
ro: Buton imagine

en: Slide Controllers
ro: Controale imagine

en: Slide Description
ro: Descriere imagine

en: Slide Description Container
ro: Glisează Conținutul Descriere

en: Slide Image
ro: Imagine Diapozitiv

en: Slide Image Vertical Alignment
ro: Imagine Diapozitiv Aliniere Verticală

en: Slide Settings
ro: Setări Diapozitiv

en: Slide Title
ro: Titlu imagine

en: Slide Video
ro: Video Diapozitive

en: Slider Arrows
ro: Săgeți Glisant

en: Slider Arrows Color
ro: Culoarea Săgeților Slider

en: Slider Controls
ro: Controale Slider

en: Slider Controls Color
ro: Culoarea Controalelor Slider

en: Snap Modal Left / Right
ro: Secționează Modal Stânga / Dreapta

en: Snap to Left
ro: Desparte spre Stânga

en: Social Follow
ro: Urmăritori rețele socializare

en: Social Icon
ro: Iconiță rețele socializare

en: Social Media Follow
ro: Urmărire Social Media

en: Social Network
ro: Rețea Socială

en: Social Network Settings
ro: Setări Rețea Socială

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
ro: Ne pare rău, nu poți să editezi acest articol.

en: Sort By Date
ro: Sortare După Dată

en: Sort By Popularity
ro: Sortare După Popularitate

en: Sort By Price: High To Low
ro: Sortare După Preț: Descrescător

en: Sort By Price: Low To High
ro: Sortare După Preț: Crescător

en: Sort By Rating
ro: Sortare După Rating

en: Spacing
ro: Spațiere

en: Specialty
ro: Specialitate

en: Specialty Section
ro: Secțiune specială

en: Specify the value of your link's <em>rel</em> attribute. The <em>rel</em> attribute specifies the relationship between the current document and the linked document.<br><strong>Tip:</strong> Search engines can use this attribute to get more information about a link.
ro: Specifică valoarea linkurilor tale <em>rel</em> atribut. Atributul <em>rel</em> specifică relația dintre documentul actual și documentul legat.<br><strong>Indiciu:</strong> Motoarele de căutare pot utiliza acest atribut pentru a obține mai multe informații despre un link.

en: Splash Page
ro: Pagina de Pornire

en: Split Test
ro: Test despărțire

en: Split Testing
ro: Testare despărțire

en: Split Testing Statistics
ro: Statistici testare despărțire

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
ro: Testarea despărțire necesită cel puțin 2 variații subiect. Această variație nu poate fi ștearsă până când nu sunt adăugate variații adiționale

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
ro: Testarea despărțire necesită cel puțin 2 variații subiect. Această variație nu poate fi ștearsă până când nu sunt adăugate variații adiționale.

en: Standard Section
ro: Secțiune standard

en: State
ro: Stare

en: Statistics are being collected
ro: Se colectează statistici

en: Statistics are still being collected for this time frame
ro: Încă se colectează statistici pentru această perioadă

en: Stats refresh interval
ro: Interval împrospătare statistici

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
ro: Statisticile vor fi afișate după colectarea de suficiente date

en: Stays
ro: Rămâneri

en: Step 1:
ro: Pasul 1:

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
ro: Pasul 2: introduceți în câmpul cod de autorizare și faceți clic pe "Creare conexiune nouă butoane:

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
ro: Capturile nu pot fi generate cu acest serviciu video și/sau acest format video

en: Styles
ro: Stiluri

en: Sub-Menus Open
ro: Deschidere Submeniuri

en: Subhead
ro: Subtitlu

en: Subhead Font Color
ro: Culoare font subtitlu

en: Subheader
ro: Subtitlu

en: Subheading Text
ro: Textul Subtitlului

en: Subject
ro: Subiect

en: Submit
ro: Înaintează

en: Submit Button
ro: Buton trimitere

en: Submit Comment
ro: Înaintează Comentariu

en: Submit a Comment
ro: Înaintează un Comentariu

en: Subscribe
ro: Subscrie

en: Subscribed - look for the confirmation email!
ro: Înscris - căutați emailul de confirmare!

