Divi 1.0 - en to tr translation catalogue (1650 entries)

en: % Comments
tr: % Yorumlar

en: %1$s %2$s Settings
tr: %1$s %2$s Ayarları

en: %1$s Background Color
tr: %1$s Arkaplan Rengi

en: %1$s Border Color
tr: %1$s Kenarlık Rengi

en: %1$s Border Radius
tr: %1$s Sınır Yarıçapı

en: %1$s Border Width
tr: %1$s Kenarlık Genişliği

en: %1$s Columns
tr: %1$s Sütun

en: %1$s Font
tr: %1$s Yazı Tipi

en: %1$s Font Size
tr: %1$s Yazı Boyutu

en: %1$s Hover Background Color
tr: %1$s Vurgulu arka Plan Rengi

en: %1$s Hover Border Color
tr: %1$s Vurgulu Kenarlık Rengi

en: %1$s Hover Border Radius
tr: %1$s Vurgulu Sınır Yarıçapı

en: %1$s Hover Letter Spacing
tr: %1$s Vurgulu Harf Aralığı

en: %1$s Hover Text Color
tr: %1$s Vurgulu Metin Rengi

en: %1$s Icon
tr: %1$s Simgesi

en: %1$s Icon Color
tr: %1$s Simgesi Renk

en: %1$s Icon Placement
tr: %1$s Simgesi Yerleştirme

en: %1$s Letter Spacing
tr: %1$s Harf Boşluğu

en: %1$s Line Height
tr: %1$s Satır Yüksekliği

en: %1$s Text Color
tr: %1$s Metin Rengi

en: %1$s Text Size
tr: %1$s Metin Boyutu

en: %d Comments
tr: %d Yorumlar

en: %s Settings
tr: %s Ayarları

en: &laquo; Older Entries
tr: &laquo; Eski Girişler

en: (Edit)
tr: (Düzenle)

en: 0 Comments
tr: 0 Yorum

en: 0 comments
tr: 0 yorum

en: 1 Column
tr: 1 Sütun

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: 1 comment
tr: 1 Yorum

en: 3 column row can't be used in this column.
tr: 3 sütunluk satır bu sütunda kullanılamaz.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Daha Eski Yorumlar

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
tr: <strong>%1$s</strong> widget alaný oluþturuldu. Tüm alanlarý görmek için sayfa güncellemeyi bitirdiðinizde, daha fazla alan oluþturabilirsiniz.

en: A Browser Backup Exists
tr: Bir Tarayıcı Yedeklemesi Var

en: A browser backup exists for this post that is newer than  the version you are currently viewing. This backup was captured during your previous editing session, but you never saved it. Would you like to restore this backup and continue editing where you left off?
tr: Bu gönderi için şu anda görüntülemekte olduğunuzdan daha yeni bir tarayıcı yedeklemesi mevcut. Bu yedekleme önceki düzenleme oturumunuzda yakalanmış, ama bunu hiç kaydetmemişsiniz. Bu yedeklemeyi geri yüklemek ve düzenlemeye bıraktığınız yerden devam etmek ister misiniz?

en: A name to associate with the account when displayed in the Aweber Lists select field.
tr: AWeber Listelerinde gösterilirken hesapla bağlantılandırılacak ad alan seçin.

en: A name to associate with the account when displayed in the Mailchimp Lists select field.
tr: MailChimp Listelerinde gösterilirken hesapla bağlantılandırılacak ad alan seçin.

en: A recent autosave exists for this post that is newer than the version you are currently viewing. This autosave was captured during your previous editing session, but you never saved it. Would you like to restore this autosave and continue editing where you left off?
tr: Bu gönderi için şu anda görüntülemekte olduğunuzdan daha yeni bir son otomatik kaydetme mevcut. Bu otomatik kaydetme önceki düzenleme oturumunuzda yakalanmış, ama bunu hiç kaydetmemişsiniz. Bu otomatik kaydetmeyi geri yüklemek ve düzenlemeye bıraktığınız yerden devam etmek ister misiniz?

en: A split testing goal cannot be moved inside of a split testing subject. To perform this action you must first end your split test.
tr: Bir bölme test hedefi, bir bölme testi konusunun içine taşınamaz. Bu eylemi gerçekleştirmek için öncelikle bölme testi sona ermelidir.

en: A split testing subject cannot be moved inside of a split testing goal. To perform this action you must first end your split test.
tr: Bölme testi konusu, bir bölme test hedefinin içinde taşınamaz. Bu eylemi gerçekleştirmek için öncelikle bölme testini sona erdirmelisiniz.

en: API Key
tr: API Anahtarı

en: About Me
tr: Benim Hakkýmda

en: About Us
tr: Bizim Hakkýmýzda

en: Above Title
tr: Başlığın Üstü

en: Accordion
tr: Armonika

en: Account Name
tr: Hesap Adı

en: Account URL
tr: Hesap URLsi

en: Active Link Color
tr: Aktif Bağlantı Rengi

en: Active Menu Link
tr: Aktif Menü bağlantısı

en: Active Portfolio Filter
tr: Koleksiyon Filtresini Aktif Et

en: Active Tab
tr: Aktif Sekme

en: Active Tab Background Color
tr: Aktif Sekme Arkaplan Rengi

en: Actual Size
tr: Gerçek Boyut

en: Add
tr: Ekle

en: Add %1$s Icon
tr: %1$s Ekle Simgesi

en: Add From Library
tr: Kütüphaneden Ekle

en: Add Media
tr: Ortam Ekle

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Add New %s
tr: Yeni %s Ekle

en: Add New Category
tr: Yeni Kategori Ekle

en: Add New Item
tr: Yeni Madde Ekle

en: Add New Layout
tr: Yeni Yerleşim Düzeni Ekle

en: Add New Module
tr: Yeni Modül Ekle

en: Add New Project
tr: Yeni Proje Ekle

en: Add New Row
tr: Yeni Satır Ekle

en: Add New Section
tr: Yeni Bölüm Ekle

en: Add New Tag
tr: Yeni Etiket Ekle

en: Add Row
tr: Sýra Ekle

en: Add Specialty Section
tr: Uzmanlýk Bölümü Ekle

en: Add To Categories
tr: Kategorilere Ekle

en: Add To Categories:
tr: Kategorilere Ekle:

en: Add Your API Key
tr: API Tuşunuzu Ekleyin

en: Add to Library
tr: Kitaplığa Ekle

en: Add/Delete Item
tr: /Delete Item

en: Added
tr: Eklendi

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
tr: Hücre içi boşlukları özel değerlere ayarla ya da varsayılan değerler için boş bırak.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
tr: Bu satırdaki her kolon arası mesafeyi ayarla.

en: Adjust the text used from the signup button.
tr: Kayýt butonundan kullanýlan metni ayarla.

en: Admin Label
tr: Yönetici Etiketi

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: After
tr: Sonra

en: Album name
tr: Albüm adý

en: Alignment
tr: Hizalama

en: All
tr: Tümü

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: All Layouts
tr: Bütün Yerleşim Düzenleri

en: All Projects
tr: Tüm Projeler

en: All Tags
tr: Tüm Etiketler

en: All Time
tr: Her Zaman

en: All advanced module settings in will be lost.
tr: Tüm gelişmiş modül ayarları yok olacak.

en: All content created in the Divi Builder will be lost. Previous content will be restored.
tr: The Divi Builder'da yarattığınız tüm içerik yok olacak. Önceki içerik geri getirilecek.

en: All of your current page content will be lost.
tr: Mevcut sayfadaki tüm içerik yok olacak.

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
tr: Mevcut sayfa içeriğinizin tümü kaybedilecek. Devam etmek istiyor musunuz?

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
tr: Geçerli rolü tüm ayarları varsayılan değerlerine ayarlanır. Devam etmek istiyor musunuz?

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
tr: Tüm tarayýcýlarda maksimum uyumluluktan emin olmak için tüm videolar  hem .MP4 ve .WEBM formatlarýnda yüklenmeli. .MP4 versiyonunu buraya yükleyin. Önemli Not: Video arka planlarý mobil cihazlardan devre dýþý býrakýlýr. Bunun yerine, arka plan görüntünüz kullanýlacak. Bu nedenle, en iyi sonuçlardan emin olmak için hem bir arka plan görüntüsü hem de arka plan videosu tanýmlamalýsýnýz.

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
tr: Tüm tarayýcýlarda maksimum uyumluluktan emin olmak için tüm videolarhem .MP4 ve .WEBM formatlarýnda yüklenmeli. .WEBM versiyonunu buraya yükleyin. Önemli Not: Video arka planlarý mobil cihazlardan devre dýþý býrakýlýr. Bunun yerine, arka plan görüntünüz kullanýlacak. Bu nedenle, en iyi sonuçlardan emin olmak için hem bir arka plan görüntüsü hem de arka plan videosu tanýmlamalýsýnýz.

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
tr: Videolar oynamaya baþladýðýnda, diðer kullanýcýlar tarafýndan da durdurulabilmesine izin ver.

en: Always Center Image On Mobile
tr: Mobilde Her Zaman Ortala

en: An Autosave Exists
tr: Bir Otomatik Kaydetme Var

en: An Error Occurred
tr: Bir Hata Oluştu

en: An error has occurred while saving your page. Various problems can cause a save to fail, such as a lack of server resources, firewall blockages, plugin conflicts or server misconfiguration. You can try saving again by clicking Try Again, or you can download a backup of your unsaved page by clicking Download Backup. Backups can be restored using the portability system while next editing your page.
tr: Sayfanız kaydedilirken bir hata oluştu. Sunucu kaynakları eksikliği, güvenlik duvarı engellemeleri, eklenti çatışmaları veya yanlış sunucu yapılandırması gibi çeşitli sorunlar, bir kaydetmenin başarısız olmasına sebep olabilir. Tekrar Dene'ye tıklayarak tekrar kaydetmeyi deneyebilir veya Yedeklemeyi İndir'e tıklayarak kaydedilmemiş sayfanızın bir yedeğini indirebilirsiniz. Yedeklemeler sonraki sayfa düzenlemenizde taşınabilirlik sistemini kullanarak geri yüklenebilir.

en: Animation
tr: Animasyon

en: Arrows
tr: Oklar

en: Arrows Color
tr: Okların Renkleri

en: Arrows Custom Color
tr: Okların Özel Rengi

en: Artist Name
tr: Sanatçý Adý

en: Attributes
tr: Özellikler

en: Audio
tr: Ses

en: Audio Content
tr: Ses İçeriği

en: Audio Cover Art
tr: Ses Resmi

en: Audio Meta
tr: Ses Bilgisi

[ctx: Audio Module meta information]
en: by <strong>%1$s</strong>
tr: tarafından <strong>%1$s</strong>

en: Audio Title
tr: Ses başlığı

en: Authentication failed. You are not logged in.
tr: Kimlik doğrulaması başarısız oldu. Giriş yapmadınız.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
tr: Kimlik doğrulaması başarısız oldu. Önizleme bu madde olamaz.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
tr: Kimlik doğrulaması başarısız oldu. Bu öğeyi önizlemek için izniniz yok.

en: Author
tr: Yazar

en: Author Name
tr: Yazar Adý

en: Author/Company URL
tr: Yazar/Þirket URL

en: Automatic Animation
tr: Otomatik Animasyon

en: Automatic Animation Speed (in ms)
tr: Otomatik Animasyon Hýzý (milisaniye olarak)

en: Automatic Carousel Rotation
tr: Otamatik Atlý Karýnca Dönüþü

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
tr: Otamatik Atlý Karýnca Dönüþ Hýzý (milisaniye olarak)

en: Automatic Excerpt Length
tr: Otomatik Alıntı Uzunluğu

en: Aweber List
tr: Aweber Listesi

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
tr: Aweber düzgün bir şekilde ayarlanmış. Eğer isterseniz bağlantı burada kaldırabilirsiniz.

en: Background
tr: Arka Plan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Background Image
tr: Arka plan Görüntüsü

en: Background Image Position
tr: Arka Plan Resim Konumu

en: Background Image Size
tr: Arka Plan Resim Boyutu

en: Background Image URL
tr: Arkaplan Resmi URL

en: Background Overlay Color
tr: Arkaplan Örtü Rengi

en: Background Video Height
tr: Arka plan Video Yüksekliði

en: Background Video MP4
tr: Arka plan Videosu .MP4

en: Background Video Webm
tr: Arka plan Videosu .WEBM

en: Background Video Width
tr: Arka Plan Videosu Geniþliði

en: Backup of %s
tr: %s yedeklemesi

en: Bar Background Color
tr: Çubuk Arka plan Rengi

en: Bar Bottom Padding
tr: Sütun İçi Alt Boşluk

en: Bar Counter
tr: Sütun Gösterge

en: Bar Counter Settings
tr: Çubuk Sayýcý Ayarlarý

en: Bar Counters
tr: Çubuk Sayýcýlar

en: Bar Top Padding
tr: Sütun İçi Üst Boşluk

en: Before
tr: Önce

en: Before ending your split test, you must choose which split testing variation to keep. Please select your favorite or highest converting subject. Alternative split testing subjects will be removed.
tr: Bölme testinizi bitirmeden önce, hangi bölme testi çeşidinin tutulacağını seçmelisiniz. En sevdiğiniz veya en yüksek dönüştürme konusunu seçin. Alternatif bölme test konuları silinecektir.

en: Below Title
tr: Başlığın Altı

en: Best Selling Products
tr: En Çok Satan Ürünler

en: Blog Masonry
tr: Blog Ýþçiliði

en: Blog Standard
tr: Blog Standardý

en: Blurb
tr: Ýlan

en: Blurb Content
tr: Tanıtıcı İçerik

en: Blurb Image
tr: Tanıtıcı Resim

en: Blurb Title
tr: Tanıtıcı Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Bold Text
tr: Kalın Metin

en: Border
tr: Kenarlık

en: Border Color
tr: Kenar Rengi

en: Border Radius
tr: Kenar Yarıçapı

en: Border Style
tr: Kenar Biçimi

en: Border Width
tr: Kenar Genişliği

en: Bottom
tr: En Alt

en: Bottom Center
tr: Alt Merkezi

en: Bottom Left
tr: Sol Altta

en: Bottom Padding
tr: Alt Boşluk

en: Bottom Right
tr: Alt Sağ

en: Bottom To Top
tr: Aþaðýdan Tepeye

en: Bounce Rate
tr: Sıçrama Oranı

en: Bounce Rate Limit
tr: Sıçrama Oranı Sınırı

en: Bounces
tr: Sıçramalar

en: Builder Cache Warning
tr: Builder Önbellek Uyarısı

en: Builder Interface
tr: Builder Arayüzü

en: Builder files may also be cached in your browser. Please clear your browser cache.
tr: Builder dosyaları tarayıcınızda da önbelleğe alınmış olabilir. Lütfen tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.