en: Subscription Error:
ro: Eroare Înregistrare:

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Success Message
ro: Mesaj Reușită

en: Summary &amp; Data
ro: Rezumat & date

en: Switch Tabs
ro: Schimbă Taburi

en: Tab
ro: Filă

en: Tab Settings
ro: Setări Tab

en: Table Header Background Color
ro: Culoare fundal antet tabel

en: Tablet
ro: Tabletă

en: Tablet View
ro: Vizualizare Tabletă

en: Tabs
ro: Fișier

en: Tabs Content
ro: Conținut Taburi

en: Tabs Controls
ro: Controale file

en: Tags
ro: Tag-uri

en: Template Name
ro: Nume șablon

en: Template Type
ro: Tip Șablon

en: Testimonial
ro: Mărturie

en: Testimonial Author
ro: Autor caracterizare

en: Testimonial Description
ro: Descriere caracterizare

en: Testimonial Meta
ro: Metadate caracterizare

en: Testimonial Portrait
ro: Portret caracterizare

en: Text & Logo Orientation
ro: Orientare text & logo

en: Text Alignment
ro: Aliniere Text

en: Text Background Color
ro: Culoare fundal text

en: Text Color
ro: Culoare Text

en: Text Max Width
ro: Text Lățime

en: Text Orientation
ro: Orientare Text

en: Text Overlay Border Radius
ro: Rază Margine Suprapunere Text

en: Text Overlay Color
ro: Culoare Suprapunere Text

en: Text Settings
ro: Setări Text

en: Text Vertical Alignment
ro: Aliniere verticală text

en: Textarea
ro: Zonă Text

en: Thanks for contacting us
ro: Vă mulțumim că ne-ați contactat

en: The Divi Builder
ro: Creatorul Divi

en: The Divi Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
ro: Divi Builder a fost actualizat, totuși browserul dumneavoastră încarcă o versiune mai veche din cache a builder-ului. Încărcarea de fișiere vechi poate conduce la afectarea builder-ului.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key inside the Divi Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
ro: Modulul Hărți utilizează API Google Maps și necesită o cheie validă API Google pentru a funcționa. Înainte de a utiliza modulul hartă, vă rugăm asigurați-vă că ați introdus cheia API în panoul Opțiuni Teme Divi. Aflați mai multe despre cum să vă creați Cheia API Google <a href="%1$s" target="_blank">aici</a>.

en: The Skype account name.
ro: Skype nume de cont.

en: The URL for this social network link.
ro: URL-ul acestui link de rețea socială.

en: The following account will be removed:
ro: Următorul cont va fi șters:

en: The section should have at least one row.
ro: Secțiunea trebuie să aibă cel puțin un rând.

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
ro: Titlul prezentării dvs. va apărea cu litere aldine în dedesubtul imaginii de prezentare.

en: The title will be used within the tab button for this tab.
ro: Titlul va fi folosit în cadrul butonului tab pentru această filă.

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
ro: Titlul comutării va apărea deasupra conținutului și atunci când comutatorul este închis.

en: Theme Customizer
ro: Particularizare temă

en: Theme Options
ro: Opțiuni De Temă

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
ro: Aceasta controlează direcția animației.

en: This controls the how your text is aligned within the module.
ro: Aceasta controlează modul în care textul este aliniat în modul.

en: This controls the orientation of the image within the module.
ro: Aceasta controlează orientarea imaginii în interiorul modulului.

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
ro: Acesta definește textul alternativ al imaginii. O scurtă descriere a imaginii poate fi plasată aici.

en: This defines the HTML Title text.
ro: Acesta definește textul titlului HTML.

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
ro: Acest element nu poate fi folosit drept țintă pentru testarea despărțire. Vă rugăm selectați un modul sau o secțiune diferite.

en: This is not a valid excuse to not escape the passed value.
ro: Aceasta nu este o scuză validă pentru a nu salva valoarea trecută.

en: This is not a valid excuse to not sanitize the passed value.
ro: Aceasta nu este o scuză validă pentru a nu dezinfecta valoarea trecută.

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
ro: Aceasta este data la care temporizatorul este de numărare în jos pentru a. Timer-ul numărătoarea inversă se bazează pe setările de fus orar în <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress generale Settings"> WordPress Setări generale </a>

en: This is the title displayed for the countdown timer.
ro: Acesta este titlul afișat pentru cronometru.

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by Divi.
ro: Această opțiune va acoperi interfața playerului pe videoclipul principal. Această imagine poate să fie încărcată în fiecare setare video sau poate fi autogenerată de Divi.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ro: Această postare este parolată. Introduceți parola pentru a vedea comentariile.

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
ro: Acest rând nu poate fi duplicat deoarece conține o țintă a testării despărțire. Țintele nu pot fi duplicate. Trebuie să finalizați testul despărțire înainte de efectuarea acestei acțiuni.

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
ro: Acest rând nu poate fi îndepărtat deoarece conține o țintă a testării despărțire. Țintele nu pot fi șterse. Trebuie să finalizați testul despărțire înainte de efectuarea acestei acțiuni.

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
ro: Această secțiune nu poate fi duplicată deoarece conține o țintă a testării despărțire. Țintele nu pot fi duplicate. Trebuie să finalizați testul despărțire înainte de efectuarea acestei acțiuni.

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
ro: Această secțiune nu poate fi îndepărtată deoarece conține o țintă a testării despărțire. Țintele nu pot fi șterse. Trebuie să finalizați testul despărțire înainte de efectuarea acestei acțiuni.

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
ro: Această setare vă permite să activați săgețile de navigare pe pornit sau oprit.

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
ro: Această setare determină alinierea verticală a conținutului dumneavoastră. Conținutul dumneavoastră poate fi fie centrat vertical, fie aliniat jos.

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
ro: Această setare determină alinierea verticală a imaginii diapozitivului dvs. Imaginea poate fi centrată vertical, sau aliniată la partea de jos a diapozitivului.

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
ro: Această setare vă va permite să alegeți să utilizați controalele de pistă miniatură sub slider sau navigarea dot în partea de jos a sliderului

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
ro: Această setare va face ca săgețile sliderului dvs.să fie deschise sau închise la culoare.

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
ro: Această setare va face ca controalele sliderilor dvs. să fie deschise sau închise la culoare. Controalele slider sunt fie săgețile de pe pista pictograme sau cercurile din punctul de navigare.

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
ro: Această setare va activa și dezactiva butoanele de cerc în partea de jos a sliderului.

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
ro: Această setare va porni și opri imaginea furnizată din glisant.

en: This setting will turn on and off the meta section.
ro: Această setare va porni și opri secțiunea meta.

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
ro: Această setare va porni și va opri săgețile de navigare.

en: This setting will turn on and off the read more button.
ro: Această setare va porni și opri butonul citește mai multe.

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
ro: Această setare pornește și oprește linia divizoare de 1px, dar nu afectează înălțimea divizoarei.

en: This will adjust the alignment of the module text.
ro: Aceasta va ajusta alinierea textului modulului.

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
ro: Aceasta va ajusta culoarea liniei divizoare de 1px.

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
ro: Acesta va ajusta culoarea spațiului gol din bară (în prezent gri).

en: This will change the fill color for the bar.
ro: Aceasta va schimba culoarea de umplere pentru bară.

en: This will change the icon color.
ro: Aceasta va schimba culoarea pictogramei.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
ro: Aceasta va schimba eticheta modulului în constructor pentru identificare ușoară.

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
ro: Acest lucru se va schimba eticheta de comandă în Builder pentru a facilita identificarea, când s-a prabusit.

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
ro: Aceasta va modifica eticheta secțiunii din builder pentru o identificare mai ușoară când este lăsată în bară.

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
ro: Acest lucru va duce la o modificare a eticheta un cadru строителе pentru o usoara identificare.