en: Builder settings synced
tr: Oluşturucu ayarları eşitlendi

en: Built For
tr: Yapılma Sebebi

en: Built For Any
tr: Herhangi Biri İçin Yapıldı

en: Bullet
tr: Madde İşareti

en: Bullet Color
tr: Nokta Rengi

en: Button
tr: Düğme

en: Button %1$s Text
tr: Tuş %1$s Metin

en: Button %1$s URL
tr: Tuş %1$s URL

en: Button One
tr: Düğmeye Bir

en: Button Relationship
tr: Tuş İlişkisi

en: Button Text
tr: Buton Metni

en: Button Two
tr: Düğme İki

en: Button URL
tr: Buton URL

en: Button alignment
tr: Düğme hizalama

en: Button and Border Color
tr: Buton ve Kenar Rengi

en: CSS Class
tr: CSS Sýnýfý

en: CSS ID & Classes
tr: CSS Kimliği ve Sınıfları

en: CSS ID &amp; Classes
tr: CSS Kimliği ve Sınıfları

en: Call
tr: Ara

en: Call To Action
tr: Eyleme Çaðrý

en: Can't Clear Layout
tr: Düzenleme Temizlenemez

en: Can't Clone Row
tr: Satır Klonlanamaz

en: Can't Clone Section
tr: Bölüm Klonlanamaz

en: Can't Import/Export Layout
tr: Yerleşim Planı İçe/Dışa Aktarılamadı

en: Can't Load Layout
tr: Düzenleme Yüklenemez

en: Can't Move Goal
tr: Hedef Taşınamaz

en: Can't Move Subject
tr: Konu Taşınamaz

en: Can't Remove Row
tr: Satır Kaldırılamaz

en: Can't Remove Section
tr: Bölüm Kaldırılamaz

en: Can't Save Layout
tr: Düzenleme Kaydedilemez

en: Can't Save Module
tr: Modül Kaydedilemez

en: Can't Save Row
tr: Satır Kaydedilemez

en: Can't Save Section
tr: Bölüm Kaydedilemez

en: Cancel
tr: İptal

en: Captcha
tr: Kaptan

en: Captcha Field
tr: Güvenlik Kodu Alanı

en: Captcha Text
tr: Güvenlik Kodu Metni

en: Caption
tr: Altyazı

en: Carousel
tr: Atlý karýnca

en: Case Study
tr: Vaka Çalýþmasý

en: Categories
tr: Kategori

en: Category
tr: Kategori

en: Center
tr: Merkez

en: Center Left
tr: Merkez Sol

en: Center List Items
tr: Liste Objelerini Ortala

en: Center Right
tr: Orta Sağ

en: Center Text
tr: Metni Ortala

en: Change API Key
tr: APITuşunu Değiştir

en: Change Column Structure
tr: Sütun Yapısını Değiştir

en: Change Gutter Width
tr: Cilt Payı Genişliğini Değiştir

en: Change Structure
tr: Yapı Değiştir

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
tr: Bu satırın genişliğini standart olmayan bir değere almak için Evet'i seçin

en: Chat
tr: Sohbet

en: Choose Column Structure
tr: Sütun Yapısını Seçin

en: Choose Custom Color
tr: Özel Renk Seç

en: Choose File
tr: Dosya Seç

en: Choose Layout
tr: Yerleşim Düzeni Seç

en: Choose a Background
tr: Bir Arka Plan Seçin

en: Choose a Background Image
tr: Bir Arka plan Görüntüsü Seç

en: Choose a Background Video MP4 File
tr: Bir Arka plan Videosu Seç .MP4 File

en: Choose a Background Video WEBM File
tr: Bir Arka plan Videosu Seç .WEBM Dosyasý

en: Choose a MailChimp list. If you don't see any lists, click "Add" to add a MailChimp account.
tr: Bir MailChimp listesi seçin. Hiç liste görmüyorsanız, bir MailChimp hesabı eklemek için "Ekle"ye tıklayın.

en: Choose a Slide Image
tr: Bir Slayt Görüntüsü Seç

en: Choose a Video MP4 File
tr: Bir .MP4 Video Dosyasý Seç

en: Choose a Video WEBM File
tr: Bir Video .WEBM Dosyasý Seçin

en: Choose a service provider.
tr: Bir hizmet sunucusu seçin.

en: Choose a title of your login box.
tr: Giriþ kutunuzun bir baþlýðýný seçin.

en: Choose a title of your signup box.
tr: Kayýt kutunuzun bir baþlýðýný seçin.

en: Choose an AWeber list. If you don't see any lists, click "Add" to add an AWeber account.
tr: Bir AWeber listesi seçin. Hiç liste görmüyorsanız, bir AWeber hesabı eklemek için "Ekle"ye tıklayın.

en: Choose an Audio file
tr: Bir Ses dosyasý seç

en: Choose an Image
tr: Bir Görüntü Seç

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
tr: Aşağı kaydırma tuşu için gösterilecek bir simge seçin.

en: Choose an icon to display with your blurb.
tr: Ýlanýnýzla görünecek bir simge seçin.

en: Choose how many columns to display.
tr: Kaç kolon gösterileceğini seçin.

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
tr: Kaydırıcıda kaç adet gönderi görmek istediğinizi seçin.

en: Choose how many posts you would like to offset by
tr: Kaç iletinizin ötelenmesini istediðinizi seçin

en: Choose how much posts you would like to display per page.
tr: Sayfa baþýna ne kadar ileti göstermek istediðinizi seçin.

en: Choose how your products should be ordered.
tr: Ürünlerinizin nasýl sipariþ edileceðini seçin.

en: Choose image
tr: Resim seç

en: Choose the orientation of the gallery thumbnails.
tr: Galeri küçük resimlerinin yönlendirmesini seç.

en: Choose the social network
tr: Sosyal aðý seç

en: Choose the type of field
tr: Alanın türünü seçin

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
tr: URL'nin yeni bir pencerede açýlýp açýlmayacaðýný seçin.

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
tr: Týrnak içindeki simgenin görünür olup olmayacaðýný seçin

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
tr: Bu deðiþtirmenin açýk ya da kapalý durumda baþlayýp baþlamayacaðýný seçin.

en: Choose which categories you would like to exclude from the search results.
tr: Arama sonuçları içerisinden hangi kategorileri hariç tutmak istediğinizi seçin.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
tr: Akýþta hangi kategorileri dahil etmek istediðini seç.

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
tr: Kaydırıcı içerisinin hangi kategorileri içermesini istediğinizi seçin.

en: Choose which categories you would like to include.
tr: Eklemek istediğiniz seçin.

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
tr: Kenar çubuðunuzun sayfanýn hangi tarafýnda olacaðýný seçin. Bu ayar metin yönünü ve çerçeve konumunu kontrol eder.

en: Choose which type of products you would like to display.
tr: Ne tarz ürünler göstermek istediðinizi seçin.

en: Choose your desired portfolio layout style.
tr: Ýstediðiniz portfolyö düzeni stilini seçin.

en: Circle
tr: Daire

en: Circle Border Color
tr: Çember Sýnýrý Rengi

en: Circle Color
tr: Çember Rengi

en: Circle Color Opacity
tr: Daire Renk Saydamlığı

en: Circle Counter
tr: Daire Sayýcý

en: Circle Counter Title
tr: Daire Gösterge Başlığı

en: Circle Icon
tr: Çember Simgesi

en: Clear
tr: Sil

en: Clear Browser Cache
tr: Tarayıcı Önbelleğini Temizle

en: Clear Layout
tr: Düzenlemeyi Temizle

en: Clear Plugin Cache
tr: Eklenti Önbelleğini Temizle

en: Cleared
tr: Temizlenir

en: Click here to create new menu
tr: Yeni menü yaratmak için buraya týklayýn

en: Clicks
tr: Tıklamalar

en: Clickthrough Rate
tr: Tıklama Oranı

en: Clone Module
tr: Klon Modülü

en: Clone Row
tr: Klon Sýrasý

en: Clone Section
tr: Klon Bölümü

en: Cloned
tr: Klonlanmış

en: Close
tr: Kapat

en: Close Modal
tr: Kalıcıyı Kapat

en: Closed Toggle Background Color
tr: Kapalı Düğme Arkaplan Rengi

en: Closed Toggle Text Color
tr: Kapalı Düğme Metin Rengi

en: Code
tr: Kod

en: Collapse
tr: Çöküş

en: Collapse Settings
tr: Ayarları Gizle

en: Collapsed
tr: Çöktü

en: Color
tr: Renk

en: Color Picker Color Pallete
tr: Renk Seçici Renk Paleti

en: Column
tr: Kolon

en: Column %s After
tr: Sütun %s Sonra

en: Column %s Background Color
tr: Sütun %s Arka Plan Rengi

en: Column %s Background Image
tr: Sütun %s Arka Plan Görseli

en: Column %s CSS Class
tr: Sütun %s CSS Sınıfı

en: Column %s CSS ID
tr: Sütun %s CSS Kimliği

en: Column %s Custom Padding
tr: Sütun %s İsteğe Uyarlanmış Doldu

en: Column %s Main Element
tr: Sütun %s Ana Öge

en: Column %s Parallax Effect
tr: Sütun %s Paralaks Efekti

en: Column %s Parallax Method
tr: Sütun %s Paralaks Yöntemi

en: Column %s before
tr: Sütun %s önce

en: Column 1
tr: Sütun 1

en: Column 2
tr: Sütun 2

en: Column 3
tr: Sütun 3

en: Column 4
tr: Sütun 4

en: Columns Number
tr: Kolon Miktarý

en: Coming Soon
tr: Çok Yakýnda

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment Avatar
tr: Yorum Avatarı

en: Comment Body
tr: Yorum Gövdesi

en: Comment Content
tr: Yorum İçeriği

en: Comment Meta
tr: Yorum Metası

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comments Count
tr: Yorum Sayısı

en: Company Name
tr: Þirket Adý

en: Configuration error: List is not defined
tr: Yapılandırma hatası: Liste tanımlı değil

en: Configure Subject Variations
tr: Konu Varyasyonları Yapılandırması

en: Confirm
tr: Onayla

en: Congratulations, you have selected a split testing subject! Next you need to select your goal. After closing this window, please click the section, row or module that you want to use as your goal. Depending on the element you choose, Divi will track relevant conversion rates for clicks, reads or sales. For example, if you select a Call To Action module as your goal, then Divi will track how variations in your test subjects affect how often visitors read and click the button in your Call To Action module. The test subject itself can also be selected as your goal.
tr: Tebrikler, bir bölme test konusunu seçtiniz! Sonraki hedefinizi seçmeniz gerekir. Bu pencereyi kapattıktan sonra, lütfen hedef olarak kullanmak istediğiniz bölüm, satır veya modülü tıklayınız. Seçtiğiniz elemana bağlı olarak, Divi tıklama okuma veya satış için ilgili dönüşüm oranlarını takip edecektir. Örneğin, hedefiniz olarak bir eyleme çağrı modülü seçerseniz, Divi hangi çeşit denetlerinizde etkili olduğunu hangi sıklıkta ziyaretçilerin okuduğunu ve eyleme çağrı modülündeki düğmeye tıkladıklarını takip edecektir. Deneğin kendisi de hedefiniz olarak seçilebilir.

en: Congratulations, your split test is ready to go! You will notice that your split testing subject has been duplicated. Each split testing variation will be displayed to your visitors and statistics will be collected to figure out which variation results in the highest goal conversion rate. Your test will begin when you save this page.
tr: Tebrikler, bölme testiniz gitmek için hazır! Bölme testi konunuzu çoğaltılmış olarak göreceksiniz. Her bölme test varyasyonu ziyaretçilerinize gösterilecek ve istatistikler en yüksek hedef dönüşüm oranında değişim sonuçlarını anlamak için toplanmış olacaktır. Testiniz bu sayfayı kaydederken başlayacaktır.

en: Connecting...
tr: Bağlanılıyor...

en: Connection failed
tr: Bağlantı başarısız oldu

en: Contact Button
tr: İletişim Düğmesi

en: Contact Form
tr: Ýletiþim Formu

en: Contact Title
tr: İletişim Başlığı

en: Contact Us
tr: Bizimle Ýletiþime Geçin

en: Contacting your host and asking them to increase the following PHP variables may help: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. In addition, auditing your firewall error log (such as ModSecurity) may reveal false positives that are preventing saves from completing.
tr: Sunucunuzla iletişim kurmak ve onlardan aşağıdaki PHP değişkenlerini artırmasını istemenin faydası dokunabilir: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. Ek olarak, güvenlik duvarı hata günlüğünüzü (ModSecurity gibi) gözden geçirmek, kaydetmelerin tamamlanmasını engelleyen yalancı pozitifleri ortaya çıkarabilir.

en: Container
tr: Kutu

en: Content
tr: İçerik

en: Content Area Background Color
tr: İçerik Alanı Arka Plan Rengi

en: Content Display
tr: İçerik Görüntüleme

en: Content Font Color
tr: İçerik Yazı Rengi

en: Content Settings
tr: İçerik Ayarları

en: Content entered here will appear below the subheading text.
tr: Buraya girilen içerik, alt başlık metninin altında görünecek.

en: Continue Automatic Slide on Hover
tr: Üzerine gelindiğinde Otomatik Slayt devam

en: Contract Modal
tr: Sözleşme Modeli

en: Contributor
tr: Katılımcı

en: Control how many products are displayed.
tr: Kaç ürünün gösterildiðini kontrol edin.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
tr: Kaç tane projenin gösterildiðini kontrol edin. Boþ býrakýn ya da miktarý sýnýrlamamak için 0 kullanýn.

en: Controls
tr: Kontroler

en: Controls Colors
tr: Kumanda Renkleri

en: Conversion Goals
tr: Dönüşüm Hedefleri

en: Conversion Rate
tr: Dönüşüm Oranı

en: Conversions
tr: Dönüştürmeler

en: Copied
tr: Kopyalanan

en: Copy
tr: Kopya

en: Copy Module
tr: Modülü Kopyala

en: Copy Module Styles
tr: Modül Stillerini Kopyala

en: Copy Style
tr: Stili Kopyala

en: Countdown Timer
tr: Geri Sayým Kronometresi

en: Countdown Timer Title
tr: Geri Sayým Kronometresi Baþlýðý

en: Countdown To
tr: Kadar Geri Say

en: Counter Amount
tr: Gösterge Numarası

en: Counter Container
tr: Gösterge İçeriği

en: Counter Title
tr: Gösterge Başlığı

en: Cover
tr: Kapak

en: Cover Art Image URL
tr: Sanat Görüntüsü URLsini Kapsa

en: Create
tr: Oluþtur

en: Create New Category
tr: Yeni Kategori Oluştur

en: Creative Agency
tr: Yaratýcý Birim

en: Currency
tr: Para birimi

en: Currency &amp; Frequency
tr: Para birimi &amp; Frekans

en: Current Color
tr: Mevcut Renk

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Custom Margin
tr: Özel Kenar Boşluğu

en: Custom Padding
tr: Hücre İçi Özel Boşluk

en: Custom Taxonomy Name
tr: Mevcut Sınıflandırma Adı

en: Custom Width
tr: Özel Genişlik

en: Cut
tr: Kes

en: Cut Module
tr: Modülü Kes

en: Daily
tr: Günlük

en: Dark
tr: Koyu Renk

en: Dark Text Color
tr: Koyu Metin Rengi

en: Dashed
tr: Kesikli

en: Date Format
tr: Tarih Biçimi

en: Date: new to old
tr: Tarih: yeniden eskiye

en: Date: old to new
tr: Tarih: eskiden yeniye

en: Day
tr: Gün

en: Day(s)
tr: Gün(ler)

en: Decrease Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutunu Azalt

en: Decrease Row Padding
tr: Satır Doldurmayı Azalt

en: Decrease Row Padding By 10px
tr: Satır Doldurmayı 10px Azalt

en: Decrease Section Padding
tr: Bölüm Doldurmayı Azalt

en: Decrease Section Padding By 10px
tr: Bölüm Doldurmayı 10px Azalt

en: Default
tr: Ön Tanımlı

en: Default Sorting
tr: Varsayýlan Sýnýflama

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
tr: Modülünüz için özel bir arka plan rengi tanýmlayýn, ya da varsayýlan rengi kullanmak için boþ býrakýn.

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
tr: Daire sayýcý için bir rakam tanýmla. (Yüzde iþaretini dahil etmeyin, aþaðýdaki seçeneði kullanýn.). Not: Sadece 0'dan 100'e kadar doðal sayýlarý kullanabilirsiniz

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
tr: Sayýcý için bir rakam tanýmlayýn. (Yüzde iþaretini dahil etmeyin, aþaðýdaki seçeneði kullanýn.)

en: Define a percentage for this bar.
tr: Bu çubuk için bir yüzde tanýmlayýn.

en: Define a sub title for the table if desired.
tr: Ýsteniyorsa tablo için bir altyazý tanýmla

en: Define a title for the pricing table.
tr: Fiyatlama tablosu için bir baþlýk tanýmla.

en: Define a title for your contact form.
tr: Ýletiþim formunuz için bir baþlýk tanýmlayýn

en: Define a title.
tr: Bir baþlýk tanýmla.

en: Define an album name.
tr: Bir albüm adý tanýmla.

en: Define an artist name.
tr: Bir sanatçý adý tanýmla.

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Sonraki bağlantı için özel metin belirleyin. <strong>%title</strong> değişkenini gönderi başlığını içermesi için kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Önceki bağlantı için özel metin belirleyin. <strong>%title</strong> değişkenini gönderi başlığını içermesi için kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Define custom width for this Row
tr: Bu Satır için özel genişlik belirle

en: Define how much space should be added below the divider.
tr: Ayırıcı altına ne kadar boşluk eklemek istediğinizi girin.

en: Define the HTML ALT text for your image here.
tr: Görüntünüz için buradan görüntü alternatif metnini tanýmlayýn.