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
ro: Aceasta va schimba eticheta video-ului în constructor pentru o identificare ușoară.

en: This will control how your blurb text is aligned.
ro: Aceasta va controla modul în care este aliniat textul prezentării.

en: This will disable the module on selected devices
ro: Aceasta va dezactiva modulul pe dispozitivele selectate

en: This will turn thumbnails on and off.
ro: Aceasta va porni și opri imaginea redusă.

en: Thumbnail Item
ro: Articol miniatură

en: Thumbnail Orientation
ro: Orientare Miniatură

en: Thumbnail Overlay Color
ro: Culoare acoperire miniatură

en: Timer Section
ro: Secțiune temporizator

en: Title
ro: Titlu

en: Title Font Color
ro: Culoare font titlu

en: Title displayed above the portfolio.
ro: Titlul afișat deasupra portofoliului.

en: Title/Meta Background Image
ro: Imagine fundal titlu

en: Title: a-z
ro: Titlu: a-z

en: Title: z-a
ro: Titlu: z-a

en: Toggle
ro: Comutare

en: Toggle Content
ro: Conținut comutator

en: Toggle Divi Builder
ro: Comutarea Este Divi Constructor

en: Toggle Icon
ro: Iconiță comutator

en: Toggle Settings Bar
ro: Comutare Bară Setări

en: Toggle Title
ro: Titlu comutator

en: Toggle between the various blog layout types.
ro: Comutați între diferitele tipuri de aspect de blog.

en: Top
ro: Sus

en: Top Center
ro: În Partea De Sus Pe Centru

en: Top Left
ro: Stânga Sus

en: Top Padding
ro: Apropiere sus

en: Top Rated Products
ro: Cele Mai Apreciate Produse

en: Top Right
ro: Dreapta Sus

en: Top To Bottom
ro: De Sus În Jos

en: Trackbacks/Pingbacks
ro: Confirmări/Notificări

en: Transparent Background Color
ro: Culoare de Fundal Transparentă

en: True Parallax
ro: Paralaxă Adevărată

en: Try Again
ro: Încearcă din nou

en: Turn comment count on and off.
ro: Rândul său, Numărul de comentarii on și off.

en: Turn on or off the author link.
ro: Activarea sau dezactivarea link-ului autor.

en: Turn pagination on and off.
ro: Activare sau dezactivare paginare.

en: Turn project titles on or off.
ro: Activare sau dezactivare titluri de proiecte.

en: Turn the captcha on or off using this option.
ro: Schimbați Captcha pe pornit sau oprit folosind această opțiune.

en: Turn the category links on or off.
ro: Activare sau dezactivare link-uri categorii

en: Turn the date display on or off.
ro: Activare sau dezactivare afișare dată

en: Turn the date on or off.
ro: Activare sau dezactivare data.

en: Turned Off
ro: Oprit

en: Turned On
ro: Pornit

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
ro: Prin rotirea acest lucru va automate glisante de a continua atunci când treceți cu mouse-ul.

en: Turning this on will exclude Pages from search results
ro: Activarea acesteia va exclude Paginile din rezultatele căutării

en: Turning this on will exclude Posts from search results
ro: Activarea acesteia va exclude Postările din rezultatele căutării

en: Turning this on will hide the Search button
ro: Activarea acesteia va ascunde butonul de Căutare

en: Twitter Profile Url
ro: URL Profil Twitter

en: Type
ro: Tip

en: Type the Redirect URL
ro: Scrie URL Redirectare

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
ro: Scrieți mesajul care vreți să fie afișat după înaintarea cu succes a unui formular. Lăsați gol pentru valorile implicite.