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
tr: Modülde kullaným için ses dosyasý tanýmlayýn. Modülden bir ses dosyasýný kaldýrmak için, basitçe URLyi ayarlar alanýndan silin.

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
tr: Otomatik olarak oluşturulan alıntıların uzunluğunu tanımlayın. Varsayılan olması için boş bırakın ( 270 )

en: Define the method, used for the parallax effect.
tr: Paralaks etkisi için kullanýlan yöntemi tanýmlayýn.

en: Define the number of images that should be displayed per page.
tr: Sayfa baþýna gösterilmesi gereken görüntü sayýsýný tanýmla.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
tr: Sayfa baþýna gösterilecek proje sayýsýný tanýmlayýn.

en: Define the text for the slide button
tr: Slayt butonu için metni tanýmla

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. Leave blank for default ( Read More )
tr: "Read More" düğmesi üzerinde gösterilecek metni belirleyin. Varsayılan olarak bırakmak için boş bırakın ( Devamını Oku )

en: Define the text which will be displayed on "Read More" button. leave blank for default ( Read More )
tr: \»Read More\» düğmesi üzerinde gösterilecek metni belirleyin. Varsayılan olarak bırakmak için boş bırakın ( Devamını Oku )

en: Define the title text for your slide.
tr: Slaytýnýz için baþlýk metnini tanýmlayýn.

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
tr: Bu alan için benzersiz kimliği tanımlayın. Özel karakterler ve boşluk içermeyen sadece İngilizce karakterler kullanabilirsiniz.

en: Define whether the field should be required or optional
tr: Alanın zorunlu veya opsiyonel olması durumunu belirleyin

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Module
tr: Modülü Sil

en: Delete Row
tr: Sýrayý Sil

en: Delete Section
tr: Bölümü Sil

en: Description
tr: Tarif

en: Design
tr: Tasarım

en: Design Settings
tr: Tasarım Ayarları

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop View
tr: Masaüstü Görünümü

en: Did
tr: Yaptı

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disable Builder
tr: Oluşturucuyu Devre Dışı Bırak

en: Disable Debug Mode
tr: Hata Ayıklama Modu Devre Dışı

en: Disable Global
tr: Global Devre Dışı

en: Disable Item
tr: Devre Dışı Öğe

en: Disable Memory Limit Increase
tr: Bellek Limit Artışı Devre Dışı

en: Disable Module
tr: Modülü Devre Dışı Bırak

en: Disable on
tr: Devre Dışı Bırak Açık

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
tr: Tanımlı alıntıları el ile görmezden gelmek ve onu her zaman otomatik olarak oluşturmak istiyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakın .

en: Disabled
tr: Engelli

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
tr: Bu opsiyonu devre dýþý býrakmak, kaydýrýcýnýn en altýndaki çember butonunu kaldýracak.

en: Discard & Exit
tr: At ve Çık

en: Discard All Changes
tr: Tüm Değişiklikleri At

en: Display Captcha
tr: Captchayý Göster

en: Display Image Overlays on Main Video
tr: Ana Videoda Görüntü Çoðalmalarýný Göster

en: Divi Builder Helper
tr: Divi Oluşturucu Yardımcısı

en: Divi Builder Layout
tr: Divi Builder Düzeni

en: Divi Builder Layouts
tr: Divi Builder Düzenleri

en: Divi Builder Settings
tr: Divi Builder Ayarları

en: Divi Builder Timeout
tr: Divi Builder Zaman Aşımı

en: Divi Library
tr: Divi Kütüphanesi

en: Divi Role Editor
tr: Hedef Rolü Düzenleyici

en: Divi Role Editor Settings
tr: Divi Rol Editör Ayarları

en: Divider
tr: Bölücü

en: Divider Position
tr: Ayırıcı Pozisyonu

en: Divider Style
tr: Ayırıcı Stili

en: Divider Weight
tr: Ayırıcı Genişliği

en: Do you wish to proceed?
tr: Devam etmek istiyor musunuz?

en: Don't Restore
tr: Geri Yükleme

en: Don't Show Divider
tr: Bölücüyü Gösterme

en: Done
tr: Bitti

en: Dot Nav Custom Color
tr: Dot Nav Özel Renk

en: Dotted
tr: Noktalı

en: Double
tr: Çift

en: Download Backup
tr: Yedeklemeyi İndir

en: Download backup before importing
tr: İçe aktarmadan önce yedekleme indirin

en: Downwards
tr: Aþaðý Doðru

en: Draft saved at %s.
tr: Taslak %s'da/de kaydedildi.

en: Draggable on Mobile
tr: Cep Telefonunda Sürüklenebilir

en: Dropdown Menu Animation
tr: Açılır Menü Animasyonu

en: Dropdown Menu Background Color
tr: Açılır Menü Arkaplan Rengi

en: Dropdown Menu Container
tr: Açılır Menü Konteynırı

en: Dropdown Menu Line Color
tr: Açılır Menü Çizgi Rengi

en: Dropdown Menu Links
tr: Açılır Menü Bağlantıları

en: Dropdown Menu Text Color
tr: Açılır Menü Metin Rengi

en: Duplicate Module
tr: Modülü Kopyala

en: Duplicate Row
tr: Satırı Kopyala

en: Duplicate Section
tr: Bölümü Kopyala

en: During preview, link to different page is disabled
tr: Önizleme sırasında, başka bir sayfa için bağlantı devre dışı bırakılır

en: Edit Buttons
tr: Edit Düğmeleri

en: Edit Category
tr: Kategori Düzenle

en: Edit Colors
tr: Renkleri Düzenleme

en: Edit Configuration
tr: Düzen Yapılandırma

en: Edit Content
tr: İçeriği Düzenle

en: Edit Fonts
tr: Düzenle Yazı Tipleri

en: Edit Global Items
tr: Küresel Öğeleri Düzenle

en: Edit Item
tr: Öğe Düzenle

en: Edit Layout
tr: Yerleşim Düzenini Düzenle

en: Edit Project
tr: Düzenleme Projesi

en: Edit Tag
tr: Düzenle Etiketi

en: Edited
tr: Düzenlenmiş

en: Editing History
tr: Düzenleme Geçmişi

en: Editor
tr: Editör

en: Elements
tr: Elementler

en: Email
tr: E-posta

en: Email Account
tr: E-posta Hesabı

en: Email Address
tr: E-posta adresi

en: Email Field
tr: E-posta Alanı

en: Email Optin
tr: E-Posta İçerme

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL’yi Etkinleştir

en: Enable Split Testing
tr: Bölme Testi Etkinleştirme

en: Enable Visual Builder
tr: Görsel Oluşturucuyu Etkinleştir

en: Enable or disable pagination for this feed.
tr: Bu akýþ için sayfa numaralamayý etkinleþtir ya da devre dýþý býrak.

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
tr: Bu seçenek özel oluk genişliği tanımlamak için bu satır için etkinleştirin.

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
tr: Bu ayarla bu satırın tarayıcının pencere sınırına kadar uzatılmasını sağla.

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
tr: Bu opsiyonu etkinleþtirmek, kaydýrdýkça arka plan görüntülerinize sabit bir pozisyon verecek.

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
tr: Bu seçeneği aktif etmek bu bölümün arkaplan rengini kaldıracak, web sitesinin kendi arkaplan rengi veya arkaplan resminin görünmesine izin verecektir.

en: End Split Test
tr: Bölme Testi Sonu

en: End Split Test &amp; Pick Winner
tr: Bölme Testini Bitir ve Kazananı Seç

en: End Split Test?
tr: Bölti Testi Sonu mu

en: Engagement Rate
tr: Taahhüt Oranı

en: Enter <a href="%1$s" target="_blank">Feed Title</a>.
tr: Giriş <a href="%1$s" target="_blank">Besleme Başlığı</a>.

en: Enter a new name for this module
tr: Bu modül için yeni bir ad girin

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
tr: Harita merkez noktasý için bir adres girin, ve adres coðrafi kodlanacak ve aþaðýdaki haritada gösterilecek.

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
tr: Bu harita iðnesi için bir adres girin, ve adres coðrafi kodlanacak ve aþaðýdaki adreste gösterilecek.

en: Enter the URL for the Button.
tr: Tuş için URL girin.

en: Enter the text for the Button.
tr: Tuş için metin girin.

en: Enter your MailChimp API key. You can create an api key %1$s here %2$s
tr: MailChimp API Anahtarınızı girin. %1$s Buradan %2$s bir api anahtarı oluşturabilirsiniz

en: Enter your page title here.
tr: Sayfa baþlýðýnýzý buraya girin.

en: Equalize Column Heights
tr: Kolon Yüksekliklerini Eşitle

en: Error loading Library items from server. Please refresh the page and try again.
tr: Sunucudan Kitaplık ögeleri yüklenemedi. Lütfen sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Error while saving.
tr: Kaydederken hata oluştu.

en: Error:
tr: Hata:

en: Exceptions
tr: İstisnalar

en: Exclude Categories
tr: Kategorileri Hariç Tut

en: Exclude Pages
tr: Sayfaları Hariç Tut

en: Exclude Posts
tr: Gönderileri Hariç Tut

en: Excluded Item
tr: Hariç Tutulmuş Öğe

en: Excluded Item Color
tr: Dışarıda Bırakılan Öge Rengi

en: Excluded option
tr: Çýkarýlan seçenek

en: Exit Inline Editor
tr: Satır İçi Editöründen Çık

en: Exit To Backend Builder
tr: Arka Uç Oluşturucusuna Çık

en: Exit Visual Builder
tr: Görsel Oluşturucudan Çık

en: Expand
tr: Büyüt

en: Expand Modal
tr: Modeli Genişlet

en: Expand Modal Fullscreen
tr: Kalıcı Tam Ekranı Genişlet

en: Expand Row
tr: Satır Genişletin

en: Expand Section
tr: Bölümü Genişletmek

en: Expand Settings
tr: Ayarları Göster

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Export
tr: Dışa Aktarma

en: Export Divi Builder Layout
tr: Divi Builder Yerleşim Planını Dışa Aktar

en: Export File Name
tr: Dışa Aktarılan Dosya Adı

en: Exporting your Divi Builder Layout will create a JSON file that can be imported into a different website.
tr: Divi Builder Yerleşim Planınızın dışa aktarılması, farklı bir web sitesine aktarılabilecek bir JSON dosyası yaratacaktır.

en: Facebook Profile Url
tr: Facebook Profil URL ‘si

en: Fade
tr: Soldur

en: Fade In
tr: Soldur

en: Featured Image
tr: Özellikli Resim

en: Featured Image Overlay
tr: Özellikli Resim Üst Kaplaması

en: Featured Image Placement
tr: Özel Resmin Yerleşimi

en: Featured Products
tr: Gösterilen Ürünler

en: Featured Table
tr: Özel Tablo

en: Featured Table Background Color
tr: Özel Tablo Arkaplan Rengi

en: Featured Table Body Text Color
tr: Özel Tablo Gövde Metin Rengi

en: Featured Table Bullet Color
tr: Özel Tablo Nokta Rengi

en: Featured Table Header Background Color
tr: Özel Tablo Baş Kısmı Arkaplan Rengi

en: Featured Table Header Text Color
tr: Özel Tablo Baş Kısmı Metin Rengi

en: Featured Table Price Color
tr: Özel Tablo Ücret Rengi

en: Featured Table Subheader Text Color
tr: Özel Tablo Alt Başlık Metin Rengi

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
tr: Bir tabloya yer vermek duraðandan göze batmaya geçirir.

en: Feed Title
tr: Akýþ Baþlýðý

en: Fetch Lists
tr: Listeleri Getir

en: Fetching lists...
tr: Listeler getiriliyor...

en: Field
tr: Alan

en: Field ID
tr: Alan Kimliği

en: Field Options
tr: Alan Seçenekleri

en: Field Settings
tr: Alan Ayarları

en: Field border
tr: Alan kenarı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Fields Background Color
tr: Alanların Arka Plan Rengi

en: Fields Border Radius
tr: Alanların Kenar Yarıçapı

en: Filter
tr: Filtre

en: Filterable Portfolio
tr: Filtrelenebilir Portfolyö

en: Find
tr: Bulun

en: First Name
tr: Ad

en: Fit
tr: Uygun

en: Flip
tr: Döndür

en: Focus Background Color
tr: Odak Arkaplan Rengi

en: Focus Border Color
tr: Odak Kenar Rengi

en: Focus Text Color
tr: Odak Metin Rengi

en: Follow
tr: Takip Et

en: Follow Button
tr: Takip Butonu

en: For some reason, you cannot perform this task.
tr: Bazı nedenlerden dolayı, bu görevi gerçekleştiremezsiniz.

en: Force Fullwidth
tr: Tam Geniş Yap

en: Forgot your password?
tr: Şifrenizi mi unuttunuz?

en: Form Background Color
tr: Form Arkaplan Rengi

en: Form Field
tr: Form Alanı

en: Form Field Background Color
tr: Form Alanı Arkaplan Rengi

en: Form Field Text Color
tr: Form Alanı Metin Rengi

en: Form Fields
tr: Form Alanları

en: Frequency
tr: Frekans

en: Fullwidth
tr: Tam geniþlik

en: Fullwidth Code
tr: Tam Geniş Kod

en: Fullwidth Header
tr: Tam geniþlik Baþlýðý

en: Fullwidth Image
tr: Tam Geniş Resim

en: Fullwidth Map
tr: Tam geniþlik Haritasý

en: Fullwidth Menu
tr: Tam geniþlik Menüsü

en: Fullwidth Module
tr: Tam geniş Modül

en: Fullwidth Portfolio
tr: Tam geniþlik Portfolyösü

en: Fullwidth Post Slider
tr: Tam Genişlik Kaydırıcısı

en: Fullwidth Post Title
tr: Tam Geniş Gönderi Başlığı

en: Fullwidth Section
tr: Tam geniş Bölüm

en: Fullwidth Slider
tr: Tam geniþlik Kaydýrýcýsý

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
tr: Tam genişlik modülü tam genişliği bölümü dışında kullanılamaz.

en: Gallery
tr: Galeri

en: Gallery Images
tr: Galeri Görüntüleri

en: Gallery Item
tr: Galeri Objesi

en: Gallery Item Caption
tr: Galeri Öğe Manşeti

en: Gallery Item Title
tr: Galeri Parça Başlığı

en: Gallery Pagination
tr: Galeri Sayfa Numaralandırması

en: General
tr: Genel

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Generate From Video
tr: Videodan Yarat

en: Generate authorization code
tr: Yetkilendirme kodu üretimi

en: Geocode was not successful for the following reason
tr: Coðrafik kodlama aþaðýdaki sebeple baþarýsýz oldu

en: Geocoder failed due to
tr: Coðrafik kodlayýcý þuna baðlý olarak baþarýsýz oldu

en: Global
tr: Evrensel

en: Global Layout
tr: Küresel Örtü

en: Global/not Global
tr: Evrensel/Evrensel Değil

en: Go Back
tr: Geri Git

en: Goal Engagement
tr: Sözleşme Hedefi

en: Goal Reads
tr: Hedef Okumalar

en: Goal Views
tr: Hedef Gösterimler

en: Google API Key
tr: Google API Tuşu

en: Google+ Profile Url
tr: Google+ Profil URL ‘si

en: Grayscale Filter Amount (%)
tr: Gri Ton Filtresi Miktarı (%)

en: Grid
tr: Þebeke

en: Grid Tile Background Color
tr: Izgara Döşemesi Arkaplan Rengi

en: Groove
tr: Uzantı

en: Gutter Width
tr: Kolon Boşluğu

en: Header
tr: Baş Kısım

en: Header Container
tr: Başlık Konteyner

en: Header Image
tr: Üst Başlık Resmi

en: Header Image URL
tr: Baş Kısım Resim URL

en: Heading
tr: Baþlýk

en: Height
tr: Yükseklik

en: Here you can add the current item to your Divi Library for later use.
tr: Burada, mevcut öğeyi daha sonra kullanmak için Divi Kitaplığına ekleyebilirsiniz.

en: Here you can adjust the alignment of your text.
tr: Metninizin hizasýný buradan ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
tr: Burada gönderilerin görüntülenme sırasını ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can change the text used for the signup button.
tr: Kayýt butonu için kullanýlan metni buradan deðiþtirebilirsiniz.

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
tr: Burada Başlık metni için renk seçebilirsiniz

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
tr: Alt-menülerinizin açýlacaðý yönü buradan seçebilirsiniz. Onlarýn aþaðý ya da yukarý yönlü olarak açýlmasýný seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the image alignment.
tr: Burada resim hizalamasını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
tr: Burada Başlık metni için duruş şekli seçebilirsiniz

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
tr: Sosyal að simgelerinizin þeklini buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
tr: Metninizin deðerini buradan seçebilirsiniz. Koyu bir arka planla çalýþýyorsanýz, o zaman metniniz açýk renke ayarlanmalý. Açýk renk bir arka planla çalýþýyorsanýz, metniniz koyu olmalý.

en: Here you can choose where to place the Featured Image
tr: Burada Özel Resmi nereye konumlayacağınızı seçebilirsiniz

en: Here you can choose where to place the icon.
tr: Simgeyi nereye yerleþtireceðinizi buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
tr: Aþaðýdaki arka plan renk ayarýnýn kullanýlýp kullanýlmayacaðýný buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
tr: Yukarýdaki simge setinin çember içinde gösterilip gösterilmeyeceðini buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
tr: Aþaðýdaki simge setinin kullanýlýp kullanýlmayacaðýný buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
tr: Simge çember sýnýrýnýn gösterilip gösterilmeyeceðini buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
tr: Burada Yazar Adı'nın Gönderi Bilgisi'nde gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
tr: Burada Gönderi Bilgisi'nde Kategoriler'in gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz. Not: Bu ayar özel gönderi tiplerinde uygulanmaz.

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
tr: Burada Yorum Sayısı'nın Gönderi Bilgisi'nde gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
tr: Burada Tarih'in Gönderi Bilgisi'nde gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
tr: Burada Özel Resim'in gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
tr: Burada Gönderi Bilgisi'nın gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
tr: Burada Gönderi Başlığı'nın gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
tr: Görüntünün aþaðýsýnda boþluk olup olmayacaðýný buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
tr: Görüntünün, Lightbox'ta açýlýp açýlmayacaðýný buradan seçebilirsiniz. Not: Görüntüyü Lightbox'ta açmayý seçerseniz, aþaðýdaki URL opsiyonlarý ihmal edilecek.

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
tr: Burada, haritanın mobil cihazlarda sürüklenebilir olup olmayacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
tr: Simgenin yanýna takip butonunu dahil edip etmeyeceðinizi buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
tr: Burada paralaks efektinin özel resimde kullanılıp kullanılmayacağını seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
tr: Burada Başlık metni için arkaplan rengi kullanıp kullanmayacağınızı seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
tr: Linkinizin yeni pencerede açýlýp açýlmamasýný buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
tr: Burada baş kısmının tam ekran boyutuna büyütülüp büyütülmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
tr: Yüzde iþaretinin yukarýdaki rakam setinin ardýndan eklenip eklenmeyeceðini buradan seçebiliriniz.

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
tr: Burada aşağı kaydırma tuşununun gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
tr: Kullanýcýnýn mevcut sayfaya yeniden yönlendirilip yönlendirilmeyeceðini buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
tr: Büyütme seviyesinin fare tekerleðiyle kontrol edilip edilmeyeceðini buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether to hide or show the next post link
tr: Burada sonraki gönderi bağlantısının gösterilmesini veya gizlenmesini seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether to hide or show the previous post link
tr: Burada önceki gönderi bağlantısının gösterilmesini veya gizlenmesini seçebilirsiniz

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
tr: Metninizin açýk ya da koyu olup olmayacaðýný buradan seçebilirsiniz. Koyu arka planlý bir slaytýnýz varsa, o zaman açýk renkli metni seçin. Açýk renkli bir arka planýnýz varsa, koyu renkli metin kullanýn.

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
tr: Metnin açýk ya da koyu olmasýný buradan seçebilirsiniz. Koyu bir arka planla çalýþýyorsanýz, o zaman metniniz açýk renkli olmalý. Arka planýnýz açýk renkteyse, metniniz koyuya ayarlanmalý.

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
tr: Baþlýk metninizin açýk ya da koyu olacaðýný buradan seçebilirsiniz. Eðer koyu bir arka planla çalýþýyorsanýz, o zaman metniniz açýk olmalý. Eðer arka planýnýz açýk renkteyse, o zaman metniniz koyuya ayarlanmalý.

en: Here you can choose which action to execute on button click
tr: Burada butonu ile çalıştırmak için seçebilirsiniz

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
tr: Burada özel resimde hangi paralaks yöntemini kullanacağınızı seçebilirsiniz

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
tr: Kenar çubuðu modülünde kullanmak için yeni widget alanlarýný buradan etkileyebilirsiniz.

en: Here you can create the content that will be used within the module.
tr: Modül içinde kullanýlacak içeriði buradan oluþturabilirsiniz.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
tr: Kararýnýzýn eyleme geçmesi için buradan özel bir arka plan rengi tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
tr: Buradan geri sayým kronometreniz için özel bir arka plan rengini tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
tr: Buradan simge çember sýnýrý için özel bir renk tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
tr: Simge çemberi için buradan özel bir renk tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the overlay
tr: Burada üst katman için özel bir renk tanımlayabilirsiniz

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
tr: Burada simge üst katmanı için özel bir renk tanımlayabilirsiniz

en: Here you can define a custom color for your icon.
tr: Burada simgeniz için özel bir renk tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom icon for the overlay
tr: Burada üst katman için özel bir simge tanımlayabilirsiniz

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
tr: Burada Gönderi Bilgisi'ndeki Tarih Biçimi'ni belirleyebilirsiniz. Varsayılan 'M j, Y'

en: Here you can define the alignment of Button
tr: Tuşun hizalanmasını buradan tanımlayabilirsiniz

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
tr: Þimdiki sekme içine yerleþtirilecek içeriði buradan tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
tr: Ýðne için, bilgi kutusuna yerleþtirilecek içeriði buradan tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
tr: Burada özel e-posta mesajı için örnek tanımlayabilirsiniz. Alanlar aşağıdaki biçimde olmalıdır - <strong>%%field_id%%</strong>. Örneğin eğer alanın şu kimliği kapsamasını istiyorsanız = <strong>phone</strong> ve alanın şu kimliği kapsamasını istiyorsanız = <strong>message</strong>, o zaman şu son eki kullanabilirsiniz: <strong>Mesajım %%message%% ve telefon numarası %%phone%%</strong>. Varsayılan için boş bırakın.

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post
tr: Burada, önceki ve sonraki gönderilerin mevcut gönderi sınıflandırmasında olduğu gibi olup olmayacağını belirleyebilirsiniz

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
tr: Buradan alýntýlardan sonra daha fazla oku linkini gösterip göstermeyeceðinizi seçebilirsiniz.

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
tr: Yukarýdaki "Otomatik Atlý Karýnca Dönüþü" opsiyonu etkinleþtirilirse, Atlý Karýncanýn ne kadar hýzlý döneceðini buradan belirleyebilirsiniz. Sayý büyüdükçe her dönüþ arasýndaki duraklama uzar. (Ör. 1000 = 1 sn)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
tr: Buradan, eðer yukarýdaki "Otomatik Animasyon" seçeneði etkinleþtirilirse, kaydýrýcýnýn her slayt arasýnda ne kadar hýzlý solacaðýný belirleyebilirsiniz. Rakam yükseldikçe, her dönüþ arasýndaki duraklama uzayacak.

en: Here you can save the current item and add it to your Divi Library for later use as well.
tr: Burada mevcut parçayı kaydedebilir ve Divi Kütüphanesi'ne daha sonra kullanmak için de kaydedebilirsiniz.

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
tr: Bölümünüzün iç gölgesi olup olmayacaðýný buradan seçebilirsiniz. Renkli arka planlarýnýz ya da arka plan görüntüleriniz oladuðunda bu harika görünebilir.

en: Hex Value
tr: Renk Değeri

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide Arrows
tr: Oklarý Gizle

en: Hide Button
tr: Butonu Gizle

en: Hide CTA On Mobile
tr: Mobilde CTA Gizle

en: Hide Content On Mobile
tr: İçeriği Mobilde Gizle

en: Hide Next Post Link
tr: Sonraki Gönderi Bağlantısını Gizle

en: Hide On Mobile
tr: Mobilde Gizle

en: Hide Previous Post Link
tr: Önceki Gönderi Bağlantısını Gizle

en: Hide Slider Controls
tr: Kaydýrýcý Kontrollerini Gizle

en: History States
tr: Geçmiş Durumlar

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Homepage Basic
tr: Ana Sayfa Temel

en: Homepage Company
tr: Ana Sayfa Þirketi

en: Homepage Corporate
tr: Ana Sayfa Ortaklýðý

en: Homepage Extended
tr: Geniþletilmiþ Ana Sayfa

en: Homepage Portfolio
tr: Ana Sayfa Portfolyösü

en: Homepage Shop
tr: Ana Sayfa Alýþveriþ

en: Hour(s)
tr: Saat(ler)

en: Hourly
tr: Saatlik

en: Hover Icon Picker
tr: Üzerindeyken Simge Seçici

en: Hover Overlay Color
tr: Üzerindeyken Örtü Rengi

en: Hrs
tr: S.

en: Icon
tr: Simge

en: Icon Color
tr: Simge Rengi

en: Icon Font Size
tr: Simge Yazı Büyüklüğü

en: Icon Hover Color
tr: Üzerindeyken Simge Rengi

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
tr: Tanýmlýysa, bu görüntü bu modül için arka plan olarak kullanýlacak. Bir arka plan görüntüsünü kaldýrmak için, basitçe URLyi ayarlar bölgesinden silin.

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
tr: Tanýmlanýrsa, bu slayt görüntüsü slayt metninizin solunda görünecek. Bir görüntü yükle, ya da sadece metinden oluþan bir slayt için boþ býrak.

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
tr: Tanýmlanýrsa, bu video slayt metninizin solunda görünecek. Youtube ya da Vimeo sayfasý URLsini girin, ya da sadece metinden oluþan bir slayt için boþ býrakýn.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
tr: Etkinleştirildiğinde, ziyaretçi bir gönderinin özellikli resmi üzerinde gezinirken bir üst katman rengi ve simgesi görünecektir.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
tr: Etkinleştirildiğinde, ziyaretçi resim üzerinde gezindiğinde bir üst katman renk ve simge görünecektir

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
tr: Etkinleştirildiğinde, alan içerik boşluğunun %100’ünü alacaktır, aksi takdirde %50’sini alacaktır

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
tr: Etkinleþtirilirse, kaydýrdýkça arka plan görüntünüz, paralaks benzeri eðlenceli bir etki oluþturarak sabit kalacak.

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
tr: Etkinleþtirilirse, arka plan görüntülerinizin kaydýrdýkça, eðlenceli bir paralaks etkisi saðlayarak sabit bir pozisyonu olacak.

en: If this option appears to have no effect, you might need to
tr: Bu seçeneğin hiç etkisi olmuyor gibi görünüyorsa,

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
tr: Tanýmlanmýþ bir slayt görüntünüz varsa, görüntü için görüntü alternatifi metninizi buraya girin.

en: If you have cleared your plugin cache and browser cache, but still get this warning, then your files may be cached at the DNS or Server level. Contact your host or CDN for assistance.
tr: Eklenti önbelleğinizi ve tarayıcı önbelleğinizi temizlediyseniz ama yine de bu uyarıyı alıyorsanız, o zaman dosyalarınız DNS veya sunucu düzeyinde ön belleğe alınmış olabilir. Yardım için sağlayıcınıza ya da CDN'nize başvurun.

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
tr: Atlý karýnca düzeni seçilirse ve atlý karýncanýn otomatik olarak kaymasýný isterseniz, ziyaretçiler sonraki butonuna basmaya gerek duymadan bu opsiyonu etkinleþtir ve sonra dönme hýzýný aþaðýdakine ayarla.

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
tr: Kaydýrýcýnýn, ziyaratçinin sonraki butonuna basmasýna gerek kalmadan otomatik olarak kaymasýný istiyorsan, bu opsiyonu etkinleþtir ve sonra istiyorsan aþaðýdan dönüþ hýzýný ayarla.

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
tr: Tarih formatýný ayarlamak istiyorsanýz, uygun PHP tarih formatýný buraya girin.

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
tr: Ýlanýnýza bir link yapmak isterseniz, hedef URLnizi buraya girin.

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
tr: Bir alt baþlýk kullanmak istiyorsanýz, buraya ekleyin. Alt baþlýðýnýz baþlýðýnýzýn altýnda küçük bir yazý tipinde görünecek.

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
tr: Görüntünüzün bir link olmasýný isterseniz, hedef URLyi buraya girin. Bu alan boþ býrakýlýrsa link oluþturulmayacak.

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
tr: Fiyatlamanýz üyelik temelliyse, üyelik ödeme döngüsünü buraya girin.

en: Image
tr: Görüntü

en: Image & Icon
tr: Görsel ve Simge

en: Image & Video
tr: Görsel ve Video

en: Image Alignment
tr: Resim Hizalama

en: Image Alt Text
tr: Görüntü Alternatif Metni

en: Image Alternative Text
tr: Alternatif Metni Görüntüleyin

en: Image Max Width
tr: Resim Maksimum Genişliği

en: Image Overlay
tr: Resim Üst Katmanı

en: Image Overlay URL
tr: Görüntü Çoðalmasý URL

en: Image Placement
tr: Resim Yerleştirme

en: Image Title Text
tr: Görüntü Baþlýðý Metni

en: Image URL
tr: Görüntü URLsi

en: Image Vertical Alignment
tr: Resmin Dikey Hizalanması

en: Image/Icon Animation
tr: Görüntü/Simge Animasyonu

en: Image/Icon Placement
tr: Görüntü/Simge Yerleþtirmesi

en: Images
tr: Görseller

en: Images Number
tr: Görüntü Sayýsý

en: Import
tr: İçe Aktarma

en: Import Divi Builder Layout
tr: Divi Builder Yerleşim Planını İçe Aktar

en: Importing a previously-exported Divi Builder Layout file will overwrite all content currently on this page.
tr: Daha önce dışa aktarılmış bir Divi Builder Yerleşim Planını içe aktarmak, bu sayfada zaten var olan tüm içeriğin üzerine yazacaktır.

en: Impressions
tr: İzlenimler

en: In The New Tab
tr: Yeni Sekmede

en: In The Same Window
tr: Ayný Pencerede

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
tr: Videolarýn doðru bir þekilde boyutlanmasý için, videonuzun tam yüksekliðini buraya girmelisiniz (piksel olarak).