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
ro: Scrieți textul pe care doriți să-l folosiți ca substituent pentru câmpul de căutare.

en: URLs Open
ro: Deschidere URL-uri

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
ro: Nu se poate efectua copy/paste de proces din cauza indisponibilitatea în depozitul de localstorage funcție în browser-ul dumneavoastră. Va rugam sa folositi ultimul modern browser-ul (Chrome, FireFox sau Safari) pentru a efectua o copiere/lipire procesul de

en: Unauthorized Action
ro: Acțiune neautorizată

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
ro: Accesul neautorizat. Previzualizare nu este disponibil în afara %1$s.

en: Undent List
ro: Listă Undent

en: Underline Text
ro: Subliniază Text

en: Undo
ro: Anula

en: Unit
ro: Unitate

en: Unlock
ro: Deblocarea

en: Unlock Module
ro: Debloca Modul De

en: Unlock Row
ro: Deblocare Rând

en: Unlock Section
ro: Deschide Secțiunea

en: Unlocked
ro: Deblocat

en: Unsaved changes will be lost if you leave the Divi Builder at this time.
ro: Modificările nesalvate se vor pierde dacă ieșiți acum din Constructorul Divi.

en: Update Category
ro: Actualizare Categorie

en: Update Gallery
ro: Actualizare Galerie

en: Update Tag
ro: Actualizare Tag-Ul

en: Upgrade
ro: Actualizați

en: Upgrade WordPress
ro: Actualizați WordPress

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload a video
ro: Încărcare Video

en: Upload an audio file
ro: Încărcați un fișier audio

en: Upload an image
ro: Încărcați o imagine

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
ro: Încărcați o imagine pentru a afișa în partea de sus a prezentării dvs.

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
ro: Încărcați versiunea .WEBM a videoclipului dvs. aici. Toate videoclipurile încărcate trebuie să fie atât în format .MP4 cât și .WEBM pentru a asigura compatibilitate maximă în toate browserele.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
ro: Încărcați imaginea dorită, sau introduceți URL-ul imaginii pe care doriți să-l afișați peste video. Puteți genera, de asemenea, o imagine statică de pe video-ul dvs.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
ro: Încărcați imaginea dorită, sau introduceți URL-ul imaginii pe care doriți să-l afișați.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
ro: Încărcați iamginea pe care o doriți sau scrieți URL-ul pentru imaginea pe care doriți să o folosiți ca fundal pentru glisant.

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
ro: Încărcați videoclipul dorit în format .MP4, sau introduceți URL-ul video-ului pe care doriți să-l afișați.

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
ro: După finalizarea testului despărțire, vi se va cere să selectați variația subiect pe care doriți s-o păstrați. Restul de subiecți vor fi șterși.

en: Upwards
ro: În sus

en: Url
ro: URL

en: Url Opens
ro: Deschidere URL

en: Use Background Color
ro: Utilizează Culoare Fundal

en: Use Background Overlay
ro: Folosește Suprapunere Fundal

en: Use Border
ro: Utilizează margine

en: Use Custom Gutter Width
ro: Utilizarea Personalizate Lățimea Jgheabului

en: Use Custom Styles for %1$s
ro: De a utiliza stiluri personalizate pentru %1$s

en: Use Custom Width
ro: Utilizează lățime predefinită

en: Use Default Editor
ro: Folosește Editor Implicit

en: Use Dot Navigation
ro: Utilizați Navigarea Dot

en: Use Dropshadow
ro: Utilizează umbră

en: Use Focus Border Color
ro: Utilizează culoare margine câmp selectat

en: Use Grayscale Filter
ro: Utilizează filtru gri

en: Use Icon
ro: Utilizare Pictogramă

en: Use Icon Font Size
ro: Utilizează mărime font iconiță

en: Use Parallax Effect
ro: Utilizare Efect de Paralaxă

en: Use Parallax effect
ro: Utilizează efect paralaxă

en: Use Percentages
ro: Utilizează procente

en: Use Post Excerpt if Defined
ro: Folosește Extras Postare dacă este Definit

en: Use Text Background Color
ro: Utilizează culoare fundal text

en: Use Text Overlay
ro: Folosește Suprapunere Text

en: Use The Divi Builder
ro: Utilizează creatorul Divi

en: Use Thumbnail Track
ro: Utilizați Pista Miniatură

en: Use Visual Builder
ro: Utilizează Constructor Vizual

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
ro: Utilizați selectorul de culoare pentru a alege o culoare de fundal pentru acest modul.