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
tr: Videolarýn doðru þekilde boyutlanmasý için, videonuzun tam geniþliðini (piksel olarak) buraya girmelisiniz.

en: In the same category
tr: Aynı Kategoride

en: Inactive Tab Background Color
tr: Pasif Sekme Arkaplan Rengi

en: Include Advanced Design Settings
tr: Gelişmiş Tasarım Ayarlarını Dahil Et

en: Include Advanced Design settings
tr: Gelişmiş Tasarım Ayarlarını Dahil Et

en: Include Categories
tr: Kategorileri Dahil Et

en: Include Custom CSS
tr: Özel CSS Dahil Et

en: Include General Settings
tr: Genel Ayarları Dahil Et

en: Include General settings
tr: Genel Ayarları Dahil Et

en: Included option
tr: Dahil edilen seçenek

en: Incorrect email
tr: Yanlış e-posta

en: Increase Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutunu Artır

en: Increase Row Padding
tr: Satır Doldurmayı Artır

en: Increase Row Padding By 10px
tr: Satır Doldurmayı 10px Artır

en: Increase Section Padding
tr: Bölüm Doldurmayı Artır

en: Increase Section Padding By 10px
tr: Bölüm Doldurmayı 10px Artır

en: Increase Your Memory Limit Now
tr: Şimdi Bellek Limitinizi Arttırın

en: Indent List
tr: Listeyi Girintile

en: Inline Editor Shortcuts
tr: Satır İçi Editör Kısayolları

en: Input
tr: Girdi

en: Input Border Radius
tr: Yazı Kutularının Köşe Yarıçapı

en: Input Facebook Profile Url.
tr: Facebook Profil URLsi Girin.

en: Input Field
tr: Girdi Alanı

en: Input Field Background Color
tr: Girdi Alanı Arka Plan Rengi

en: Input Google+ Profile Url
tr: Google+ Profil URLsi Girin.

en: Input LinkedIn Profile Url
tr: LinkedIn Profil URLsi Girin.

en: Input Twitter Profile Url
tr: Twitter Profil URLsi Girin.

en: Input a destination URL for the slide button.
tr: Slayt butonu için bir hedef URL girin.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
tr: Ürüne dahil olan/olmayan özelliklerin bir listesini girin. Maddeleri yeni bir satýrda ayýr, ve + ya da - sembolüyle baþla

en: Input a title for the circle counter.
tr: Daire sayýcý için bir baþlýk girin.

en: Input a title for the counter.
tr: Sayýcý için bir baþlýk girin.

en: Input a title for your bar.
tr: Çubuðunuz için bir baþlýk girin.

en: Input the destination URL for the signup button.
tr: Kayýt butonu için hedef URLsini girin.

en: Input the destination URL for your CTA button.
tr: Eyleme çaðýr butonunuz için hedef URLsini girin.

en: Input the destination URL for your button.
tr: Butonunuz için hedef URL’yi girin

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="%1$s">Mandrill</a>, <a href="%2$s">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
tr: Mesajların gönderilmesi gereken e-posta adresini girin.<br /><br /> Not: E-posta dağıtımı ve spam önleme karmaşık süreçlerdir.  <a href="%1$s"> Mandrill </a> ,  <a href="%2$s"> SendGrid </a>  olarak böyle bir dağıtım hizmeti kullanmanızı ya da bu form aracılığıyla gönderilen iletilerin dağıtımını sağlamak için diğer benzer hizmeti öneririz.

en: Input the job title.
tr: Ýþ ünvanýný girin.

en: Input the main text content for your module here.
tr: Modülünüz için ana metin içeriðini buraya girin.

en: Input the name of the company.
tr: Þirket adýný girin.

en: Input the name of the person
tr: Kiþinin adýný girin

en: Input the name of the testimonial author.
tr: Onay yazarýnýn ismini girin.

en: Input the person's position.
tr: Kiþinin konumunu girin.

en: Input the value of the product here.
tr: Ürünün deðerini buraya girin.

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
tr: Yazarýn web sitesini gir ya da link olmamasý için boþ býrakýn.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
tr: Ýstenen buton metnini girin ya da buton olmamasý için boþ býrakýn.

en: Input your desired button text.
tr: İstenen buton metnini girin.

en: Input your desired currency symbol here.
tr: Ýstenen para birimi sembolünü buraya girin.

en: Input your main slide text content here.
tr: Ana slayt metni içeriðinizi buraya girin.

en: Input your value to action title here.
tr: Eylem baþlýðý deðerinizi buraya girin.

en: Insert Column(s)
tr: Kolon(lar) Gir

en: Insert Columns
tr: Kolonlar Gir

en: Insert Heading Four
tr: Dördüncü Başlığı Ekle

en: Insert Heading One
tr: Birinci Başlığı Ekle

en: Insert Heading Three
tr: Üçüncü Başlığı Ekle

en: Insert Heading Two
tr: İkinci Başlığı Ekle

en: Insert Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Insert Media
tr: Ortam Ekle

en: Insert Module
tr: Modül Gir

en: Insert Module(s)
tr: Modül(leri) Girin

en: Insert Ordered List
tr: Sıralı Liste Ekle

en: Insert Quote
tr: Alıntı Ekle

en: Insert Row
tr: Satır Ekle

en: Insert Row(s)
tr: Satır(lar) Ekle

en: Insert Section
tr: Bölüm Ekle

en: Insert Unordered List
tr: Sıralı Olmayan Liste Ekle

en: Inset
tr: İçe Ayarla

en: Invalid Color
tr: Geçersiz Renk

en: Invalid Email.
tr: Geçersiz e-posta adresi.

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
tr: Geçersiz Pin ve adres verisi. Lütfen yeniden deneyin.

en: Invalid email
tr: Geçersiz e-posta

en: Italic Text
tr: İtalik Metin

en: Item
tr: Madde

en: Item Overlay
tr: Öğe Kaplaması

en: Item Title
tr: Öğe Başlığı

en: Job Title
tr: Ýþ Ünvaný

en: Justified
tr: Ayarlanmış

en: Justify Text
tr: Metni İki Yana Yasla

en: Keep Column Padding on Mobile
tr: Mobil Sütun Doldurma tutmak

en: Keep Custom Padding on Mobile
tr: Özel Boşlukları Mobilde de Geçerli Kıl

en: Label
tr: Etiket

en: Label Color
tr: Etiket Rengi

en: Landing Page
tr: Ýniþ Sayfasý

en: Landscape
tr: Yatay

en: Last 24 Hours
tr: Son 24 Saat

en: Last 7 Days
tr: Son 7 Gün

en: Last Month
tr: Son Ay

en: Last Name
tr: Soyad

en: Lastly, it is recommended that you temporarily disable all WordPress plugins and browser extensions and try to save again to determine if something is causing a conflict.
tr: Son olarak, geçici olarak tüm WordPress eklentilerini ve tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakmanız ve bir şeylerin bir çatışmaya neden olduğunu tespit etmek için tekrar kaydetmeyi denemeniz önerilir.

en: Layout
tr: Yerleşim Düzeni

en: Layout Name:
tr: Plan Adı:

en: Layout Type
tr: Plan Tipi

[ctx: Layout item]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

[ctx: Layout type general name]
en: Layouts
tr: Yerleşim Düzenleri

[ctx: Layout type singular name]
en: Layout
tr: Yerleşim Düzeni

en: Layouts
tr: Yerleşim Düzenleri

en: Leave a Reply to %s
tr: %s’e Bir Cevap Bırakın

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly
tr: Bu modülü bir Proje veya Gönderide kullanıyorsanız boş bırakın. Aksi halde ‘Aynı Kategoride’ seçeneğinin düzgün çalışması için sınıflandırma adını yazınız

en: Left
tr: Sol

en: Left Text
tr: Sol Metin

en: Left To Right
tr: Soldan Saða

en: Library Settings
tr: Kütüphane Ayarları

en: Light
tr: Açık Renk

en: Light Text Color
tr: Açık Metin Rengi

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link Disabled
tr: Bağlantıyı Devre Dışı

en: Link Shape
tr: Link Þekli

en: Link URL
tr: URL Linki

en: LinkedIn Profile Url
tr: LinkedIn Profil URLsi

en: Links
tr: Bağlantılar

en: List All Shortcuts
tr: Tüm Kısayolları Listele

en: List Settings
tr: Liste Ayarları

en: Load
tr: Yükle

en: Load From Library
tr: Kütüphaneden Yükle

en: Load Layout
tr: Düzenlemeyi Yükle

en: Loaded
tr: Yüklü

en: Loading preview...
tr: Yükleniyor...

en: Lock
tr: Kilit

en: Lock Item
tr: Kilit Öğe

en: Lock Module
tr: Modülü Kilitle

en: Locked
tr: Kilitli

en: Log out
tr: Çıkış yap

en: Logged in as %1$s
tr: Oturum adı %1$s

en: Login
tr: Giriş

en: Login Button
tr: Giriş Butonu

en: Login Description
tr: Giriş Tanımı

en: Login Fields
tr: Giriş Alanları

en: Login Form
tr: Giriş Formu

en: Login as %s
tr: %s olarak giriş yap

en: Logo Image Alternative Text
tr: Logo Alternatif Metin

en: Logo Image URL
tr: Logo Resmi URL

en: Logo Title
tr: Logo Başlık

en: MailChimp List
tr: MailChimp Listesi

en: Main Element
tr: Ana eleman

en: Maintenance Mode
tr: Bakým Modu

en: Make Fullscreen
tr: Tam Ekran Yap

en: Make Fullwidth
tr: Tam Genişlik Yap

en: Make Menu Links Fullwidth
tr: Menü Bağlantıları Fullwidth Olun

en: Make Row Fullwidth
tr: Satırı Tam Genişlikli Yap

en: Make This Row Fullwidth
tr: Bu Satırı Tam Geniş Yap

en: Make This Section Fullwidth
tr: Bu Bölümde, Fullwidth Olun

en: Make This Table Featured
tr: Bu Tabloyu Görünür Yap

en: Make a connection
tr: Bir bağlantı kurmak

en: Make sure you entered the captcha.
tr: Güvenlik kodunu girdiğinizden emin olun.

en: Make sure you fill in all required fields.
tr: Tüm zorunlu alanları doldurduğunuzdan emin olun.

en: Make this a global item
tr: Bunu evrensel yap

en: Manage
tr: Yönet

en: Manage Categories
tr: Kategorileri Yönet

en: Manage Your Plugins
tr: Eklentilerinizi Yönetin

en: Map
tr: Harita

en: Map Center Address
tr: Harita Merkez Adresi

en: Map Pin Address
tr: Ýðne Adresini Haritalayýn

en: Map Pin Address cannot be empty
tr: Pin Adres Haritası boş olamaz

en: Max Width
tr: Maksimum Genişlik

en: Member Description
tr: Üye Açıklaması

en: Member Image
tr: Üye Resmi

en: Member Position
tr: Üye Pozisyonu

en: Member Social Links
tr: Üye Sosyal Bağlantıları

en: Menu
tr: Menü

en: Menu Link
tr: Menü Bağlantısı

en: Message
tr: Mesaj

en: Message Field
tr: Mesaj Alanı

en: Message Pattern
tr: Mesaj Kalıbı

en: Meta
tr: Bilgi

en: Meta Date Format
tr: Tarih Formatý

en: Min
tr: Dak.

en: Mine
tr: Maden

en: Minute(s)
tr: Dakika(lar)

en: Mirror padding on both sides
tr: İki tarafta yansıtmalı doldurma

en: Mobile
tr: Mobil

en: Mobile Menu Background Color
tr: Mobil Menü Arka Plan Rengi

en: Mobile Menu Text Color
tr: Mobil Menü Metin Rengi

en: Modal Shortcuts
tr: Kalıcı Kısayollar

en: Module
tr: Birim

en: Module Customizer
tr: Modül Düzenleyici

en: Module Settings
tr: Modül Ayarlarý

en: Module Shortcuts
tr: Modül Kısayolları

en: Module Use
tr: Modül Kullanın

en: Module Width
tr: Modül Genişliği

en: Modules
tr: Modüller

en: Mouse Wheel Zoom
tr: Fare Tekerlek Büyütmesi

en: Move Item
tr: Öğeyi

en: Move Module
tr: Modülü Taşı

en: Move Row
tr: Satırı Taşı

en: Move Section
tr: Bölümü Taşı

en: Move and copy module into dropped location
tr: Modülü bırakılan konuma taşıyın ve kopyalayın

en: Moved
tr: Taşındı

en: Name
tr: İsim

en: Name Field
tr: İsim Alanı

en: Navigation
tr: Gezinme

en: Navigation Arrows
tr: Navigasyon Okları

en: Network
tr: Ağ

en: New Bar Counter
tr: Yeni Çubuk Sayýcý

en: New Category Name
tr: Yeni Kategori Adı

en: New Comment Title
tr: Yeni Yorum Başlığı

en: New Field
tr: Yeni Alan

en: New Layout
tr: Yeni Yerleşim Düzeni

en: New Message From %1$s%2$s
tr: den yeni mesaj %1$s%2$s

en: New Module
tr: Yeni Modül

en: New Pin
tr: Yeni Ýðne

en: New Pricing Table
tr: Yeni Fiyatlama Tablosu

en: New Project
tr: Yeni Proje

en: New Row
tr: Yeni Satır

en: New Section
tr: Yeni Bölüm

en: New Slide
tr: Yeni Slayt

en: New Social Network
tr: Yeni Sosyal Að

en: New Tab
tr: Yeni Sekme

en: New Tag Name
tr: Yeni Etiket Adı

en: New Template Settings
tr: Yeni Tema Ayarları

en: New Video
tr: Yeni Video

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Daha Yeni Yorumlar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newsletter Button
tr: Bülten Tuşu

en: Newsletter Description
tr: Bülten Açıklaması

en: Newsletter Fields
tr: Haber Bülteni Alanları

en: Newsletter Form
tr: Bülten Formu

en: Next
tr: Gelecek

en: Next Entries &raquo;
tr: Sonraki Girişler &raquo;

en: Next Link
tr: Sonraki Bağlantı

en: Next Link Arrow
tr: Sonraki Link Oku

en: Next Link Text
tr: Sonraki Bağlantı Metni

en: Next Post
tr: Sonraki Gönderi

en: No
tr: Hayýr

en: No Animation
tr: Animasyon Yok

en: No Comments
tr: Yorum Yok

en: No File Selected
tr: Dosya Seçilmedi

en: No available options for this configuration.
tr: Bu yapılandırma için ayar mevcut değil.

en: No results found
tr: Sonuç bulunamadý

en: Not saved, editor out of focus
tr: Kaydedilmedi, editör odak dışı

en: Note
tr: Not

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
tr: Widget alanýnýzý "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" olarak isimlendirmek bu temada çeliþkilere sebep olabilir

en: Note: this field is used to disable browser autofill during the form editing in VB
tr: Not: bu alan VB'de form düzenleme sırasında tarayıcı otomatik doldurma özelliğini devre dışı bırakmak için kullanılır

en: Note: this process cannot be undone.
tr: Not: Bu işlem geri alınamaz.

en: Nothing found
tr: Hiçbir şey bulunamadı

en: Nothing found in Trash
tr: Çöp Kovasında Hiçbir şey bulunamadı

en: Number
tr: Rakam

en: Number Counter
tr: Numara Sayýcý

en: Number Counter Title
tr: Numara Gösterge Başlığı

en: Numbers
tr: Numaralar

en: Off
tr: Kapalı

en: Offset Number
tr: Öteleme Numarasý

en: Ok
tr: Tamam

en: Old Price
tr: Eski Fiyat

en: On
tr: Açık

en: Once set, a goal that has been placed inside a split testing subject cannot be moved outside the split testing subject. You can end your split test and start a new one if you would like to make this change.
tr: Ayarlandıktan sonra, bir bölme test konusu içine yerleştirilmiş olan bir hedef, bölme test konusu dışına taşınamaz. Bölme testinizi sonlandırabilirsiniz ve bu değişikliği yapmak istiyorsanız bir yenisini başlatabilirsiniz.

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
tr: Yalnızca Vurgulu Üzerinde Göster Simgesi %1$s

en: Onsale
tr: İndirimde

en: Oops, it looks like the Divi Builder failed to load. Performing the following actions may help solve the problem.
tr: Eyvah, görünüşe bakılırsa Divi Oluşturucusu yüklenemedi. Aşağıdaki aksiyonları gerçekleştirmek, sorunu çözmeye yardımcı olabilir.

en: Open
tr: Aç

en: Open History Window
tr: Geçmiş Penceresini Aç

en: Open In Lightbox
tr: Lightbox'ta Aç

en: Open Page Settings
tr: Sayfa Ayarlarını Aç

en: Open Portability Window
tr: Taşınabilirlik Penceresini Aç

en: Open Toggle
tr: Açık Düğme

en: Open Toggle Background Color
tr: Açık Düğme Arkaplan Rengi

en: Open Toggle Text Color
tr: Açık Düğme Metin Rengi

en: Open in Lightbox
tr: Lightbox'ta Aç

en: Order By
tr: Siperiþ Edin

en: Orientation
tr: Yön

en: Our Team
tr: Ekibimiz

en: Outset
tr: Dışa Ayarla

en: Overlay
tr: Örtü

en: Overlay Icon
tr: Örtü Simgesi

en: Overlay Icon Color
tr: Simge Rengini Kapla

en: Padding
tr: Hücre İçi Boşluk

en: Padding limited to opposing value
tr: Doldurma karşıdaki değere sınırlandı

en: Page
tr: Sayfa

en: Page Dual Sidebars
tr: Sayfa Çift Kenar Çubuklarý

en: Page Fullwidth
tr: Sayfa Tam geniþliði

en: Page Left Sidebar
tr: Sayfa Sol Kenar Çubuðu

en: Page Options
tr: Sayfa Seçenekleri

en: Page Right Sidebar
tr: Sayfa Sað Kenar Çubuðu

en: Page Settings
tr: Sayfa Ayarları

en: Page Shortcuts
tr: Sayfa Kısayolları

en: Pagenavi
tr: Sayfa Navigasyonu

en: Pagination Active Page
tr: Geçerli Sayfayı Numaralandırma

en: Parallax
tr: Parallaks

en: Parallax Effect
tr: Paralaks Etkisi

en: Parallax Method
tr: Paralaks Yöntemi

en: Parallax method
tr: Paralaks yöntemi

en: Parent Category
tr: Üst Kategori

en: Parent Category:
tr: Üst Kategori:

en: Parent Tag
tr: Üst Etiketi

en: Parent Tag:
tr: Ana Etiket:

en: Password
tr: Şifre

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste After
tr: Yapıştır Sonra

en: Paste Module
tr: Modülü Yapıştır

en: Paste Module Styles
tr: Modül Stillerini Yapıştır

en: Paste Style
tr: Stili Yapıştır

en: Paste the authorization code from the Aweber page that was just opened in a new tab here. You can generate a new authorization code %1$s here %2$s
tr: Burada yeni bir sekmede biraz önce açılmış Aweber sayfasından yetkilendirme kodunu yapıştırın. %1$s Buradan %2$syeni bir yetkilendirme kodu oluşturabilirsiniz

en: Pasted
tr: Yapıştırıldı

en: Pause Video
tr: Videoyu Duraklatýn

en: Per
tr: Baþýna

en: Percent
tr: Yüzde

en: Percent Container
tr: Yüzde Konteynırı

en: Percent Sign
tr: Yüzde Ýþareti

en: Percent Text
tr: Yüzde Metni

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Percentage Color
tr: Yüzde Rengi

en: Person
tr: Kiþi

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone View
tr: Telefon Görünümü

en: Pin Settings
tr: Ýðne Ayarlarý

en: Placeholder Color
tr: Yer İmi Rengi

en: Placeholder Text
tr: Yer İmi Metni

en: Play Button
tr: Oynat Tuşu

en: Play Icon
tr: Oynat Simgesi

en: Play Icon Color
tr: Oynat Simgesinin Rengi

en: Player Buttons
tr: Oynatıcı Düğmeleri

en: Player Pause
tr: Oynatıcı Duraksatma

en: Player Sliders
tr: Oynatıcı Kaydırıcıları

en: Player Sliders Current
tr: Oynatıcı Şu Ankini Kaydırır

en: Player Timer
tr: Oynatıcı Zaman Ölçeri

en: Please enter first name
tr: İlk adı girin lütfen

en: Please increase your PHP Memory Limit to 128M. You can return the value to default via the Divi Theme Options in the future
tr: Lütfen PHP Bellek Limitinizi 128M'ye yükseltin. Daha sonra Divi Tema Seçenekleri aracılığıyla varsayılan değere döndürebilirsin

en: Please refresh the page and try again.
tr: Lütfen sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Please select at least 1 tab to save
tr: Lütfen kaydetmek için en az 1 sekme seçin

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
tr: Lütfen doğru bilgileri girdiğinizden emin olmak için aşağıdaki alanları kontrol edin.

en: Please, fill in the following fields:
tr: Aşağıdaki alanları doldurunuz:

en: Please, fix the following errors:
tr: Lütfen, aşağıdaki hataları düzeltin:

en: Plugin Options
tr: Eklenti Seçenekleri

en: Portability
tr: Olasılık

en: Portfolio
tr: Portfolyö

en: Portfolio 1 Column
tr: Portfolyö 1 Kolonu

en: Portfolio Filters
tr: Koleksiyon Filtreleri

en: Portfolio Fullwidth Carousel
tr: Portfolyö Tam geniþlik Atlý Karýncasý

en: Portfolio Fullwidth Grid
tr: Portfolyö Tam geniþlik Þebekesi

en: Portfolio Grid
tr: Portfolyö Þebekesi

en: Portfolio Image
tr: Koleksiyon Resmi

en: Portfolio Item
tr: Portföy Öğesi

en: Portfolio Pagination
tr: Portföy Sayfalandırma

en: Portfolio Post Meta
tr: Koleksiyon Gönderisi Bilgileri

en: Portfolio Title
tr: Portfolyö Baþlýðý

en: Portrait
tr: Dikey

en: Portrait Border Radius
tr: Portre Kenar Yarıçapı

en: Portrait Height
tr: Portre Yüksekliği

en: Portrait Image URL
tr: Portre Görüntü URLsi

en: Portrait Width
tr: Portre Genişliği

en: Position
tr: Konum

en: Post Meta
tr: Gönderi Bilgisi

en: Post Navigation
tr: Gönderi Navigasyonu

en: Post Slider
tr: Gönderi Kaydırıcı

en: Post Title
tr: Gönderi Başlığı

en: Posts Number
tr: Numarayý Gönderir

en: Posts by %s
tr: %s tarafından gönderilen mesajlar

en: Predefined Layouts
tr: Önceden Tanımlı Planlar

en: Prev
tr: Önceki

en: Preview
tr: Önizleme

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous Link
tr: Önceki bağlantı

en: Previous Link Arrow
tr: Önceki Link Oku

en: Previous Link Text
tr: Sonraki Bağlantı Metni

en: Previous Post
tr: Önceki Gönderi

en: Price
tr: Fiyat

en: Pricing Button
tr: Ücretlendirme Tuşu

en: Pricing Content
tr: Ücretlendirme İçeriği

en: Pricing Heading
tr: Ücretlendirme Alt Başlığı

en: Pricing Item
tr: Öğe Fiyatlandırma

en: Pricing Subtitle
tr: Altyazı Fiyatlandırma

en: Pricing Table
tr: Fiyatlandýrma Tablosu

en: Pricing Table Settings
tr: Fiyatlama Tablosu Ayarlarý

en: Pricing Tables
tr: Ücretlendirme Tabloları

en: Pricing Title
tr: Ücretlendirme Başlığı

en: Pricing Top
tr: Ücretlendirme Üst

en: Proceed
tr: İlerleme

en: Product
tr: Ürün

en: Product Category
tr: Ürün Kategorisi

en: Product Count
tr: Ürün Sayısı

en: Product Features
tr: Ürün Özellikleri

en: Project
tr: Proje

en: Project Categories
tr: Proje Kategorileri

en: Project Category
tr: Proje Kategorisi

en: Project Extended
tr: Geniþletilmiþ Proje

en: Project Extended 2
tr: Geniþletilmiþ Proje 2

en: Project Tag
tr: Proje Etiketi

en: Project Tags
tr: Proje Etiketleri

en: Projects
tr: Projeler

en: Promo Button
tr: Tuş

en: Promo Description
tr: Açıklama

en: Promo Title
tr: Reklam Başlığı

en: Publish
tr: Yayınla

en: Quote Icon
tr: Simgeyi týrnak içine alýn

en: Quote Icon Color
tr: Simge Rengi Alıntıla

en: Random
tr: Rastgele

en: Rating
tr: Puan

en: Read More Button
tr: Daha Fazla Buton Oku

en: Read more
tr: Daha fazla bilgi edinin

en: Reading Rate
tr: Okuma Oranı

en: Reads
tr: Okumalar

en: Recent Products
tr: Yakýn Zamanlý Ürünler

en: Redirect
tr: Tekrar Yönlendir

en: Redirect To The Current Page
tr: Mevcut Sayfaya Yeniden Yönlendirin

en: Redirect URL
tr: URL’yi Yönlendir

en: Redirect users after successful form submission.
tr: Formun başarılı bir şekilde gönderilmesinden sonra kullanıcıları yönlendir.

en: Redo
tr: Yinele

en: Refresh Stats
tr: İstatistikleri Yenileme

en: Regular
tr: Düzenli

en: Reload The Builder
tr: Builder’ı güncelleyin

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Border Separator
tr: Kenar Ayırıcıyı Kaldır

en: Remove Featured Table Drop Shadow
tr: Özel Tablo Arka Gölgesini Kaldır

en: Remove Inner Shadow
tr: İç Gölgeyi Kaldır

en: Remove Module
tr: Modül Kaldır

en: Remove Space Below The Image
tr: Görüntünün Altýndaki Boþluðu Kaldýr

en: Remove the connection
tr: Bağlantıyı Kaldır

en: Removed
tr: Kaldırıldı

en: Removing connection...
tr: Kaldırma bağlantı...

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Renamed
tr: Yeniden adlandırıldı

en: Replace existing content.
tr: Var olan içeriği değiştir.

en: Replace the existing content with loaded layout
tr: Yeni düzen ile varolan içeriği değiştir

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Reply Button
tr: Cevaplama Düğmesi

en: Required Field
tr: Zorunlu Alan

en: Reset Roles
tr: Reset Roller

en: Resize Modal
tr: Modeli Yeniden Boyutlandır

en: Responsive Zoom In
tr: Yanıt Veren Yakınlaştırma

en: Responsive Zoom Out
tr: Yanıt Veren Uzaklaştırma

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: Restrict padding to 10px increments
tr: Doldurmayı 10px aralıklarla sınırla

en: Ridge
tr: Çevre

en: Right
tr: Sað

en: Right Text
tr: Sağ Metin

en: Right To Left
tr: Saðdan Sola

en: Rotation
tr: Döndürme

en: Rounded Rectangle
tr: Yuvarlatýlmýþ Dikdörtgen

en: Row
tr: Satır

en: Row Settings
tr: Satır Ayarları

en: Rows
tr: Satırlar

en: Sale Badge
tr: İndirim Nişanı

en: Sale Badge Color
tr: İndirim Etiketinin Rengi

en: Sale Products
tr: Satýþ Ürünleri

en: Sales
tr: Satışlar

en: Sales Page
tr: Satýþ Sayfasý

en: Save
tr: Kaydet

en: Save & Add To Library
tr: Kaydet ve Kütüphaneye Ekle

en: Save & Exit
tr: Kaydet ve Çık

en: Save And Add To Library
tr: Kaydet ve Kütüphaneye Ekle

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Save Divi Roles
tr: Kaydet & Co Roller

en: Save Draft
tr: Taslağı Kaydet

en: Save Module To Library
tr: Modülü Kitaplığa Kaydet

en: Save Page
tr: Sayfayı Kaydet

en: Save Page As Draft
tr: Sayfayı Taslak Olarak Kaydet

en: Save Row To Library
tr: Satırı Kitaplığa Kaydet

en: Save Section To Library
tr: Bölümü Kiaplığa Kaydet

en: Save To Library
tr: Kütüphaneye Kaydet

en: Save as Draft
tr: Taslak olarak Kaydet

en: Save as Global
tr: Evrensel Olarak Kaydet

en: Save as Global Item
tr: Global Öğe Olarak Kaydet

en: Save as Global:
tr: Evrensel Olarak Kaydet:

en: Save to Library
tr: Kütüphaneye Kaydet

en: Save winner as global item (selected subject will be synced and your global item will be updated in the Divi Library)
tr: Küresel öğe olarak kazananı kaydedin(seçilen konu senkronize edilecek ve global öğeniz Divi Kütüphanesinde güncellenecektir)

en: Save winner as non-global item (selected subject will no longer be a global item and your changes will not modify the global item)
tr: Kazananı küresel olmayan öğe olarak kaydedin(seçilen konu artık küresel bir öğe olmayacak ve değişiklikleriniz küresel öğeyi değiştirmeyecek)

en: Save your current page to the Divi Library for later use.
tr: Mevcut sayfayı daha sonra kullanmak için Divi Kütüphanesi'ne kaydet.

en: Saved Module
tr: Kaydedilen Modülü

en: Saved Row
tr: Kaydedilen Satır

en: Saved Section
tr: Kaydedilen Bölüm

en: Scope
tr: Kapsam

en: Scroll Down Button
tr: Aşağı Kaydırma Butonu

en: Scroll Down Icon
tr: Aşağıya Kaydır Simgesi

en: Scroll Down Icon Color
tr: Aşağı Kaydırma Simge Rengi

en: Scroll Down Icon Size
tr: Aşağı Kaydırma Simge Boyutu

en: Search
tr: Ara

en: Search Categories
tr: Arama Kategoriler

en: Search Field
tr: Arama Alanı

en: Search Layouts
tr: Yerleşim Düzenlerini Ara

en: Search Options
tr: Arama Seçenekleri

en: Search Projects
tr: Arama Projeleri

en: Search Tags
tr: Arama Etiketleri

en: Search for:
tr: Ara:

en: Sec
tr: Sn.

en: Section
tr: Bölüm

en: Section Background Color
tr: Bölüm Arka Plan Rengi

en: Section Settings
tr: Bölüm Ayarları

en: Sections
tr: Bölümler

en: See History
tr: Tarihe Bakın

en: Select
tr: Seç

en: Select A Different Goal
tr: Farklı Bir Hedef Seçin

en: Select Color
tr: Renk Seç

en: Select File To Import
tr: İçe Aktarmak İçin Dosya Seçin

en: Select Split Testing Goal
tr: Bölme Test Hedefini Seçin

en: Select Split Testing Subject
tr: Bölme Test Konusu Seçin

en: Select Split Testing Winner
tr: Bölünmüş Test Kazananı Seçin

en: Select Your Goal
tr: Hedefinizi Seçin

en: Select a Network
tr: Bir Að Seç

en: Select a list
tr: Bir liste seç

en: Select a menu
tr: Bir menü seçin

en: Select a menu that should be used in the module
tr: Modülde kullanýlacak bir menü seçin

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
tr: Göstermek istediðiniz bir widget alaný seçin. Görünümler > Widgetlar sekmesinden yeni widget alanlarý yaratabilirsin.

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
tr: Yeni tema için kategori(ler) seç veya yeni bir ad gir ( isteğe bağlı )

en: Select how you would like to display the featured image in slides
tr: Kaydırıcılarda özellikli resmin nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçin

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
tr: Akýþa dahil etmek istediðiniz kategorileri seçin.

en: Separate Modal
tr: Modeli Ayır

en: Service Provider
tr: Servis Saðlayýcýsý

en: Set As Audio for the module
tr: Modül için Ses Olarak Ayarla

en: Set As Background
tr: Arka plan Olarak Ayarla

en: Set As Background Video
tr: Arka plan Videosu Olarak Ayarla

en: Set As Image
tr: Görüntü Olarak Ayarla

en: Set As Slide Image
tr: Slayt Görüntüsü Olarak Ayarla

en: Set As Video
tr: Video Olarak Ayarla

en: Set Winner Status
tr: Kazanan Durumunu Ayarlayın

en: Set image
tr: Resmi ayarla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings Tabs
tr: Ayarlar Sekmeleri

en: Settings Types
tr: Ayarlar Türleri

en: Shop
tr: Alýþveriþ

en: Shop Basic
tr: Alýþveriþ Temel

en: Shop Extended
tr: Alýþveriþ Geniþletildi

en: Shortcode Conversions
tr: Kısakod Dönüşümleri

en: Shortcode Tracking
tr: Kısakod Takibi

en: Shortcode for Tracking:
tr: Takip için Kısakod:

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Show
tr: Göster

en: Show Arrows
tr: Oklarý Göster

en: Show Author
tr: Yazarý Göster

en: Show Bullet
tr: Nokta Göster

en: Show Categories
tr: Kategorileri Göster

en: Show Circle Border
tr: Çember Sýnýrlarýný Göster

en: Show Comment Count
tr: Yorum Sayıyı Göster

en: Show Comments Count
tr: Yorum Sayısını Göster

en: Show Content
tr: Ýçeriði Göster

en: Show Controls
tr: Denetimleri Göster

en: Show Date
tr: Tarihi Göster

en: Show Divider
tr: Bölücüyü göster

en: Show Excerpt
tr: Alýntýyý göster

en: Show Featured Image
tr: Yer Alan Görüntüyü Göster

en: Show Image / Video On Mobile
tr: Resmi / Videoyu Mobilde Göster

en: Show Image On Mobile
tr: Resmi Mobilde Göster

en: Show Inner Shadow
tr: Ýç Gölgeyi Göster

en: Show Meta
tr: Metayı Göster

en: Show Pagination
tr: Sayfa Numaralamayý Göster

en: Show Post Categories
tr: Gönderi Kategorilerini Göster

en: Show Post Meta
tr: Gönderi Metasını Göster

en: Show Read More Button
tr: Daha Fazlasını Oku Butonunu Göster

en: Show Scroll Down Button
tr: Aşağı Kaydırma Tuşunu Göster

en: Show Slider Controls
tr: Kaydýrýcý Kontrollerini Göster

en: Show Title
tr: Baþlýðý Göster

en: Show Title and Caption
tr: Baþlýðý ve Alt Baþlýðý Göster

en: Show author avatar
tr: Yazarın avatarını göster

en: Show comments count
tr: Yorum sayısını göster

en: Show reply button
tr: yanıtla butonunu göster

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
tr: Tüm içeriği göstermek kaydırıcıdan sizin gönderinizi kırpmayacaktır. Alıntıyı göstermek sadece alıntı metnini görüntüleyecektir.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
tr: Tüm içeriði göstermek iletilerinizi indeks sayfasýnda yuvarlamayacak. Alýntýyý göstermek sadece alýntý metninizi gösterecek.