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
ro: Folosiți selectorul de culori pentru a alege o culoare pentru suprapunerea de fundal.

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
ro: Folosiți selectorul de culori pentru a alege o culoare pentru suprapunerea text.

en: Use the fields below to add a new account.
ro: Utilizează câmpul de mai jos pentru a adăuga un cont nou.

en: Username
ro: Utilizator

en: Using the Divi Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
ro: Folosind small caps rolul de editor, puteți restricționa tipurile de acțiuni care pot fi luate de pe WordPress utilizatorilor o varietate de roluri. Este o modalitate foarte bună de a limita opțiuni disponibile pentru clienții Dvs. sau invitați autorii, pentru a se asigura că acestea sunt numai sunt necesare opțiuni disponibile pentru ei.

en: Vertically Centered
ro: Centrat vertical

en: Video Icon
ro: Iconiță video

en: Video MP4/URL
ro: Video .MP4 URL

en: Video Settings
ro: Setări Video

en: Video Slider
ro: Slider Video

en: Video Webm
ro: Video .WEBM

en: View Layout
ro: Vezi Schemă

en: View Project
ro: Tip De Proiect

en: View Split Testing Stats
ro: Vizualizare statistici testări despărțire

en: View Stats
ro: Vezi statistici

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Visible
ro: Vizibil

en: Visual
ro: Vizual

en: Website Field
ro: Câmp website

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
ro: Odată activat, o culoare de fundal este adăugată în spatele textului cursorului pentru a-l face mai lizibil peste imaginile de fundal.

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
ro: Odată activat, o culoare predefinită suprapusă va fi adăugată peste imaginea dumneavoastră de fundal și în spatele conținutului cursorului.

en: Whether or not to show the title and caption for images (if available).
ro: Afișarea sau nu a titlului și descrierii imaginilor (dacă este disponibilă).

en: Widget
ro: Aplicație

en: Widget Area
ro: Zona Widget

en: Widget Name
ro: Numele Widget-ului

en: Wireframe View
ro: Vizualizare Cadru

en: Yes
ro: Da

en: You Have Unsaved Changes
ro: Ai Modificări Nesalvate

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
ro: Utilizați o versiune depășită a WordPress. Vă rugăm actualizați.

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
ro: Utilizați o versiune depășită a temei. Ultima versiune este %1$s

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
ro: Utilizați plugin-ul %1$s. Recomandăm curățarea cache plugin după actualizarea temei.

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
ro: Utilizați terțe pluginuri. Încercați să dezactivați fiecare plugin pentru a vedea dacă vreunul creează un conflict.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
ro: Nu puteți adăuga module globale în secțiuni sau rânduri globale

en: You cannot add global rows into global sections
ro: Nu puteți adăuga rânduri globale în secțiuni globale

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
ro: Nu puteți șterge afișajul în timpul rulării unui test despărțire. Vă rugăm finalizați testul despărțire și încercați din nou.

en: You cannot import or export a layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ro: Nu puteți importa sau exporta un afișaj în timp ce rulează un test de divizare. Vă rugăm finalizați testul de divizare și apoi încercați din nou.

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ro: Nu puteți încărca un nou afișaj în timpul rulării unui test despărțire. Vă rugăm finalizați testul despărțire și încercați din nou.

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ro: Nu puteți salva afișajul în timpul rulării unui test despărțire. Vă rugăm finalizați testul despărțire și încercați din nou.

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ro: Nu puteți salva acest modul în timpul rulării unui test despărțire. Vă rugăm finalizați testul despărțire și încercați din nou.

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ro: Nu puteți salva acest rând în timpul rulării unui test despărțire. Vă rugăm finalizați testul despărțire și încercați din nou.

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
ro: Nu puteți salva această secțiune în timpul rulării unui test despărțire. Vă rugăm finalizați testul despărțire și încercați din nou.

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
ro: În prezent, nu aveți niciun proiect asignat unei categorii.