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuðu

en: Sizing
tr: Boyutlandırma

en: Skype Button Action
tr: Skype Düğmesi Eylemi

en: Slide
tr: Slayt

en: Slide Active Controller
tr: Aktif Slayt Yönlendiricisi

en: Slide Arrows
tr: Okları Kaydır

en: Slide Button
tr: Slayt Tuşu

en: Slide Controllers
tr: Slayt Yönlendiricileri

en: Slide Description
tr: Slayt Açıklaması

en: Slide Description Container
tr: Açıklama Kutusunu Kaydır

en: Slide Image
tr: Slayt Görüntüsü

en: Slide Image Vertical Alignment
tr: Slayt Görüntüsü Dikey Hizalama

en: Slide Settings
tr: Slayt Ayarlarý

en: Slide Title
tr: Slayt Başlığı

en: Slide Video
tr: Slayt Videosu

en: Slider
tr: Kaydýrýcý

en: Slider Arrows
tr: Kaydırıcı Oklar

en: Slider Arrows Color
tr: Kaydýrýcý Oklarý Rengi

en: Slider Controls
tr: Kaydýrýcý Kontroller

en: Slider Controls Color
tr: Kaydýrýcý Kontrolleri Rengi

en: Smartphone
tr: Akıllı Telefon

en: Snap Modal Left / Right
tr: Kalıcı Sola / Sağa Yasla

en: Snap to Left
tr: Sola Sığdır

en: Social Follow
tr: Sosyal Takip

en: Social Icon
tr: Sosyal Simge

en: Social Media Follow
tr: Sosyal Medya Takibi

en: Social Network
tr: Sosyal Að

en: Social Network Settings
tr: Sosyal Að Ayarlarý

en: Solid
tr: Aralıksız

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
tr: Üzgünüz, bu ögeyi düzenleme izniniz yok.

en: Sort By Date
tr: Tarihe Göre Sýnýfla

en: Sort By Popularity
tr: Popülerliðe Göre Sýnýfla

en: Sort By Price: High To Low
tr: Fiyata Göre Sýnýfla: Yüksekten Düþüðe

en: Sort By Price: Low To High
tr: Fiyata Göre Sýnýfla: Düþükten Yükseðe

en: Sort By Rating
tr: Oylamaya Göre Sýnýfla

en: Spacing
tr: Boşluk Bırakma

en: Specialty
tr: Uzmanlık

en: Specialty Section
tr: Özel Bölüm

en: Specify the value of your link's <em>rel</em> attribute. The <em>rel</em> attribute specifies the relationship between the current document and the linked document.<br><strong>Tip:</strong> Search engines can use this attribute to get more information about a link.
tr: Bağlantınızın <em>rel</em> özelliğinin değerini belirtin. <em>rel</em> özelliği, mevcut belgeyle bağlantı verilen belge arasındaki ilişkiyi belirler. <br><strong>İpucu:</strong> Arama motorları bir bağlantı hakkında daha fazla bilgi almak için bu özelliği kullanabilir.

en: Splash Page
tr: Sýçrama Sayfasý

en: Split Test
tr: Bölme Testi

en: Split Testing
tr: Bölme Testi

en: Split Testing Statistics
tr: Bölme Testi İstatistikleri

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added
tr: Bölme testi en az 2 konu varyasyonları gerektirir. Bu varyasyon başka varyasyonlar eklenene kadar kaldırılamaz

en: Split testing requires at least 2 subject variations. This variation cannot be removed until additional variations have been added.
tr: Bölme testi en az 2 konu varyasyonları gerektirir. Bu varyasyon başka varyasyonlar eklenene kadar kaldırılamaz.

en: Standard
tr: Standart

en: Standard Section
tr: Standart Bölüm

en: State
tr: Durum

en: Statistics are being collected
tr: İstatistikler toplanıyor

en: Statistics are still being collected for this time frame
tr: İstatistikler hala bu zaman dilimi için toplanmaya devam ediliyor

en: Stats refresh interval
tr: İstatistikler aralık yenilemesi

en: Stats will be displayed upon sufficient data collection
tr: İstatistikler yeterli veri toplama sırasında görüntülenecektir

en: Stays
tr: Kalmalar

en: Step 1:
tr: Adım 1:

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
tr: Adım 2: yetki kodu Yapıştırın ve tıklayın "bağlantı kurmak" düğmesi:

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
tr: Görüntüler hala bu video servisi ve/veya bu video biçimi elde edilemez

en: Styles
tr: Stiller

en: Sub-Menus Open
tr: Alt-Menüler Açýk

en: Subhead
tr: Alt Başlık

en: Subhead Font Color
tr: Altbaşlık Yazı Rengi

en: Subheader
tr: Alt Başlık

en: Subheading Text
tr: Alt Baþlýk Metni

en: Subject
tr: Konu

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Button
tr: Gönderme Düğmesi

en: Submit Comment
tr: Yorum Gönder

en: Submit a Comment
tr: Bir İçerik Gönder

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Subscribed - look for the confirmation email!
tr: Abone olma - Onaylama e-postası için arayın!

en: Subscription Error:
tr: Abonelik Hatası:

en: Subtitle
tr: Altyazý

en: Success Message
tr: Başarı Mesajı

en: Summary &amp; Data
tr: Özet ve Veri

en: Switch Tabs
tr: Sekmeler Arasında Geçiş Yap

en: Tab
tr: Sekme

en: Tab Settings
tr: Sekme Ayarlarý

en: Table Header Background Color
tr: Tablo Baş Kısmı Arkaplan Rengi

en: Tablet View
tr: Tablet Görünümü

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Tabs Content
tr: Sekmelerin İçeriği

en: Tabs Controls
tr: Sekme Ayarları

en: Tags
tr: Etiketler

en: Template Name
tr: Tema Adı

en: Template Type
tr: Şablon Türü

en: Testimonial
tr: Onay

en: Testimonial Author
tr: Görüş Yazarı

en: Testimonial Description
tr: Görüş Açıklaması

en: Testimonial Meta
tr: Görüşün Metası

en: Testimonial Portrait
tr: Görüş Portresi

en: Text
tr: Metin

en: Text & Logo Orientation
tr: Metin ve Logo Duruşu

en: Text Alignment
tr: Metin Hizalama

en: Text Background Color
tr: Metin Arkaplan Rengi

en: Text Color
tr: Yazı Rengi

en: Text Max Width
tr: Metin En Fazla Genişlik

en: Text Orientation
tr: Metin Yönelimi

en: Text Overlay Border Radius
tr: Metin Kaplama Sınır Yarıçapı

en: Text Overlay Color
tr: Metin Kaplama Rengi

en: Text Settings
tr: Metin Ayarları

en: Text Vertical Alignment
tr: Metnin Dikey Hizalanması

en: Textarea
tr: Metinalanı

en: Thanks for contacting us
tr: Bizimle bağlantı kurduğunuz için teşekkür ederiz.

en: The Divi Builder has been updated, however your browser is loading an old cached version of the builder. Loading old files can cause the builder to malfunction.
tr: Divi Builder güncellendi, ancak tarayıcınız builder'ın önbelleğe alınmış eski bir sürümünü yüklüyor. Eski dosyaları yüklemek builder'ın arızalanmasına neden olabilir.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key inside the Divi Theme Options panel. Learn more about how to create your Google API Key <a href="%1$s" target="_blank">here</a>.
tr: Haritalar modülü, Google Haritalar API'si kullanır ve işlev görmek için geçerli bir Google API tuşu gerektirir. Harita modülünü kullanmadan önce, API tuşunuzu Divi Tema Seçenekleri paneline eklediğinizden emin olun. Google API Tuşunuzu nasıl ouşturacağınız hakkında daha fazla bilgiyi <a href="%1$s" target="_blank">buradan</a> alın.

en: The Skype account name.
tr: Skype hesap adı.

en: The URL for this social network link.
tr: Bu sosyal að linki için URL

en: The following account will be removed:
tr: Aşağıdaki hesap kaldırılacaktır:

en: The section should have at least one row.
tr: Bu bölümde en az bir satır olmalıdır.

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
tr: Ýlanýnýzýn baþlýðý, ilan görüntünüzün altýnda koyu renkte görünecek.

en: The title will be used within the tab button for this tab.
tr: Bu baþlýk, bu sekme için, sekme butonunda kullanýlacak.

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
tr: Deðiþtirme kapandýðýnda deðiþtirme baþlýðý içeriðin üzerinde görünecek.

en: Theme Customizer
tr: Tema Düzenleyici

en: Theme Options
tr: Tema Seçenekleri

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
tr: Bu, animasyonun yönünü kontrol eder.

en: This controls the how your text is aligned within the module.
tr: Bu, metninizin modül içinde nasýl hizalanacaðýný kontrol eder.

en: This controls the orientation of the image within the module.
tr: Bu modül içinde resmin duruşunu kontrol eder.

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
tr: Bu, görüntü alternatif metnini tanýmlar. Görüntünüzün kýsa bir tarifi buraya yerleþtirilebilir.

en: This defines the HTML Title text.
tr: Bu, HTML Baþlýk metnini tanýmlar.

en: This element cannot be used as a your split testing goal. Please select a different module, or section.
tr: Bu eleman bir bölme test hedefi olarak kullanılamaz. Lütfen farklı bir modül veya bölüm seçiniz.

en: This is not a valid excuse to not escape the passed value.
tr: Bu, geçilen değerden kaçmamak için geçerli bir bahane değil.

en: This is not a valid excuse to not sanitize the passed value.
tr: Bu, geçilen değeri temizlememek için geçerli bir bahane değil.

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
tr: Bu geri sayım zamanlayıcı aşağı sayım tarihtir. Senin geri sayım sayacı üzerine kurulmuştur zaman dilimi ayarları <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress Genel Ayarlar">WordPress Genel Ayarlar</a>

en: This is the title displayed for the countdown timer.
tr: Geri sayým kronometresi için gösterilen baþlýk bu.

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by Divi.
tr: Bu opsiyon ana videoda oynatýcý arayüzünü kapsayacak. Bu görüntü her video ayarýna yüklenebilir ya da Divi tarafýndan otomatik olarak yaratýlabilir.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
tr: Bu gönderi parola korumalıdır. Yorumları görebilmek için parolayı giriniz.

en: This row cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
tr: Bu satır bir bölme test hedefini içerdiğinden çoğaltılamaz. Hedefler çoğaltılamaz. Bu eylemi gerçekleştirmeden önce ilk olarak bölme testinizi bitmelisiniz.

en: This row cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
tr: Bu satır bir bölme testi hedefini içerdiğinden kaldırılamaz. Hedefler silinemez. Bu eylemi gerçekleştirmeden önce ilk olarak bölme testinizi bitirmelisiniz.

en: This section cannot be duplicated because it contains a split testing goal. Goals cannot be duplicated. You must first end your split test before performing this action.
tr: Bu bölüm bir bölme test hedefini içerdiğinden çoğaltılamaz. Hedefler çoğaltılamaz. Bu eylemi gerçekleştirmeden önce ilk olarak bölme testinizi bitmelisiniz.

en: This section cannot be removed because it contains a split testing goal. Goals cannot be deleted. You must first end your split test before performing this action.
tr: Bu bölüm bir bölme testi hedefini içerdiğinden kaldırılamaz. Hedefler silinemez. Bu eylemi gerçekleştirmeden önce ilk olarak bölme testinizi bitirmelisiniz.

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
tr: Bu ayar gezinti oklarýný açmana ve kapamana izin verir.

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
tr: Bu ayar içeriğinizin dikey hizalanmasını belirler. İçeriğiniz dikey olarak ortalanmış veya aşağıya yaslanmış olabilir.

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
tr: Bu ayar slayt görüntünüzün dikey hizasýný belirler. Görüntünüz ya dikey merkezlenebilir ya da slaytýnýzýn en altýna hizalanabilir.

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
tr: Bu ayar kaydýrýcýnýn altýndaki küçük resim takip kontrollerini ya da kaydýrýcýnýn en altýndaki nokta gezinti kullanýmýný seçmene izin verecek.

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
tr: Bu ayar, kaydýrýcý oklarýnýzý daha açýk ya da koyu renkte yapar.

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
tr: Bu ayar kaydýrýcý kontrollerini daha açýk ya da daha koyu renkte yapacak. Kaydýrýcý kontrolleri ya küçük resim takibindeki oklar ya da nokta gezintideki çemberlerdir.

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
tr: Bu ayar, kaydýrýcýnýn en altýndaki çember butonlarý açacak ya da kapatacak.

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
tr: Bu ayar kaydırıcıdaki özellikli resmi açıp kapatacaktır.

en: This setting will turn on and off the meta section.
tr: Bu ayar meta kısmını açıp kapatacaktır.

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
tr: Bu ayar gezinti oklarýný açacak ya da kapatacak.

en: This setting will turn on and off the read more button.
tr: Bu ayar daha fazlasını oku butonunu açıp kapatacaktır.

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
tr: Bu ayar 1px bölücü satýrýný açar ya da kapatýr, ancak bölücü yüksekliðini etkilemez.

en: This will adjust the alignment of the module text.
tr: Bu, modül metninin hizasýný ayarlayacak.

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
tr: Bu, 1px bölücü satýrýnýn rengini ayarlayacak.

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
tr: Bu, çubuktaki boþ alanýn rengini ayarlayacak (þu anda gri).

en: This will change the fill color for the bar.
tr: Bu, çubuk için dolgu rengini deðiþtirecek.

en: This will change the icon color.
tr: Bu, simge rengini deðiþtirecek.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
tr: Kolay belirleme için, bu, inþa edicideki modülün etiketini deðiþtirecek.

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
tr: Bu çöktüğü zaman kolay tanımlama için oluşturucu satır etiket değişecek.

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
tr: Bu, çöktüğünde kolay tanımlama için oluşturucu bölümünün etiketini değişecektir.

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
tr: Bu kolay tanımlama için oluşturucu slayt etiketini değiştirmek olacaktır.