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
ro: Nu aveți permisiunea de editare a modulului, rândului sau secțiunii în acest test despărțire.

en: You do not have permission to perform this task.
ro: Nu aveți permisiunea de a efectua această sarcină.

en: You do not have permission to unlock this module.
ro: Nu aveți permisiunea de a debloca acest modul.

en: You do not have permission to unlock this row.
ro: Nu aveți permisiunea de a debloca această linie.

en: You do not have permission to unlock this section.
ro: Nu aveți permisiunea de a debloca în această secțiune.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
ro: Nu sunteți autorizat să exportați conținutul acestui site.

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
ro: Nu aveți suficiente permisiuni pentru a accesa setările de

en: You entered the wrong number in captcha.
ro: Ați introdus un cod captcha eronat.

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
ro: Aveți WP_DEBUG activat. Vă rugăm dezactivați această setare din wp-config.php

en: You have activated the Divi Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
ro: Ați activat sistemul de testare despărțire Divi Leads. Utilizând testarea despărțirii, puteți cea variații diferite de elemente pe pagina dumneavoastră pentru a afla care variație afectează pozitiv rata de conversie a țintei dorite. După închiderea acestei ferestre, vă rugăm apăsați pe secțiunea, rândul sau modulul pe care doriți să-l testați prin despărțire.

en: You have not saved any items to your Divi Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
ro: Nu ați salvat încă niciun articol în biblioteca Divi. Odată ce un articol este salvat în biblioteca dumneavoastră, va apărea aici pentru a fi utilizat cu ușurință.

en: You need to select a split testing goal first.
ro: Mai întâi trebuie să selectați o țintă pentru testarea despărțire.

en: You need to select a split testing subject first.
ro: Mai întâi trebuie să selectați un subiect de testare despărțire.

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
ro: Folosiți un obiect global drept câștigător al testului despărțire. În consecință, trebuie să alegeți între:

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
ro: Sunteți pe cale să actualizați modulul global. Această modificare va fi aplicată tuturor paginilor în care folosiți acest modul. Apăsați OK dacă doriți să actualizați acest modul

en: Your Save Has Failed
ro: Salvarea Ta A Eșuat

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul dumneavoastră așteaptă să fie moderat.

en: Your memory limit can't be changed automatically
ro: Limita memoriei nu poate fi modificată automat

en: Your memory limit has been increased
ro: Limita memoriei a fost mărită

en: Your page contains changes that have not been saved. If you close the builder without saving, these changes will be lost. If you would like to leave the builder and save all changes, please select <strong>Save & Exit</strong>. If you would like to discard all recent changes, choose <strong>Discard & Exit</strong>.
ro: Pagina ta conține modificări nesalvate. Dacă închizi builderul fără salvare, aceste modificări se vor pierde. Dacă vrei să ieși din builder și să salvezi toate modificările, te rugăm selectează <strong>Salvează & Ieșire</strong>. Dacă vrei să renunți la toate modificările recente, alege <strong>Renunță & Ieșire</strong>.

en: Zoom Icon Color
ro: Culoare iconiță zoom

en: Zoom Out
ro: Micșorează

en: by
ro: de

en: by %s
ro: de %s

en: comments
ro: comentarii

en: default
ro: implicit

[ctx: et_builder]
en: Submit Comment
ro: Introdu Comentariu

en: loading...
ro: se încarcă...

en: no
ro: nu

en: not Global
ro: Neglobal

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
ro[0]: 1 Comentariu
ro[1]: %s Comentarii
ro[2]: %s Comentarii

en: on %1$s at %2$s
ro: pe %1$s la %2$s

en: on Desktop
ro: pe Desktop

en: on Phone
ro: la Telefon

en: on Tablet
ro: pe Tabletă

en: px
ro: pixeli

en: read more
ro: citește mai mult

en: read more...
ro: citește mai mult...

en: regenerate your thumbnails
ro: regenerezi miniaturile

en: yes
ro: da

en: you don't have sufficient permissions to access this page
ro: nu aveți suficiente permisiuni pentru a accesa această pagină