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
tr: Bu, kolay belirleme için inþa edicideki videonun etiketini deðiþtirecek.

en: This will control how your blurb text is aligned.
tr: Bu ilan metninizin nasýl hizalanacaðýný kontrol edecek.

en: This will disable the module on selected devices
tr: Bu, seçili cihazlardaki modülü devre dışı bırakacaktır

en: This will turn thumbnails on and off.
tr: Bu küçük resimleri açar ve kapatýr.

en: Thumbnail Item
tr: Önizleme Parçası

en: Thumbnail Orientation
tr: Küçük Resim Yönlendirme

en: Thumbnail Overlay Color
tr: Önizleme Örtü Rengi

en: Timer Section
tr: Saat Bölümü

en: Title
tr: Baþlýk

en: Title Font Color
tr: Başlık Yazı Rengi

en: Title displayed above the portfolio.
tr: Portfolyönün üzerinde gösterilen baþlýk

en: Title/Meta Background Image
tr: Başlık Arkaplan Resmi

en: Title: a-z
tr: Başlık: a-z

en: Title: z-a
tr: Başlık: z-a

en: Toggle
tr: Deðiþtir

en: Toggle Content
tr: Düğme İçeriği

en: Toggle Divi Builder
tr: Geçiş Hedef Oluşturucu

en: Toggle Icon
tr: Düğme Simgesi

en: Toggle Settings Bar
tr: Ayarlar Çubuğuna Geç

en: Toggle Title
tr: Düğme Başlığı

en: Toggle between the various blog layout types.
tr: Çeþitli blog düzen çeþitleri arasýnda deðiþtirin.

en: Top
tr: En üst

en: Top Center
tr: Üst Merkezi

en: Top Left
tr: Üst Sol

en: Top Padding
tr: Üst Boşluk

en: Top Rated Products
tr: En Çok Oylanan Ürünler

en: Top Right
tr: Sağ Üst

en: Top To Bottom
tr: Tepeden Aþaðýya

en: Total
tr: Toplam

en: Transparent Background Color
tr: Þeffaf Arka plan Rengi

en: True Parallax
tr: Gerçek Paralaks

en: Try Again
tr: Tekrar Dene

en: Turn comment count on and off.
tr: Yorum açık ve kapalı devre sayısı.

en: Turn on or off the author link.
tr: Yazar linkini aç ya da kapat.

en: Turn pagination on and off.
tr: Sayfa numaralandýrmayý aç ya da kapat.

en: Turn project titles on or off.
tr: Projeler baþlýðýný aç ya da kapat

en: Turn the captcha on or off using this option.
tr: Bu opsiyonu kullanarak Captchayý açýn ya da kapatýn.

en: Turn the category links on or off.
tr: Kategori linkini aç ya da kapat

en: Turn the date display on or off.
tr: Tarih ekranýný aç ya da kapat.

en: Turn the date on or off.
tr: Tarihi aç ya da kapat

en: Turned Off
tr: Kapalı

en: Turned On
tr: Açık

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
tr: Bu kapatma otomatik fare ile üzerine gelindiğinde devam sürgülü izin verir.

en: Turning this on will exclude Pages from search results
tr: Bunu açmak Sayfaları arama sonuçlarının dışında tutacaktır

en: Turning this on will exclude Posts from search results
tr: Bunu açmak Gönderileri arama sonuçlarının dışında tutacaktır

en: Turning this on will hide the Search button
tr: Bunu açmak Arama butonunu gizleyecektir

en: Twitter Profile Url
tr: Twitter Profil URL ‘si

en: Type
tr: Çeşit

en: Type the Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL’yi Yazın

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
tr: Formun başarıyla sunulmasından sonraki mesajı yazın. Varsayılan için boş bırakın

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
tr: Arama alanı için yer imi olarak kullanmak istediğiniz metni yazınız.

en: URLs Open
tr: URLs Açýn

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
tr: LocalStorage özelliği inavailability nedeniyle kopyala/yapıştır işlemi yapılamıyor tarayıcınızda. Kullanımı en son modern tarayıcı (Chrome, Firefox, Safari veya kopyala/yapıştır işlemi gerçekleştirmek için lütfen

en: Unauthorized Action
tr: İzinsiz Eylem

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
tr: Yetkisiz erişim. Önizleme dışardan erişilmesi %1$s.

en: Undent List
tr: Listenin Girintisini Azalt

en: Underline Text
tr: Altı Çizili Metin

en: Undo
tr: Geri Al

en: Unit
tr: Birim

en: Unlock
tr: Kilidini

en: Unlock Module
tr: Modül Kilidini

en: Unlock Row
tr: Satır Kilidini

en: Unlock Section
tr: Bölüm Kilidini

en: Unlocked
tr: Kilidi

en: Unsaved changes will be lost if you leave the Divi Builder at this time.
tr: Divi Oluşturucudan şimdi ayrılırsanız, kaydedilmeyen değişiklikler kaybedilecek.

en: Update Category
tr: Güncelleme Kategorisi

en: Update Gallery
tr: Galeriyi Güncelle

en: Update Tag
tr: Güncelleme Etiketi

en: Upgrade
tr: Güncelle

en: Upgrade WordPress
tr: WordPress'i Yükselt

en: Upload
tr: Yükle

en: Upload a video
tr: Bir video yükle

en: Upload an audio file
tr: Bir Ses dosyasý yükle

en: Upload an image
tr: Bir görüntü yükle

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
tr: Ýlanýnýzýn tepesinde görünmesi için bir görüntü yükleyin.

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
tr: Videonuzun .WEBM versiyonunu buraya yükleyin. Tüm yüklenen videolar, tüm tarayýcýlarda maksimum uyumluluktan emin olmak için .MP4 .WEBM formatlarýnýn ikisinde de olmalý.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
tr: Ýstediðin görüntüyü yükle, ya da videonun üzerinde göstermek istediðin görüntüye URLyi gir. Videonuzdan hala durgun bir görüntü yaratabilirsiniz.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
tr: Ýstediðiniz görüntüyü yükleyin, ya da göstermek istediðiniz görüntüyü URLye yazýn.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to use as the background for the slider.
tr: Kaydırıcı için arka plan olarak kullanmak istediğiniz resminizi veya türü URL’ye yükleyin.

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
tr: Ýstediðiniz videoyu .MP4 formatýnda yükleyin, ya da göstermek istediðiniz videoya URLyi girin.

en: Upon ending your split test, you will be asked to select which subject variation you would like to keep. Remaining subjects will be removed.
tr: Bölme testinizi bitirme üzerine, saklamak istediğiniz konu varyasyonunu seçmeyi  istemiş olacaksınız. Kalan konular silinecektir.

en: Upwards
tr: Yukarý Doðru

en: Url
tr: URL

en: Url Opens
tr: URL Açýlýr

en: Use Background Color
tr: Arkaplan Rengi Kullan

en: Use Background Overlay
tr: Arka Plan Kaplamasını Kullan

en: Use Border
tr: Kenar Kullan

en: Use Custom Gutter Width
tr: Özel Oluk Genişliği

en: Use Custom Styles for %1$s
tr: İçin Özel Stiller kullanmak %1$s

en: Use Custom Width
tr: Özel Genişlik Kullan

en: Use Default Editor
tr: Varsayılan Düzenleyiciyi Kullan

en: Use Dot Navigation
tr: Nokta Gezintisini Kullan

en: Use Dropshadow
tr: Arka Gölge Kullan

en: Use Focus Border Color
tr: Odak Kenar Rengi Kullan

en: Use Grayscale Filter
tr: Gri Ton Filtresini Kullan

en: Use Icon
tr: Simge Kullanýn

en: Use Icon Font Size
tr: Simge Yazı Boyutunu Kullan

en: Use Parallax Effect
tr: Paralaks Etkisini Kullanýn

en: Use Parallax effect
tr: Paralaks Efekti Kullan

en: Use Percentages
tr: Yüzdeleri Kullan

en: Use Post Excerpt if Defined
tr: Tanımlandıysa Gönderi Alıntısını Kullan

en: Use Text Background Color
tr: Metin Arkaplan Rengi Kullan

en: Use Text Overlay
tr: Metin Kaplamasını Kullan

en: Use The Divi Builder
tr: The Divi Builder Kullan

en: Use Thumbnail Track
tr: Küçük Resim Takibini Kullan

en: Use Visual Builder
tr: Görsel Oluşturucuyu Kullan

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
tr: Bu modül için bir arka plan rengi seçmek için renk seçiciyi kullan.

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
tr: Arka plan kaplamasına renk seçmek için renk seçicisini kullanın.

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
tr: Metin kaplamasına renk seçmek için renk seçicisini kullanın.

en: Use the fields below to add a new account.
tr: Yeni bir hesap eklemek için aşağıdaki alanları kullanın.

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Using the Divi Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
tr: Bu Hedef Rolü Düzenleyicisi kullanarak, farklı rolleri WordPress kullanıcıları tarafından alınabilecek eylemleri türlerini kısıtlayabilirsiniz. Bu işlevselliği müşteri veya misafir yazarlar için sadece gerekli seçeneklerinden de sahip olmasını sağlamak için kullanılabilir limit için harika bir yoldur.

en: Vertically Centered
tr: Dikey Ortalanmış

en: Video Icon
tr: Video Simgesi

en: Video MP4/URL
tr: Video .MP4 URL

en: Video Settings
tr: Video Ayarlarý

en: Video Slider
tr: Video Kaydýrýcý

en: Video Webm
tr: Video .WEBM

en: View Layout
tr: Yerleşim Düzenlerini Göster

en: View Project
tr: Görünüm Proje

en: View Split Testing Stats
tr: Bölme Testi İstatistikleri Görünümü

en: View Stats
tr: Görüntü İstatistikleri

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visible
tr: Görünür

en: Visual
tr: Görsel

en: Website Field
tr: Web Sitesi Alan

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
tr: Etkinleştirildiğinde, onu arka plan resimleri üzerinde daha iyi okunabilir yapmak için bir arka plan rengi kaydırma metni gerisine eklenir.

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
tr: Etkinleştirildiğinde, özel bir üst katman rengi sizin arka plan resminizin üstüne ve kaydırma içeriğinizin gerisine eklenecektir.

en: Whether or not to show the title and caption for images (if available).
tr: Görseller için başlık ve alt yazı gösterip göstermeme (varsa).

en: Widget Area
tr: Widget Alaný

en: Widget Name
tr: Widget Adý

en: Wireframe View
tr: Tel Çerçeve Görüntüleme

en: Yes
tr: Evet

en: You Have Unsaved Changes
tr: Kaydedilmemiş Değişiklikleriniz Var

en: You are using an outdated version of WordPress. Please upgrade.
tr: WordPress’in eski bir sürümünü kullanıyorsunuz. Lütfen yükseltin.

en: You are using an outdated version of the theme. The latest version is %1$s
tr: Tema'nın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz. En son sürümü %1$sdır.

en: You are using the %1$s plugin. We recommend clearing the plugin cache after updating your theme.
tr: %1$s eklentisini kullanıyorsunuz. Temanızı güncelledikten sonra eklenti önbelleğini temizlemeyi tavsiye ederiz.

en: You are using third party plugins. Try disabling each plugin to see if one is causing a conflict.
tr: Üçüncü taraf eklentileri kullanıyorsunuz. Bir çakışmaya neden olup olmadığını görmek için her eklentiyi devre dışı bırakmayı deneyin.

en: You cannot add global modules into global sections or rows
tr: Evrensel bölüm ya da satırlara evrensel modül ekleyemezsiniz

en: You cannot add global rows into global sections
tr: Evrensel bölümlere evrensel satır ekleyemezsiniz

en: You cannot clear your layout while a split testing is running. Please end your split test before clearing your layout.
tr: Bir bölme testi çalışırken yerleşim planınızı silemezsiniz. Lütfen yerleşim planınızı temizlemeden önce bölme testinizi sonlandırın.

en: You cannot import or export a layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
tr: Bir bölme testi devam ederken, yerleşim planını içe veya dışa aktaramazsınız. Lütfen bölme testinizi bitirin ve sonra tekrar deneyin.

en: You cannot load a new layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
tr: Bir bölme testi çalışırken yeni bir yerleşim planı kaydedemezsiniz. Lütfen bölme testinizi sonlandırın ve sonra tekrar deneyin.

en: You cannot save layout while a split test is running. Please end your split test and then try again.
tr: Bir bölme test çalışırken düzeni kaydedemezsiniz. Lütfen bölme testinizi sonlandırın ve sonra tekrar deneyin.

en: You cannot save this module while a split test is running. Please end your split test and then try again.
tr: Bir bölme testi çalışırken bu modülü kaydedemezsiniz. Lütfen bölme testinizi sonlandırın ve sonra tekrar deneyin.

en: You cannot save this row while a split test is running. Please end your split test and then try again.
tr: Bir bölme testi çalışırken bu satırı kaydedemezsiniz. Lütfen bölme testinizi sonlandırın ve sonra tekrar deneyin.

en: You cannot save this section while a split test is running. Please end your split test and then try again.
tr: Bir bölme test çalışırken bu bölümü kaydedemezsiniz. Lütfen bölme testinizi sonlandırın ve sonra tekrar deneyin.

en: You currently don't have any projects assigned to a category.
tr: Şu anda bir kategoriye atanmış herhangi bir projeniz yoktur.

en: You do not have permission to edit the module, row or section in this split test.
tr: Bu bölme testinde modül, satır veya bölüm düzenlemek için izniniz yok.

en: You do not have permission to perform this task.
tr: Bu görevi gerçekleştirmek için izniniz yok.

en: You do not have permission to unlock this module.
tr: Bu modülü açmak için izniniz yok.

en: You do not have permission to unlock this row.
tr: Bu satır kilidini açmak için izniniz yok.

en: You do not have permission to unlock this section.
tr: Bu bölüm kilidini açmak için izniniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
tr: Bu siteye içerik vermek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
tr: Ayarlarına erişmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz

en: You entered the wrong number in captcha.
tr: Güvenlik koduna yanlış bir Numara girdiniz.

en: You have WP_DEBUG enabled. Please disable this setting in wp-config.php
tr: Etkin WP_DEBUG'niz var. Lütfen wp-config.php'de bu ayarı devre dışı bırakın.

en: You have activated the Divi Leads Split Testing System. Using split testing, you can create different element variations on your page to find out which variation most positively affects the conversion rate of your desired goal. After closing this window, please click on the section, row or module that you would like to split test.
tr: Divi Bölme Test Sistemini aktive ettiniz. Bölme testini kullanarak, istediğiniz hedefin dönüşüm oranını en olumlu etkileyen çeşidini öğrenmek için sayfanızda farklı element varyasyonları oluşturabilirsiniz. Bu pencereyi kapattıktan sonra, istediğiniz bölme tesi için bölüm, satır veya modül üzerine tıklayın.

en: You have not saved any items to your Divi Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
tr: Divi Kütüphanesi'ne henüz hiçbir şey kaydetmediniz. Kütüphanenize bir şey kaydettiğiniz anda kolay kullanım için burada gözükecektir.

en: You need to select a split testing goal first.
tr: Önce bir bölme test hedefini seçmeniz gerekir.

en: You need to select a split testing subject first.
tr: Önce bir bölme test konusunu seçmeniz gerekir.

en: You were using global item as split testing winner. Consequently, you have to choose between:
tr: Bir bölme testi kazananı olarak küresel öğe kullanıyordunuz. Sonuç olarak, arasında seçim yapmak zorundasınız:

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
tr: Evrensel bir modül güncellemek üzeresiniz. Bu değişiklik modülü kullandığınız tüm sayfalara uygulanacak. Bu modülü güncellemek istiyorsanız Tamam'a basın

en: Your Save Has Failed
tr: Kaydetme İşleminiz Başarısız Oldu

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz ölçülülük beklemektedir.

en: Your memory limit can't be changed automatically
tr: Hafıza sınırınız otomatik olarak artırılamaz

en: Your memory limit has been increased
tr: Hafıza limitiniz artırıldı

en: Your page contains changes that have not been saved. If you close the builder without saving, these changes will be lost. If you would like to leave the builder and save all changes, please select <strong>Save & Exit</strong>. If you would like to discard all recent changes, choose <strong>Discard & Exit</strong>.
tr: Sayfanız kaydedilmemiş değişiklikler içeriyor. Oluşturucuyu kaydetmeden kapatırsanız, bu değişiklikler yitirilecektir. Oluşturucudan çıkmak ve tüm değişiklikleri kaydetmek için, lütfen <strong>Kaydet ve Çık</strong>'ı seçin. Son zamanlardaki tüm değişiklikleri atmak isterseniz, <strong>At & Çık</strong>'ı seçin.

en: Zoom Icon Color
tr: Simge Rengine Yaklaştır

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: by
tr: tarafından

en: by %s
tr: tarafından %s

en: comments
tr: Yorumlar

en: default
tr: varsayılan

[ctx: et_builder]
en: Submit Comment
tr: Yorum Gönder

en: loading...
tr: yükleniyor...

en: no
tr: hayır

en: not Global
tr: Evrensel Değil

[ctx: number of comments]
en: 1 Comment | %s Comments
tr[0]: Yorum

en: on %1$s at %2$s
tr: %1$s üzerinde %2$s de

en: on Desktop
tr: Masaüstünde

en: on Phone
tr: Telefonda

en: on Tablet
tr: Tablette

en: px
tr: pikseller

en: read more
tr: daha fazla bilgi edinin

en: read more...
tr: daha fazla bilgi edinin...

en: regenerate your thumbnails
tr: küçük resimlerinizi yeniden üretmeniz gerekebilir

en: yes
tr: Evet

en: you don't have sufficient permissions to access this page
tr: bu sayfaya erişmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz
